Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

A no temu że nie wydaje mi się ze ludzie mający teraz 16-17 lat będą czekali 7 czy 8 lat :icon_eek: żeby w końcu jezdzic legalnie taką XJtą , a robienie prawka co dwa lata chyba nikomu też nie przypadnie do gustu .Jeśli chodzi o mnie nie jestem głupi i nie jeżdżę bez uprawnień od 26 czerwca mam A1 i chciałem jak normalny człowiek na wiosnę zrobić A i jezdzić Hornetem na którego jestem chory prawie 4 lata i nagle mam czekać 6 lat ? :banghead: bo ktoś wprowadza jakieś zmiany ? to chyba oczywiste że mi się to nie podoba :notworthy:

Straszne. Już Ci współczuje.

Takie będą przepisy i tyle. A co do Horneta, jeszcze się najeździsz.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) będą czekali 7 czy 8 lat, żeby w końcu jezdzic legalnie taką XJtą (...)

XJ600? No proszę Cię, mało kto bije się z tą ustawą, bo chce usiąść na XJ-tkę. Chyba bardziej na 600, ale CBR. ;)

 

Te kategorie byłyby fajne, gdyby była gradacja z automatu. Mam kat. A2, kończę 24 lata i mam pełne A bez problemu. A egzaminy dla tych, co chcą przed czasem śmigać na litrach. Tak to nie ma za bardzo sensu. Mam 30 lat i nagle, przed kupnem czegoś szybszego na stare lata, muszę znów tarabanić się po szkołach i WORDach (a pieniądze idą).

 

Ale o tym gdzieś, kiedyś... Na razie ustawa dalej w beta-testach, więc nie ma o co kruszyć kopii. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że całe " straszę pokolenie " ma nowe przepisy kompletnie w dupie ważne jest tylko żeby udrutować młodszych żeby nie jeżdzili dać wszyskim WSKi do 24 lat i na tym koniec .Cóż jak ktoś marzy o prawku za rok dwa nie dogada się z człowiekiem który ma prawko 10-15 lat

Pozdrawiam Maciek :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że całe " straszę pokolenie " ma nowe przepisy kompletnie w dupie ważne jest tylko żeby udrutować młodszych żeby nie jeżdzili dać wszyskim WSKi do 24 lat i na tym koniec .Cóż jak ktoś marzy o prawku za rok dwa nie dogada się z człowiekiem który ma prawko 10-15 lat

Pozdrawiam Maciek :crossy:

Młodzi będą litry kupować i przed policją będą uciekać. GSy wyjdą z mody :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że całe " straszę pokolenie " ma nowe przepisy kompletnie w dupie ważne jest tylko żeby udrutować młodszych żeby nie jeżdzili dać wszyskim WSKi do 24 lat i na tym koniec .Cóż jak ktoś marzy o prawku za rok dwa nie dogada się z człowiekiem który ma prawko 10-15 lat

Weź tylko pod uwagę, że jak Ci "starsi" zaczynali jeździć, to w naszym pięknym kraju nie było takiego łatwego dostępu do sprzętów o większej mocy. Teraz możesz kupić litra za tyle samo co jakiegoś GS'a czy Cebulę. Jak młodzi są głupi to niestety muszą za nich myśleć mądrzejsi (haha) i ustanawiają takie a nie inne przepisy. Czy się sprawdzi, ciężko powiedzieć, czas pokaże. Jeśli chociaż jedną osobę uchroni to od rozmazania się na asfalcie albo przydrożnym drzewie to wg mnie będzie to jak najbardziej trafna decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kategorie byłyby fajne, gdyby była gradacja z automatu. Mam kat. A2, kończę 24 lata i mam pełne A bez problemu.

 

a jeśli prawo jazdy w tym czasie leżało w szufladzie, a właściciel nie wąchał nawet z bliska motocykla? też z automatu?

poza tym: jesteś kolejnym, który pier*li o "tarabanieniu się po szkołach" - czytałeś jakiekolwiek przepisy? w chwili obecnej zmiana a1 na a to tylko egzamin za ca. 80zł; nie stać? taki kłopot przejechać po placu? a zmiany zasad w tym zakresie nowy projekt AFAIK nie przewiduje

BTW z a2 na pełne a można będzie się przesiadać po 2 latach posiadania. ale żeby to wiedzieć, też trzeba byłoby się zapoznać z faktami

 

Liver ma rację: 10 czy 15 lat temu maszynę ponad 100KM można było spotkać na drodze równie często jak wielbłąda, a jak już ktoś chciał kupić to musiał mieć kupę kasy. teraz można takie brać za dwie pensje (stan nieistotny, byle ruszył), czyli w zasadzie stać każdego kto ma ochotę. a poziom szkolenia się nie zmienił, moi drodzy: nadal na kursie uczycie się jeździć na sprzętach mających po kilka KM, a 99% instruktorów nie wie - i nie nauczy nikogo - jak się prowadzi i hamuje motocyklem. przydałoby się trochę "oleju w głowie" dla oceny sytuacji

