Skocz do zawartości

Tłumiki przeróbka Edzio


Rekomendowane odpowiedzi

Może zburzę waszą debatę ale muszę wyrazić swoje zadowolenie po przeróbce kominów u Edzia. Teraz moim St2 jeździe się całkiem inaczej. kompozycja suchego sprzęgła i ładnego basu kominów to czysta poezja. a jak jeszcze od czasu do czasu kominy radośnie sobie strzelą to niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Jak dla mnie to Edzio powinieneś pomyśleć o jakimś znaku firmowym który byłby grawerowany na przerobionym kominie. wielkie dzięki za dodanie mojej włoszce charakteru bandyty. :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zburzę waszą debatę ale muszę wyrazić swoje zadowolenie po przeróbce kominów u Edzia. Teraz moim St2 jeździe się całkiem inaczej. kompozycja suchego sprzęgła i ładnego basu kominów to czysta poezja. a jak jeszcze od czasu do czasu kominy radośnie sobie strzelą to niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Jak dla mnie to Edzio powinieneś pomyśleć o jakimś znaku firmowym który byłby grawerowany na przerobionym kominie. wielkie dzięki za dodanie mojej włoszce charakteru bandyty. :icon_twisted:

 

 

Bardzo cieszę się że udało mi się trafić w twoje oczekiwania i że się nie zawiodłeś na efekcie końcowym moich prac .Jest mi niezmiernie miło że chciałeś napisać na forum publicznym kilka słów gdyż i ja zawsze jestem ciekaw opinii człowieka który zdecydował się na przeróbkę u mnie-chwała ci za to :notworthy: .

Większość ludzi raczej po takiej przeróbce się nie odzywa :lapad: ale traktuję to na zasadzie "brak wiadomości to dobra wiadomość" z racji iż udzielam na swoją robotę dożywotniej gwarancji na bank jeśli było by coś nie tak miałbym od nich jakiś telefon.

A tak w nawiązaniu do twojej wypowiedzi naprawdę podziwiam ludzi którzy jeżdżą na oryginalnym układzie wydechowym bez modyfikacji lub wymiany na inny w tak świetnym motocyklu jakim jest Ducati ,w którego silniku drzemie tak wielki potencjał przeróżnych dźwięków które lubieżnie pieszczą nasze uszy a których nie słychać na serii. Jazda na oryginalnych tłumikach to 5% przyjemności z jazdy w porównaniu do jazdy na Ducati które pięknie gada.

 

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w nawiązaniu do twojej wypowiedzi naprawdę podziwiam ludzi którzy jeżdżą na oryginalnym układzie wydechowym bez modyfikacji lub wymiany na inny w tak świetnym motocyklu jakim jest Ducati

Ach poczułem się taki dowartościowany...

Jazda na oryginalnych tłumikach to 5% przyjemności z jazdy w porównaniu do jazdy na Ducati które pięknie gada.

Wiem, wiem i biję się w piersi, bo mieszkam 7 km od Edzia... Muszę się w końcu ogarnąć :)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach poczułem się taki dowartościowany...

 

Wiem, wiem i biję się w piersi, bo mieszkam 7 km od Edzia... Muszę się w końcu ogarnąć :)

 

pozdr

 

 

No to już. Szybka mobilizacja a zadowolenie gwarantowane. też czekałem z przeróbką prawie pół roku i gdyby nie padł mi regulator to nadal czekałbym. a tak całą operacja zajęła tydzień a na naprawę regulatora czekam już trzy tygodnie. jakaś masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem niezły dzień bo przerabiałem deko więcej Ducatowych kominów niż zwykle :buttrock: :clap: ,robiłem kominki do S2R na przeloty z Krakowa które właściciel odebrał sobie osobiście wracając z nad morza z rodzinką .Robiłem również kominki do Monstera 695 polegającą na wywaleniu katalizatorów i rurek wylotowych małej średnicy na końcach tłumików ,przeróbka taka daje piękne głębokie basowe dudnienie. Wiem że ten człowiek odjechał ode mnie z pod garażu z uśmiechem a co do kolegi z Krakowa nie mam jeszcze informacji .Dzisiejszy dzień też był nie najgorszy bo miałem przyjemność zabrać się po raz pierwszy za układ wydechowy do Ducati Multistrady 1000 kolegi z forum Rubbena. Wywaliłem już zawartość puszki pod silnikiem ze słusznej wielkości katalizatorem i poskładałem już ją do kupy zabrałem się też za tłumik ,wszystkie spawy zostały już przecięte ale skurczybyk się nie poddaje i jeszcze nie mogę go otworzyć. Mam zamiar założyć słusznej średnicy przeloty 2 X 50mm jeśli wejdą -jutro wszystko się okaże.

 

A ty Juriuszi masz ułatwioną sytuację gdyż posiadam 2 komplety kominów już przerobionych na 2 sposoby tańszy i droższy i jeśli by chciały pasować średnicami kolektorów to jest możliwość założyć jedne i drugie, porównać i wybrać te które będą ci dawały jak najwięcej frajdy z jazdy Ducatem

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dzisiejszy dzień też był nie najgorszy bo miałem przyjemność zabrać się po raz pierwszy za układ wydechowy do Ducati Multistrady 1000 kolegi z forum Rubbena. Wywaliłem już zawartość puszki pod silnikiem ze słusznej wielkości katalizatorem i poskładałem już ją do kupy zabrałem się też za tłumik ,wszystkie spawy zostały już przecięte ale skurczybyk się nie poddaje i jeszcze nie mogę go otworzyć. Mam zamiar założyć słusznej średnicy przeloty 2 X 50mm jeśli wejdą -jutro wszystko się okaże.

