Skocz do zawartości

Tłumiki przeróbka Edzio


Rekomendowane odpowiedzi

siemka! mam takie pytanie do Edzia jako do specjalisty i fachowca ;]

 

mam ducati z roku koniec 98/99 i jest ono na seryjnych wydechach marki "wydech DUCATI" a zależało by mi aby wydobywał się z niego dźwięk taki jak ten z filmiku zamieszczonego przez użytkownika wilust4s'a (a nawet donośniejszym :buttrock: )

tyle że, dowiedziałem się iż, tam za bazę posłużył tłumik robiony przez Remusa dla Ducati.

 

Na moim nie ma żadnych adnotacji co do wykonawstwa Remusa, dlatego zastanawiam się czy różnica w pierwotnym wykonaniu puszek nie wpłynęła by na jakość dźwięku po przeróbce?

 

(co do ceny przeróbki od tłumika dowiadywałem się przez kolegę z forum sv :wink: )

 

..a jeszcze pyt. No.2 :smile:

Zastanawiam się czy warto było by zainwestować do tego w filtr K&N'a. I tak muszę wymienić filtr powietrza a może warto by dołożyć parę złotych by spotęgować wrażenia z tuningu :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może idealnie taki sam to nie będzie( zależy od wielkości kolektorów, i samych puszek), ale i tak zawsze lepszy niż fabryczny oryginał...

Jak Edzio mi tłumik przerobił w 999,i reakcję na to, to znajdziesz na youtube: 2009 szalony janek klekotek :-))))...

Pozdr. J-999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ostatnie efekty mojej pracy u człowieka z forum Aprilli:

 

 

Redd -a co do twoich pytań. Dla Ducati do ST robił i Remus i Schark-(chyba tak się to pisze) konstrukcja i jednych i drugich jest bardzo podobna więc się nad tym nie zastanawiaj. Nie usłyszał byś różnicy przy różnych tłumikach i takiej samej przeróbce. Twój będzie gadał deko inaczej niż Łukasza-WiluST4S gdyż on ma Moto z silnikiem 996cm a ty masz 916cm.U mnie w Twierdzy mój kolega kupił wiosną ST4 i wziął ode mnie moje kominy z zastosowaną komorą rozprężającą i powiem ci że przy jego silniku te kominy nie mają takiego głębokiego basu niż w moim 996cm na tych samych kominach .Pojechaliśmy kiedyś na lotnisko w Modlinie ,Konrad wskoczył na pas startowy swoim ST4 na moich kominach ,poszedł dość ostro do końca pasa :crossy: , staliśmy na poboczu z innymi bywalcami tego lotniska , rozbawiło mnie ich poruszenie , nerwowo zaczęli się rozglądać i usłyszałem pytanie (tak sobie między sobą dyskutowali) co to? co to? jaka to pojemność ? :eek: :eek: :eek: że to tak gada byli conajmniej zdziwieni a napewno zaciekawieni.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie inaczej tzn. pewno mniej donośnie :( chociaż nie wierzę, że te 80ccm różnicy może wpłynąć jakoś znacznie na charakter pracy silnika (chyba, że zmodernizowano w tym czasie coś w układzie bądź na wale)

Szkoda, że nie ma filmiku dotyczącego 916 na przelocie..

Chociaż na pewno brzmi to lepiej niż w standardzie. Teraz to jak by ktoś próbował krzyczeć z papierowym workiem na głowie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No potwierdzam.Wcześniej miał puste wiadra i jak na takie nie gadały całkiem paskudnie i nie tak bardzo głośno.W tych teraz chciał głośno,założyłem mu 2 X 58mm,jeszcze kiedyś je może odkupie od niego i że są to moje pierwsze kominy przerobione dla klijenta oprawie je w ramkę i powieszę w głównym pomieszczeniu mojej firmy jeśli się takowej kiedyś dorobię :biggrin:

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no... :bigrazz: widać że EdHaust to porządna firma

nie omieszkam się zgłosić do pana prezesa jak tylko nazbieram trochę funduszy, bo aktualnie jestem bezrobotnym studentem :icon_razz:

Najpierw trzeba ubezpieczenie opłacić i przeglądu koniecznie przed operacją dokonać :icon_mrgreen: ale sądzę, że na wiosnę wyrobię i dam znać na PM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi wyszła ostatnio przerabiana inna Włoszka -Cagiva Raptor 1000 L-Twin Suzuki.Nagrywał telefonem więc i tak nieźle to wyszło:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bTtnfb8MpYU

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich miłośników motocykli.

Koncepcja wydechu do mojej multi już jest (dzięki rozmowie z Edziem oczywiście). Zrezygnowałem z kitu eliminującego katalizator na rzecz kolanek uspawanych w f-mie motowydech (mam dosyc blisko),natomiast przeróbkę wydechu może popełnić tylko Edzio (jak się zgodzi :notworthy: ). W przyszłym tygodniu zadzwonię i umówię się . Po trzech latach seryjnych multistrada zagada jak powinna :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj posłuchałem sobie obu ostatnich dzieł Edhausta , obydwa do S2R800. Była jednak mała różnica bo w jednym wydechu tym Artkowym usunięty był również katalizator(to już nie była sprawka Edka :icon_biggrin: ), a w Farisa były tylko zmienione końcówki na Edhausty. Konkluzja taka ,że wydech bez katalizatora nie nadaje się do użytku na drogach publicznych :icon_mrgreen: bloki z wielkiej płyty mogą byc zagrożone :icon_eek: :icon_biggrin: . Same końcówki Edka gadają fajnie i myślę że nie powinny powodowac gwałtownych rekacji sąsiadów. Tak się złozyło ,że na wczorajszym spotkaniu desmoobsession był jeszcze jeden S2R800 na Arrowach z dB killerami :eek: . Wydaje się ,że Arrowy jednak lepiej przenoszą niskie częstotliwości, ciekawe co będzie po wymontowaniu dB killerów

 

Wiesz co przy takim koszcie przeróbki w porównaniu do kosztów zakupów akcesoryjnych samodzielne przeróbki chodzą przepięknie

 

 

No, teraz kolej na mnie :) Już się robią. Nie mogę się doczekać...

 

pozdr

 

Jeszcze tydzień i twoje kominy będą do odbioru na Allegro :biggrin:

 

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich miłośników motocykli.

Koncepcja wydechu do mojej multi już jest (dzięki rozmowie z Edziem oczywiście). Zrezygnowałem z kitu eliminującego katalizator na rzecz kolanek uspawanych w f-mie motowydech (mam dosyc blisko),natomiast przeróbkę wydechu może popełnić tylko Edzio (jak się zgodzi :notworthy: ). W przyszłym tygodniu zadzwonię i umówię się . Po trzech latach seryjnych multistrada zagada jak powinna :biggrin:

 

A powiedz mi tak z ciekawości ile to Cie będzie w Konstancinie kosztowało?

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...