 

poza tym: jak się nie podoba, można się wyprowadzić. tylko zostaje wschód, bo na zachodzie takie właśnie regulacje obowiązują od lat :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że całe " straszę pokolenie " ma nowe przepisy kompletnie w dupie ważne jest tylko żeby udrutować młodszych żeby nie jeżdzili dać wszyskim WSKi do 24 lat i na tym koniec .Cóż jak ktoś marzy o prawku za rok dwa nie dogada się z człowiekiem który ma prawko 10-15 lat

Pozdrawiam Maciek :crossy:

Mylisz się, wcale nie mamy tego w dupie. Wprost przeciwnie, ja na przykład czekam niecierpliwie na te zmiany.

A jeśli myślisz, że te przepisy są robione Wam na złość, to się mylisz. Nie miej pretensji do starszych, tylko do swoich rówieśników, to oni powodują, że trzeba wprowadzać takie zmiany w przepisach.

Jakoś w Europie nikomu nie przeszkadzają takie kategorie prawa jazdy i to mimo lepszych kursów.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zdążymy to będziemy płakać, ja chciałbym zdążyć z A i kupić gs 500. Ale na A2 jest uboga lista motocykli. Myślę że rząd ma inne problemy i większość zainteresowanych zdąży. Szczególnie że, większość robi B, albo B i A, a ja zamierzam tylko A, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żebym zdał na B. Liczmy na biurokrację, wszyscy 17-latkowie;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) kategoria A1 - 16 lat,

2) kategoria A2 - 18 lat,

3) kategoria A:

a. 20 lat - w przypadku jeżeli osoba, od co najmniej dwóch lat, posiada prawo jazdy kategorii A2. (dla motocykli trzykołowych o mocy powyżej 15 kW granica wieku wynosi 21 lat)

b. 24 lata - w przypadku jeżeli osoba nie posiada prawa jazdy kategorii A2.

Przeżyję, wd nowych przepisów, A zrobiłbym w wieku 20 lat. Czyli nie są takie straszne te przepisy. Myślałem że, A2 to motorki do 250cc. Ale i tak wolałbym A od razu. GS na 2 sezony. Młodzi więc wcale nie mają problemu, to nawet mądre te przepisy. Ale jak ktoś czeka już od lat na A i swoje wymarzone 600 to na prawo czuć się oszukany. Ale nie ma co się przejmować tym na co się nie ma wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje wymarzone 600

Nigdy tego nie pojmę. No ale ja to stary dziad jestem :icon_mrgreen:

Heh... do dziś pamiętam jak w rok po zrobieniu PJ byłem objeżdżany na każdym winklu przez goście na XS360 heheh.... Podejrzewam, że tak samo byłoby z tymi wszystkimi wymarzonymi sześćsetkami.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , jakby każdy przeczytał dokładnie link w pierwszym poście to by nie pisał tych różnych pierdół ,jak wejdzie to wejdzie jak nie to nie proste ,a i tak za czeli o tym mówić w 2007 roku więc to jeszcze potrwa.Teraz państwo ma ważniejsze sprawy np. krzyż :bigrazz: A co do kategorii A2 to będzie można np. jeździć na XT600 ,a ten motocykl na pewno starczy na dwa sezony.Więc się pytam o co tyle krzyku?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie można np. jeździć na XT600 ,a ten motocykl na pewno starczy na dwa sezony.Więc się pytam o co tyle krzyku?? :rolleyes:

 

To uważasz ze wszyscy będą jezdzić XT600 bo ty taki masz ? Dawid przestań ! :icon_rolleyes:

 

 

Tak naprawdę to nie chodzić o to czy nam sie podoba czy nie , bo przerażnie spór jest między tymi którym się to podoba i nie podoba , ale rząd chce wprowadzić te przepisy zęby ograniczyć wypadki z udziałem motocyklistów tak mi się przynajmniej wydaje , i jestem pewien na 95 % że pomysł ten nie wypali i będzie więcej wypadków młodych ludzi uciekających policją z powodu braku uprawnień :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, kup se słownik albo przepuszczaj to co piszesz przez Word'a.

Secundo, a ja myślę, że na 97,65% ten pomysł wypali i liczba ludzi bez prawka zwiększy się tylko o 11,37% :banghead:

Tertio, chrzanisz jak potłuczony :icon_eek: Nie podobają się przepisy? Nikt Ci nie każe jeździć, przymusu nie ma. Jak lubisz jednoślady to zostaje Ci rower. Nie rozumiem tego niezdrowego pędu do sportowych 600ccm/litrów, fakt, pewnie na taki łatwiej dupę wyrwać i kolegom zaimponować, bo taki GS czy ER5 to marne moto do jednego i drugiego.

Quatro - na co ja się tyle produkuję? :rolleyes:

Edytowane przez Liver Sausage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...