Skocz do zawartości

patryk.cbr

Forumowicze
  • Postów

    574
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez patryk.cbr

  1. Witam wszystkich fanów CBR! Zbliża się nowy sezon, zaniedbałem Was i swój wątek CBR WNT!!! ale może jeszcze uda się rozbujać aktywność nocnych jeźdźców! Ja walczę jeszcze z kontuzją kolana (kolejna operacja jeszcze w tym miesiącu - nie, nie przez motocykl... piłka nożna) ale liczę na Waszą aktywność, niech się coś ruszy w temacie.
  2. Na postawione w temacie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nikt nie będzie w stanie udzielić „złotej rady”. Wszystko zależy od tego, czy dana osoba sama czuje się na siłach, by zaczynać od takiego motocykla? Każdy najlepiej wie, czy głowa mu się łatwo zagrzewa, czy raczej potrafi rozsądnie studzić emocje, a takich na 600 ccm nie brakuje, co jest fajne ale zarazem potencjalnie niebezpieczne. Faktem jest to, iż jeśli ktoś chce się dopiero uczyć podstaw jazdy, to taka nauka na CBR 600 ccm będzie przychodzić wolniej niż na mniejszym i lżejszym sprzęcie. Ja osobiście zaczynałem właśnie od takiego motocykla i uważam, że nie popełniłem błędu , co nie oznacza, że w każdym przypadku będzie tak samo.
  3. Jest ktoś jeszcze ze starej gwardii: foks, squod, norbik, ABG i inni? Mam nadzieję, że nie wydorośleliście za nadto? ;) :flesje:
  4. motonitwroc upłynęło już trochę czasu więc pewnie już poradziłeś sbie z problemem, napisz co to było. Myślę, że skoro ten niepokojący Cię dźwięk bardziej słychać było przy rozgrzanym silniku, to raczej nie napinacz. Ten bardziej irytuje, gdy silnik jest niedogrzany. Nie wiem jak w VTR, ale szczególnie w CBR 600F napinacze padają dość często.
  5. Przedstawiony przez Ciebie model to SC28, a tutaj masz wzory malowań dla poszczególnych modeli i roczników: http://www.cbr1000rr.de/allgemeines/alle_modelle.html#1992
  6. Jeśli nie ścigasz się na torze, tylko używasz maszyny w warunkach drogowych, to tak jak napisał przedmówca, nie kombinuj tylko zakładaj 190-tkę. 180-tki o odpowiednim profilu mają sens na torze, bo pozwalają m. in. na łątwiejsze składanie motocykla w zakrętach. Ale jeszcze raz powtórzę, jeśli nie ścigasz się na torze, to nie "ulepszaj" na siłę oryginału i stosuj się do zaleceń producenta.
  7. Tytexo jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia, to lepiej nie zabieraj się za eksperymentowanie z nastawami zawieszenia. Poczytaj a najlepiej popatrz jak ktoś doświadczony reguluje amorki, powiedz czego oczekujesz od charakterystyki "zawiechów" i opisz to mechanikowi, on zrobi to fachowo a Ty możesz podpatrywać i zapamiętywać, ale najpierw musisz wiedzieć "co z czym i po co". Przyznam, że z pewnym przerażeniem czytam Twoje pytania w stylu: "za co odpowiadają dane pokrętła" a następnie stwierdzenie: "Sam troche skręcam zawieszenie(...) Ale co przez to uzyskuje, jak się nazywa konkretny element na który działam tego już nie wiem." Jeszcze rada: nie kombinuj po omacku, bo to tylko krok do... w najlepszym przypadku kilku siniaków i remontu motocykla (wersja optymistyczna). Napisz po co kręcisz nastawami, co chcesz osiągnąć, co ci nie pasuje w farbycznych ustawieniach, w jakich momentach fabryczne nastawy niedomagają? Gdy podasz parę wskazówek wówczas łatwiej będzie Ci pomóc. Pozdrawiam.
  8. patryk.cbr

