Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

KS, doszkalanie to tylko wisienka na torcie. różnica zasadnicza jest na poziomie kształcenia i oceniania samych instruktorów. o tym jak wygląda zwykły kurs mogą powiedzieć sami instruktorzy (zdaje się, że miesięczny czy 3-miesięczny, teoretyczny), o egzaminie też (tylko manewry, które ma wykonać kursant na swoim egzaminie).

 

No coz, takie przepisy. To, ze sa do doopy wiemy wlasciwie wszyscy. Z tego co sie orietuje to w 2013 ma byc reforma przepisow krajow EU dotyczacych ruchu drogowego. Pytanie tylko na ile lub jakie zmiany w nich zajda. Sam zastanawialem sie swego czasu czy nie zrobic w PL takiego kursu :icon_mrgreen: , Od 2013 bede mogl oficjalnie szkolic w PL wiec sobie odpuscilem. :icon_mrgreen:

 

oceny czy weryfikacji jakości pracy takiego instruktora też nie ma żadnej

 

 

I tu wlasnie lezy pies pogrzebany. Gdybym mial taka srednia jak srednia krajowa, to zabrano by mi uprawnienia najpozniej po pol roku.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS, doszkalanie to tylko wisienka na torcie. różnica zasadnicza jest na poziomie kształcenia i oceniania samych instruktorów. o tym jak wygląda zwykły kurs mogą powiedzieć sami instruktorzy (zdaje się, że miesięczny czy 3-miesięczny, teoretyczny), o egzaminie też (tylko manewry, które ma wykonać kursant na swoim egzaminie). a oceny czy weryfikacji jakości pracy takiego instruktora też nie ma żadnej

jsz

Kurs na instruktora trwa u nas jakieś 2,5 do 3 miesięcy. 1,5 miesiąca teorii i miesiąc praktyki. Z tym, że praktyka obejmuje prowadzenie wykładów jak i jazd. A wygląda to tak, że trzeba odsiedzieć swoje i na wykładach i na zwykłych jazdach z kursantem. Egzamin praktyczny to dokładanie te same manewry jakie wykonuje kursant na egzaminie.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/...h-jazdy,1563637

ktoś wie coś więcej?

czy może to znowu fałszywy alarm

 

Dokładnie , podłączam się pod pytanie !

I jeszcze tak myślę jak by się zapisać wcześniej na kurs uratuje mnie to przed tymi nowymi przepisami , Np jutro zapisuje się na kurs ale 18 mam dopiero w marcu a przepisy wchodzą od nowego roku .W takim przypadku czym się kieruje prawo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie działa wstecz :P

 

Jakie prawo ? Do czego ma sie odnosic ?

 

Maciek, z tego co się orientuję na kurs można się zapisać 3 miesiące przed ukończeniem 18tego roku życia

 

I co z tego ? To, ze zapiszesz sie na kurs nie oznacza raczej nic. Kursy sa te same na kat A 1 i A. Na A2 nie beda inne.

 

:crossy:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale chodzi mi o to że jak się zapisze na egzamin np jutro do nowego roku będe miał z głowy teorie , a od stycznia wejdzie nowe prawo a ja egzamin będe mógł zrobić dopiero w kwietniu . To co wtedy mi podziękują i oddadzą mi kase ktrórą zapłaciłem na kurs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale chodzi mi o to że jak się zapisze na egzamin np jutro do nowego roku będe miał z głowy teorie , a od stycznia wejdzie nowe prawo a ja egzamin będe mógł zrobić dopiero w kwietniu . To co wtedy mi podziękują i oddadzą mi kase ktrórą zapłaciłem na kurs ?

 

A niby dlaczego mieli by Ci ja oddac ? Masz kaprys jezdzic motocyklem wiekszym niz 125 ccm i 15 KM to robisz kurs. Czy bezdie to kat. A2 czy A raczej nie gra roli.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat. A nie mam ale popieram jak najbardziej ten przepis widząc co gówniarzeria w moim wieku wywija na motungach. do tego całego majdanu dorzucił bym jeszcze testy na inteligencje czy osoba starająca sie o prawko w ogóle nadaje się do poruszania czymkolwiek gdziekolwiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ? To, ze zapiszesz sie na kurs nie oznacza raczej nic. Kursy sa te same na kat A 1 i A. Na A2 nie beda inne.

 

Czyli wg. Ciebie jeśli ktoś by był w trakcie kursu na A i ustawodawca zmienił prawo na tydzień przed egzaminem owego jegomościa to nie zdawałby na A tylko A2? Bez sensu :rolleyes:

2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego mieli by Ci ja oddac ? Masz kaprys jezdzic motocyklem wiekszym niz 125 ccm i 15 KM to robisz kurs. Czy bezdie to kat. A2 czy A raczej nie gra roli.

 

:crossy:

 

 

Widzę że się nie dogadamy otóż różnica A2 i A gra dla mnie dużą role , ponieważ po zrobieniu tego prawka chciałbym kupić Africe Twin która nie kwalifikuje się na A2 :rolleyes: . Ale ty już założyłeś że jestem zwykłym cieciem któremu polecisz regułkę (GS 500 , CB 500) i jak 80 % społeczeństwa ludzi ze świeżym prawkiem będe jezdził na nudnej i oklepanej 500-tce to się mylisz :clap:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tandeta ;/ każdy teraz tak mówi że dobrze bo młodzi szaeją, a wy co?? nie macie chętki cinąć na gaz?? odkręcić panewki?? każdy ma, znam ludzi którzy mają po 16 lat a mają we łbie sieczkęi takich co mają ułozone jak 30 latek. więc nie gadajcie że młodzi szaleją. błagam was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co bijesz piane Macku ? wyobraz sobie że nie każdy małolat jest ogarnięty plus debilni rodzice i i taki szczyl na 600 może nie małego bydła narobić. Ciekawe czy dalej będziesz się upierać przy swoim jak jakiś gówniarz wyjebie w ciebie na sporcie... i co chcesz od 500 ? żadna kobieta nie da tyle co ''pienceta'' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...