Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dopiero tą sprawą zajmie się Sejm na poważnie, jak ich UE przyciśnie. Na razie zdający rok 2011 nie wydaje się być zagrożonym A2, ale to pewnie ostatni dzwonek do pełnego prawka.

Edytowane przez ACz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że, zadziała biurokracja. Nie dawno zdałem A1, chciałbym na 18(sierpień 2011) A, B nie robię. Te zmiany wydają się dobre, ale z tym że 24 lata, to trochę przesadzają, mogliby zrobić tak że, ci co mają A1 mogą robić A od 18 roku życia:| Bo tak to zostaje mandat na brak kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, witam wszystkich forumowiczów :icon_exclaim:

 

mam do Was takie pytanie odnośnie tematu, tzn. czy ta ustawa już weszła w życie?

 

moja sytuacja wygląda następująco, ukończyłem kurs prawa jazdy w maju tamtego roku, ale z powodu problemów zdrowotnych nie bylem w stanie zapisać się na egzamin do tego czasu, więc mam pytanie czy mogę to teraz zrobić bez problemów?

I czy ten mój ukończony kurs jest jeszcze aktualny, czy muszę go robić od nowa lub dokupić jakieś godziny?

Dzięki za ewentualną odpowiedź :notworthy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was takie pytanie odnośnie tematu, tzn. czy ta ustawa już weszła w życie?

 

odpowiedź jest 3 (słownie: TRZY!) posty wyżej

 

czy za wtórny analfabetyzm mogę już przywalić procenty? czy zaczekać z nauką czytania do drugiego posta mr. lotto? :icon_evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytułu tematu .To chyba starsi mają problem bo nie wiedzą już co robić ze świadomoscią że wchodzą nowe przepisy , które i tak już wchodzą od kilku lat i jakoś nie może dojść do skutku :icon_mrgreen: . Ja problemu nie mam jak zdążę to zdążę a jak nie to będę jezdził bez prawka tak jak 90 % w mojej sytuacji . Wydaje mi się ze te przepisy okażą się wielką klapą i nikt nie będzie w stanie zapanować nad jeżdzącymi bez prawka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię złapią i się skończy w sądzie albo na konkretnym mandacie to dopiero będziesz piszczał, wrzucał posty pt. olaboga co ja biedny mam zrobić itd. ;)

 

Złapali mnie już dwa razy raz było 300zł . A 23 września mam sprawę w sądzie :icon_eek:

Nie czuje się jakoś inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 17 lat i sprawa dotarła do sądu to może być nie ciekawie. Mój kolega miał podobną sytuację i sprawa skończyła się w sądzie rodzinnym Gdzie jego rodzice odpowiadali za niedopilnowanie obowiązku rodzicielskiego.

Był również w twoim wieku. Na szczęście sprawa w Sądzie Rodzinnym umorzona, lecz dostał 1200zł mandatu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 25 roku życia. Wiec nie wiem czy po sprawie będzie ci do śmiechu.

 

Acz_

Dzięki za odpowiedz. Znałem to powiedzenie/anegdotę/przepis, ale nie byłem pewien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast z umiarkowaną wiarą podchodziłbym do stwierdzenia, że zapisanie się na kurs umożliwi uzyskanie uprawnień wg. obowiązujących obecnie zasad. jeśli mnie pamięć nie myli, przy poprzednich zmianach (a były np. zmiany warunków egzaminowania) decydował termin zapisania się na egzamin, a nie rozpoczęcia kursu. a do przystąpienia do egzaminu kurs trzeba mieć zakończony

pocieszyć się można jedynie tym, że okres vacatio legis w zasadzie pozwoli wszystkim chętnym z odpowiednim wyprzedzeniem ukończyć szkolenie; wyjątkiem będą tylko ci, którym wiek nie pozwoli i na to w zasadzie rady nie ma

 

a jazdy bez uprawnień nie polecałbym, mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy mandat to najmniejszy problem z jakim można mieć do czynienia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wydaje mi się ze te przepisy okażą się wielką klapą i nikt nie będzie w stanie zapanować nad jeżdzącymi bez prawka :notworthy:

A niby czemu mają okazać się wielką klapą? Mam wrażenie, że policja tym bardziej będzie sprawdzać motocyklistów.

Jak ktoś jest głupi i jeździ bez uprawnień no to jego problem. Na prawdę nie wiem czemu ludziom się wydaję że są cwańsi od całej reszty. Wiesz co się stanie jak będziesz miał wypadek nie mając uprawnień do prowadzenia pojazdu?

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu mają okazać się wielką klapą? Mam wrażenie, że policja tym bardziej będzie sprawdzać motocyklistów.

Jak ktoś jest głupi i jeździ bez uprawnień no to jego problem. Na prawdę nie wiem czemu ludziom się wydaję że są cwańsi od całej reszty. Wiesz co się stanie jak będziesz miał wypadek nie mając uprawnień do prowadzenia pojazdu?

 

A no temu że nie wydaje mi się ze ludzie mający teraz 16-17 lat będą czekali 7 czy 8 lat :icon_eek: żeby w końcu jezdzic legalnie taką XJtą , a robienie prawka co dwa lata chyba nikomu też nie przypadnie do gustu .Jeśli chodzi o mnie nie jestem głupi i nie jeżdżę bez uprawnień od 26 czerwca mam A1 i chciałem jak normalny człowiek na wiosnę zrobić A i jezdzić Hornetem na którego jestem chory prawie 4 lata i nagle mam czekać 6 lat ? :banghead: bo ktoś wprowadza jakieś zmiany ? to chyba oczywiste że mi się to nie podoba :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie podoba 23% vat i 18% pit. mam zacząć kraść?

 

jakbyś więcej poznał faktów, a nie powtarzał bzdetów, wiedziałbyś że żadnego "robienia prawka co 2 lata" nie ma i najprawdopodobniej nadal nie będzie. mniej emocji, więcej konkretów, od razu będziesz zdrowszy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...