    Mazda 6 2.0d opinie

    Bimbak, o którym modelu Octavii piszesz? Miałem okazję jeździć Octavią z 2008 r zarówno po mieście jak i w trasie i uważam, że zachowuje się bardzo dobrze. Zawieszenie jest dość sztywne i bardzo pewnie trzyma w zakrętach. Oczywiście dla niektórych minusem będzie mniej komfortowe wybieranie poprzecznych nierówności, ale coś za coś. Jeśli o mnie chodzi, to oprócz elastycznej i dynamicznej jednostki napędowej, która daje dużo frajny, to właśnie podwozie i zawieszenie jest dużym plusem Octavii. A co do Mazdy 6, to jej diesel nie budzi u mnie nadmiernego zaufania, bardzo dobrm silnikiem jest natomiast 2.0 w benzynie.
  9. No i już się coś ruszyło! :lalag: Żałuję, że stajnia jak na razie pusta ale... w pełni przygotowana na przyjęcie kolejnej cebry. Nawet nie wiecie jak wkurza mnie ta niemoc i tęsknota za moim ukochanym "WNT" :icon_evil: Jak tylko wrócę na ulice to kilka nocy z rzędu zarwę! :crossy: Nawet tak nie myśl brachu! Co to za dyskryminacja? :wink: "WNT" to nie tylko chłopaki - patrz chociażby ostatni wpis monzie, którą serdecznie witam w naszym gronie! :clap: Pozdro nocni jeźdźcy!
  10. Zapoznałem się z całym tematem. Chodziło mi raczej o to, że wbrew obiegowej opinii, tory nie służą jedynie do organizowania wyścigów. Są także doskonałym miejscem gdzie możemy podnosić nasze umiejętności i na każdym kroku trzeba o tym mówić. Być może po niezliczonej liczbie apeli, ktoś od kogo zależą decyzje w tych kwestiach, zrozumie jakie znaczenie mają tory poza aspektem czysto sportowym i jak bardzo są potrzebne polskim motocyklistom. Właśnie to m. in. miałem na myśli.
  11. Po co nam tory? Hmmm, myślę, że Śliwa dość jasno to ujął. Moim zdaniem powinno być ich w Polsce co najmniej kilka, tak by każdy żądny adrenaliny mógł bez potrzeby organizowania wyprawy roku, pojawić się na torze i wyszaleć w czasie i miejscu ku temu przeznaczonym i pod okiem fachowców. Oprócz totalnego banana na twarzy motocyklista zazwyczaj wraca z takiej lekcji z bagażem doświadczeń, których przecenić nie sposób. Każde takie doświadczenie, to cegiełka do budowy bezpieczeństwa na naszych drogach, a skoro tak, to pytania typu "po co nam tory?" okazują się zbędne i tendencyjne.
  12. Działa na wyobraźnię, niestety tylko tych, którzy ją posiadają...
  13. Miło widzieć, że mój wątek CBR WNT żyje i rozwija się. Od jego założenia wiele się u mnie zmieniło... Chwilowo nie mam maszyny i nie mogę z Wami latać po rozświetlonych blaskiem nocnych latarni winklach naszej stolicy :( Mam jednak nadzieję, że już niebawem do Was dołączę! Pozdrowienia dla sióstr i braci z CBR WNT!!! i... do zobaczenia. :buttrock:
  14. Wygląda to dosyć solidnie. Czy ktoś z Was używa takiego zestawu i może powiedzieć jak sprawuje się w praktyce? Gdzie najlepiej go zamontować na motocyklu (zbiornik paliwa, kierownica)?
  15. Macie może jakieś przykładowe zdjęcia lub filmiki przedstawiające te kamery zamocowane bezpośrednio do motocykla (np. do baku)? Czy można dokupić do nich takie oryginalne i pewne mocowania (nie chodzi mi tutaj o taśmę samoprzylepną ;) )?
  16. Obecnie ten sprzęt jest oferowany do sprzedaży u nas, czy nadal stoi u zachodnich sąsiadów? Oferuje go handlarz, czy osoba prywatna? Pytam, bo zastanawia mnie powód jego wymeldowania i "nic nierobienia" z nim przez tak długi czas. Czy masz jakiekolwiek informacje, że motocykl nie był użytkowany przez 4 lata, czy to są tylko twoje przypuszczenia? Jeśli faktycznie nikt, go nie ruszał przez ten okres, to należałoby przyjrzeć się wnętrzu silnika.
