Skocz do zawartości

Tekstylna kurtka dla motocyklisty turystycznego, 500-700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kurtałe Funta (www.funt.pl). Model KR11 kupiłem za niecałe 4 stówki na MWB. Jakość wykonania ok, bardzo ciepła z podpinką (tylko na zimę chyba), montaż podpinki w rękawach pozostawia wiele do życzenia (nie wiem jak jest to rozwiązane w innych markach). Oprócz tego kieszenie na klacie wszyte "wspak", przez co do prawej kieszeni musimy dostawać lewą ręką i do lewej przeciwnie. Z początku trudno się przyzwyczaić ale wygodne. Ogólnie jakość wykonania bardzo dobra i mocno polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest wspak.W kurtce z załozona podpinka i ochraniaczami w rekawie trudniej jest zgiąć rękę wieć gdyby kieszeń była wszyta "normalnie", a więc bliżej pach byłyby problemy z włożeniem ręki, zwłaszcza że często robimy to nie zdejmując rekawic.

Jeśli chodzi o kurtki Ret Bike'a to na zdjęciach sa fajne ale jak je obejrzałem z blizka to już takie fajne mi się nie wydawały, coś w nich jest dla mnie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kurtkę Beringa model Chrom i spodnie Fit - mają odpinane podszewki, tzw membranę, komplet protektorów. ogólenie ok, polecam. poczatkwow chciałem kupic cos Modeki ale kłopoty z modelem lub/oraz rozmiarem. kurtka i spodnie beringa wygodne, jakoś szycia ok, zdecydowanie lepiej to wygląda i sie czuję w nich niz w wyrobach Retbike.

trzeba uwazac na tańsze modele z racji braku podpinki, rodzaju materiału, lepiej dac stówkę więcej i byc zadowolonym, chyba ze ta stówka jest problemem.

kupowałem w skelpie Beringa w katowicach i na każdą rzecz dostałem jeszcze upuścik po 50zł na sztuce, wiec nie jest tak tragicznie jak w cenniku (kurtka i spodnie po 599zł).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: w jaką membranę wyposażony jest interesujący Cię model kurtki? Parę tygodni temu kupiłem (cywilną) kurtkę z membraną Gore-Tex i już wiem, że nigdy nie kupię innej. Komfort termiczny wymyka się wszelkiemu opisowi i człowiek naprawdę odnosi wrażenie, że kurtka oddycha.

Poprzednia kurtka tekstylna (motocyklowa), jaką kupowałem, to Modeka Brisbane wyposażona w membranę Reissa. Kosztowała ok. 500 zł (czyli mieści się w interesującym Cię przedziale cenowym). Niestety, "tani" nie zawsze idzie w parze z "dobry". Owszem, jestem zadowolony z kurtki Modeki, nie przemaka, w chłodniejsze dni spisuje się bardzo dobrze, jednak w te cieplejsze człowiek potrafi spocić się niemiłosiernie, zwłaszcza jeżeli nie ma pod spodem bielizny termoaktywnej, tak więc w lecie wolę jeździć w skórach (co wiąże się z koniecznością wożenia ze sobą przeciwdeszczowego "kondomu").

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażona w membranę Reissa

to chyba też w RetBike pakują , odpuść sobie ret bike , dobra rada , bedziesz żałował , ja kupiłem i żałuje , nie iwem sam , ale ten komplecik skutecznie mnie zniechęcił do odzieży textylnej :icon_biggrin: i jak sie uda to zimą może zakupie konkretniejsze odzienie , z "taniością" prawie jak z chujową rodziną - najlepiej na zdjęciach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: w jaką membranę wyposażony jest interesujący Cię model kurtki? Parę tygodni temu kupiłem (cywilną) kurtkę z membraną Gore-Tex i już wiem, że nigdy nie kupię innej. Komfort termiczny wymyka się wszelkiemu opisowi i człowiek naprawdę odnosi wrażenie, że kurtka oddycha.

 

Jaka to kurtka?

Też myślę o tym, żeby kupić jakąś goretexową kurtkę na motocykl (na codzień jeżdżę w skórze), która sprawdzi się na motocyklu w zimną jesień, a po wyjęciu protektorów nada się do cywilnego noszenia późną jesienią i w mokrą zimę. Może ktoś coś podpowie. :icon_mrgreen: Nie musi być tania, ma być dobra.

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to kurtka?

Też myślę o tym, żeby kupić jakąś goretexową kurtkę na motocykl (na codzień jeżdżę w skórze), która sprawdzi się na motocyklu w zimną jesień, a po wyjęciu protektorów nada się do cywilnego noszenia późną jesienią i w mokrą zimę. Może ktoś coś podpowie. :icon_question: Nie musi być tania, ma być dobra.

Tak jak pisałem, jest to kurtka cywilna, a więc nie do jazdy, tylko do chodzenia, marki Alpinus, model Ikongo.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupowałem w skelpie Beringa w katowicach i na każdą rzecz dostałem jeszcze upuścik po 50zł na sztuce, wiec nie jest tak tragicznie jak w cenniku (kurtka i spodnie po 599zł).

pozdr.

 

 

Jakiś namiarek na ten sklepik ??? bo podjade zobacze ...

 

A jakieś doświadczenia z kurteczkami firmy Held ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed wyborem pierwszej kurtki na motor. Co wybrać http://motoallegro.pl/item228402242_profes...der_rozm_l.html coś takiego czy może skóra? http://motoallegro.pl/item224736828_markow...owa_l_nowa.html Bardzo proszę o opinie które kurtki są lepsze...i w jakie w ogóle mam uderzać:flesje:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos w ten deseń?

 

Hein Gericke

 

http://motoallegro.pl/item226188401_kurtka...ghter_race.html

 

http://motoallegro.pl/item226406633_kurtka..._moto_abc_.html

 

http://motoallegro.pl/item227065655_kurtka...d_moto_abc.html

 

Lub moze cos naszego Ret Bike'a?

 

Przy wyborze kieruj sie rowniez swoim bezpieczenstwem a wiec protektory itd kurtka powinna posiadac...a juz napewno jesli nie ma ochrony na plecy to zaopatrz sie w tzw"żółwia" chroniacego caly kregoslup :flesje: :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi także o sugestie związane jaka kurtka jest lepsza:skóra czy wręcz przeciwnie?

 

tego szukaj w archiwalnych postach. przy czym tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie

kurtka powinna przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, w drugiej kolejności komfort użytkowania; czyli po pierwsze odpowiednie materiały, protektory najlepiej twarde, a po drugie... to już wedle uznania: wentylacja, wypinana podpinka i/ lub membrana, itp, itd

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś, jako pierwszą kurtkę zakupiłem tekstylną "Modekę". Fajna na jesień i wczesna wiosnę, bo nie przepuszcza wiatru ale w upały tragedia. Obecnie używam jej już tylko sporadycznie, gdy temperatura spada poniżej 10 st. C. Praktycznie przez cały czas latam w skórach "Alpinestars" i wg. mnie skóra jest bezkonkurencyjna. Wszystko zależy jednak od jakości ubrań oraz tego co preferuje użytkownik. Ja Ci jednak polecam dobrą, skórzaną kurtkę.

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...