Skocz do zawartości

Zima, jazda zimą: zimno, ślisko i śnieg


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły gość... Ja też nie będe na siłę udowadniał, że jazda zimą jest zajebiście przyjemnym doznianiem, choć uwielbiam śmigac w każdą pogodę. Raz w Łomiankach rok temu chyba widziałem gościa na BMW kompletnie oblepionego śniegiem (jak bałwan wyglądał), wiec podejrzewam, że też jechał z daleka. Warunki były naprawdę kiepskie, bo pomiędzy pasami leżał śnieg, a przed Czosnowem śnieg leżał na całej jezdni. Szacun jak byk :)

 

aaa.. motocykl normalny tzn bez kosza. To było nowe BMW (jakis GS1150 - coś w tym stylu)

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Idzie zima, planujecie śmigać? Ja chciałem przesiąść się na 4oo, ale wczoraj je rozwaliłem (nie wyhamowałem i dzwon, przez ten deszcz jest naprawdę ślisko :/), więc póki co mam tylko moto. Całą poprzednią zimę jeździłem skuterem (i było mu z tym gorzej niż mi - pękające żarówki, zamarzająca linka gazu itd.), ale jednak Suzuki to co innego niż MadeByChińczyk. Zakładając ostrożną i grzeczną jazdę prawym pasem, myślicie że GSXF spisze się przy minusowych temperaturach, czy go tym wykończę?

GSX750F 2001 -> GSX1300R 2000

http://motogof.tumblr.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego moto nie wykonczysz tak szybko jak siebie. Bez dobrej odieży naprawde ciezko sie jezdzi. Mozna sie an "cebulke" ubierać ale to srednio komfortowe rozwiązanie. Ja przelatałem 2 sezony zimowe....ten sobie odpuszczam. Szkoda zdrowia przede wszytstim, bo przeziebic sie jest łatwo a za mnie nikt do roboty nie pojdzie. No i VFR tez sie pewnie ucieszy , że po sniegu nie bedzie musiała jechac :P

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że GSXF spisze się przy minusowych temperaturach, czy go tym wykończę?

 

Dl mi dal rade przez cala zimę i nic się nie działo, a tez suzuki jak Twój gsxf, zimy teraz są jakieś łagodniejsze wiec na luzie można latać jak się człowiek dobrze ubierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mój czwarty sezon zimowy na moto a trzeci na XJ. Nie miałem do tej pory awarii, które mógłbym scedować na niskie temperatury a moto przez dwa lata stało pod chmurką.

Ja na zimę robię dwie rzeczy: przysłaniam chłodnicę oraz wyciągam na noc akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GSXF to mozesz miec problemy z odpalaniem przy niskich temperaturach.

Kumpel ma bandita (tez olejak) z anglii i ma w nim podrzewane elektrycznie gazniki. Wtedy jakos daje rade ale jak kiedys to odlaczyl i zapomnial o tym to nie mogl odpalic i wykonczyl aku od krecenia.

 

A co do marzniecia. Odpowiedni ubior zalatwia sprawe. Ja VFR jak kupilem zima to wracalem na kolach przy -5 C i dalem rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jestem hardcorem ale dla mnie jazda w warunkach zimowych to proszenie sie o klopoty. Trzeba uwazac na kazdym moscie, wiadukcie, rano, wieczorem, jadac przez zacieniony odcinek. Do tego problemy z odpalaniem, akumulatorem i jeszcze koniecznosc ubierania sie jak na wycieczke na biegun polnocny. Jesli ktos sie na to decyduje to musi naprawde lubic jazde swoim motocyklem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku, w zimę ostro latałem na DT 80, śnieg po kolana ale się jeździło!!!!

 

 

Teraz mam DRZ, i też nie odpuszczę, wiecej mocy, 100x lepsze opony (już nie sliki ;] ) więc będzie DYM!!

 

Nie po to ku*wa kupuję moto, żeby się wozić jak leszcz od kwietnia do września, co to ma być?

ludzie, http://www.youtube.com/watch?v=0tSYPQOAMxU

 

 

ja mam motto- pogoda nie jest przeszkodą

 

 

aha, zanim ktoś mnie nazwie "młodym gniewnym" mam to gdzieś, siedź sobie przed kominkiem i pij kakao, ja nie odpuszczę, sezon trwa non stop! :clap: :buttrock: :crossy:

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...