  17. Dokładnie, oby więcej takich motocyklistów (i nie tylko motocyklistów)! Szacunek dla tej pary :notworthy:
  18. Panowie co myślicie o nowym Monsterze 1100? Dotąd latałem zawsze na japońskich szlifierach ale baaardzo podobają mi się charakterne fightery a takim bez wątpienia jest ten sprzęt. Jak sprawuje się poprzednik najnowszego modelu (bo najnowszego Monstera, to na razie można co najwyżej w prasie zobaczyć), jakie są jego największe zalety oraz przypadłości? Jak ten sprzęt spisuje się w codziennej eksploatacji w mieście i poza nim? Z góry dzięki za opinie.
  19. piotrek9942 kiedy już kupisz i rodłubiesz sprzęta, to zrób fotki i podziel się nimi na forum, sam jestem ciakawy jak serducho tej maszyny wygląda po tak długim "urlopie".
  20. Co jest powodem, że znajomy nie uruchamiał silnika przez... 3 lata? :icon_eek: Jeśli znasz maszynę, to mimo tego, że nie była uruchamiana, to warto się nią zainteresować, jednak bez rozbiórki "bebechów" się nie obejdzie, ale to tylko tak groźnie brzmi. ;) Sam latałem F4i z 2001 roku, sprzęt wzorowy, polecam (z tym, że w przeciwieństwie do opisanej wyżej, moja F czwóreczka przez 3 lata prawie nie była gaszona :biggrin: )
  21. TomekL dzięki za odpowiedź. Właśnie o takie, subiektywne wrażenia mi chodziło. Będę wdzięczny za opinie kolejnych użytkowników, którzy latają tym sprzętem na co dzień choć zdaję sobie sprawę, że na to będę musiał raczej zaczekać do nowego sezonu, bo bieżący ma się ku końcowi a maszyna jest dość świeża na rynku. Mimo to czekam i z góry dziękuję.
  22. Witam ziomala! :buttrock: Wreszcie dołączyłeś do motozapaleńców, teraz musisz jeszcze przekonać brata by poczynił ten sam krok. :crossy: Co do powyższych pytań (i tych kolejnych, które do dzisiaj zapewne Ci się nasunęły), to... podjedź do mnie, pogadamy na spokojnie i wszystko będzie jasne. :biggrin: Gratuluję zakupu wspaniałej maszyny! :lalag:
  23. Witam Czy ktoś z szanownych koleżanek i kolegów lata na nowej CB 1000R? Napiszcie jak sprawuje się ten sprzęt, jak reaguje ABS w wersji wyposażonej w ten układ. Jeśli macie porównanie, to będę wdzięczny za informacje jak zachowuje się ta maszyna w porównaniu z litrowymi sportami (nie chodzi oczywiście o siągi, raczej mam na myśli pozycję kierowcy i pasażera, ochronę przed wiatrem, poręczność i ogólne wrażenia). Jakie zauważyliście wady i zalety tego motocykla. Nie zależy mi na danych katalogowych ale na opiniach osób, które faktycznie użytkują wspomniany sprzęt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  24. Piotrek, byłeś pierwszym na tym forum, który udzielał mi rad, kiedy tego potrzebowałem. Teraz przypominają się wszystkie te momenty, kiedy wspólnie z innymi zapaleńcami "dzidowaliśmy" po ulicach stolicy. Trudno mi uwierzyć, że to wszystko, to już czas przeszły... Dzisiaj wszelkie słowa są zbędne, tracą jakiekolwiek znaczenie, pozostała pustka i wymowne milczenie...[*]
  25. G R A T U L U J Ę ! ! ! Szczęścia i szerokości koleżanko! :flesje: p.s. Za wynalezienie "kaskowelonu" masz Nobla w kieszeni! :biggrin: Opatentuj go czym prędzej, bo to najbezpieczniejszy welon na świecie, mogą podkraść pomysł! :lalag: Pozdro! :buttrock:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...