 

 

 

Walcz Edziu , walcz!! Może w końcu zamiast z dawna planowanego zakupu LeoVinci wyślę tłumik do Ciebie. W mojej nie ma takiego katalizatora jak w tysiącu ( jest tylko lekko większa średnica w dolnej części rury). Ciekawi mnie jak rozwiążesz sprawę większej średnicy otworów (głównie estetycznie) tych ozdobnych pierścieni kończących tłumiki.

 

PS. ten grzeczny dzwięk wydobywający się z seryjnego tłumika kaleczy moje uszy coraz bardziej :))

Edytowane przez Bacacyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek- myśl od raz nad DB-killerami- ponieważ, już się przyczepiają w W-wie...i się nie chwalisz, pewną nowością :icon_razz: Pozdr. Janek.

 

Nie chwalę się Janku dopuki nie będę miał obiektu przechwałek w garażu i dopuki nie będę mu porobić kilka zdjęć dołączając na forum.

 

Walcz Edziu , walcz!! Może w końcu zamiast z dawna planowanego zakupu LeoVinci wyślę tłumik do Ciebie. W mojej nie ma takiego katalizatora jak w tysiącu ( jest tylko lekko większa średnica w dolnej części rury). Ciekawi mnie jak rozwiążesz sprawę większej średnicy otworów (głównie estetycznie) tych ozdobnych pierścieni kończących tłumiki.

 

PS. ten grzeczny dzwięk wydobywający się z seryjnego tłumika kaleczy moje uszy coraz bardziej :))

 

Ja poprostu wywale te małe ozdobne gówienka ,roszlifuje wylotu na większe i wstawie podobne rurki ozdobne ale większej średnicy-nie mogę zostawić tych gówienek bo po zastosowaniu przelotów słusznej średnicy będą one działeły jak skuteczny dławik dla ładnego dźwięku.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Juriuszi masz ułatwioną sytuację gdyż posiadam 2 komplety kominów już przerobionych na 2 sposoby tańszy i droższy i jeśli by chciały pasować średnicami kolektorów to jest możliwość założyć jedne i drugie, porównać i wybrać te które będą ci dawały jak najwięcej frajdy z jazdy Ducatem

Po weekendzie wpadne :)

 

Aaaaa... Ważna rzecz. W Pomiechówku w sobotę Go Naked! gra nad rzeką (przy tym Lechu). Zapraszam wszystkich.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku moich arrowów przerabiał mi Edzio oryginalne przeloty z 45mm na 58mm. Pięknie poradził sobie z końcowymi pokrywkami tłumików. Mysle że w multi te odpustowe dekielki na wylotach nie beda dla Niego problemem.

 

Juriuszi - pewnie zajade na koncercik :buttrock:

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saluto Edek ...

 

Jak ustalone daje znak sygnał.

 

Zamontowałem i polatałem troche na swierzo przerobionych puszkach ... no ... i ... jest bajka! :clap:

 

Widomo na wyzszych obrotach jest głośno, inaczej być niemoż. :buttrock:

Alle, zato ... przy moich zdziadzialy predkosciach przelotowych ... 4-5 tys obrotów ... :crossy: ... jest poprostu poezja!

No i ten 'bulgot' na wolnych! :wink:

 

Muchos Gracias i pozdrawiam!

Faris :cool:

Edytowane przez Flipmode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę miał obiektu przechwałek w garażu i dopuki nie będę mu porobić kilka zdjęć dołączając na forum.

Ja poprostu wywale te małe ozdobne gówienka ,roszlifuje wylotu na większe i wstawie podobne rurki ozdobne ale większej średnicy-nie mogę zostawić tych gówienek bo po zastosowaniu przelotów słusznej średnicy będą one działeły jak skuteczny dławik dla ładnego dźwięku.

 

 

Edek obfoc to wszytko i podeślij, zobaczę przynajmniej efekt wizualny :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem tą nierówną walke z kominem Multi :banghead: -niech go jasy szlak jeszcze gorszy do roboty niż do 999 bo dochodzi bańka z katalizatorem pod silnikiem wypatroszenie której jest przesrane ,porobione jest to tak jakby miało to być wieczne-jakby producent nie przewidział że kiedyś to ustrojstwo trafi na mój stół do wypatroszenia :biggrin: .W tłumiku zasotosowałem przelot z blachy perforowanej w kształcie litery " Y " czyli z jednej rury o średnicy 58mm zrobiłem 2 odgałęzienia z dwóch rur po 48mm każda.Rozszlifowałem otwory w ozdobnych wylotach z kwasówki w które wstawiłem rury lite jako wyloty po 45mm każda ,których końcówki wewnętrzne wchodzą w zakończenia 48mm-ch przelotów.Cały środek komina ocywiście wypełniony jest wełną stalową z nierdzewki,tkaniną szklaną i kocykiem szklanym.Ciekawe jak to będzie chodziło myślę że niedługo będę miał okazję tego posłuchać.

 

A fotki oczywiście robiłem, podaj meila to ci podeślę.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...