Skocz do zawartości

Tłumiki przeróbka Edzio


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, to co słychać nie jest zbyt ciekawe, podejrzewam, że przeloty w okolicy 45mm... Do tego chodzi przede wszystkim o to aby nie pokaleczyć czarnego inoxu. Nie wchodzi w grę delikatne skrócenie na rzecz miejsc przy opaskach trzymających płaszcz. Im wydech krótszy tym basowość gorsza.

 

Potwierdzam -im kubatura komina mniejsza tym Basik paskudniejszy. Zapewne te kominy "czarny inox" są identyczne jak zwykłe od 1098 które już robiłem Ryśkowi, przeróbka nie jest dość skomplikowana ,poniszczyć też ich bardzo nie idzie i skracać nie trzeba bo są nitowane, Ryśkowi bodaj że założyłem przeloty o średnicy 55mm -dokładnie nie pamiętam ,2 X 45mm założyłem mu do 999 bo nie miałem tej blachy ozdobnej montowanej z tyłu i nie wiedziałem na ile mogę powiększyć otwory wylotowe a następnie do nich dobrać średnice przelotów, coś Rychu :notworthy: wspomina że czekają u niego dla mnie do przeróbki następne do 1098 .Na naszym forum jest kolega o niku Słabypromil który był też na Mszczonowie -może go pamiętasz na 749 w czarnym macie któremu już udało mi się założyć 2 X 52mm bo komin dostarczył razem z tą że blachą.Z tego co wiem obracasz się w okolicach Łomianek to do Modlina trasą Gdańską nie masz daleko to może podjedź kiedy to się ugadamy ,albo jeśli będziesz zdecydowany na zabieg przeróbki podrzuć je do chłopaków do Caferacera a moja żona je odbierze wracając do domu około 16-ej.Cena plasuje się ciągle na podobnym poziomie oczywiście deczko taniej dla Ducacisty i tylko do motocykli Ducati z dożywotnią gwarancją to około 200-220pln od sztuki.Posiadam fotostory z przeróbki tych kominów i wielu innych.Tel do mnie 506436737

 

Posłuchaj i polukaj wszystkiego tego co mam dołączone poniżej:

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/filmy/aek1pK3cgNF/glowny

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A to Monsterowa najprostrza przeróbka oryginałów która daję całkiem sensowne efekt dźwiękowe:

 

http://willyfog.fotosik.pl/albumy/635184.html

 

Prawie ja Harley:

 

 

i po przeróbce na wolnych:

 

 

A to link do jakiejś przeróbki końcówek do Monsterów S2R , S4R -a robiłem podobnie na przeloty:

 

http://www.ducati-upnorth.com/forum/showthread.php?t=7504

 

A to link do Chamerykańskiej przeróbki Multistrady, ja to robiłem inaczej i efekt niestety nie był powalający inaczej jak w większości:

 

http://www.ducati-upnorth.com/forum/showthread.php?t=7504

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wczoraj miałem przyjemność przerabiać oryginalne tłumiki do Monstera 800 i.e. Po raz pierwszy człowiek zdecydował się na pełne przeloty z wytłumieniami na podobnej zasadzie jak Termisy .Musiałem skrócić je o 5,5cm i to od strony kolektorów. Przesunąć o tyle samo otwór mocujący z gwintem ucho mocujące. Dotychczas raczej tylko wypruwałem końcową rurkę wylotową otwierając przy tym puszkę tłumika co dawało piękne głębokie dudnienie bo monster ma w środku tłumików podwójne ścianki między którymi jest cienka warstwa wytłumień mineralnych , ścianka wewnętrzna jest z blachy perforowanej mającej za zadanie zabezpieczenie tego wytłumienia przed wydmuchaniem. Takie rozwiązanie pochłania fale dźwiękową nie odbijając jej a kubatura tłumika pogłębia dudniąco dźwięk .Ciekawe jak to będzie chodziło .Szkoda że to jedzie za Częstochowe.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj miałem przyjemność przerabiać oryginalne tłumiki do Monstera 800 i.e. Po raz pierwszy człowiek zdecydował się na pełne przeloty z wytłumieniami na podobnej zasadzie jak Termisy .Musiałem skrócić je o 5,5cm i to od strony kolektorów. Przesunąć o tyle samo otwór mocujący z gwintem ucho mocujące. Dotychczas raczej tylko wypruwałem końcową rurkę wylotową otwierając przy tym puszkę tłumika co dawało piękne głębokie dudnienie bo monster ma w środku tłumików podwójne ścianki między którymi jest cienka warstwa wytłumień mineralnych , ścianka wewnętrzna jest z blachy perforowanej mającej za zadanie zabezpieczenie tego wytłumienia przed wydmuchaniem. Takie rozwiązanie pochłania fale dźwiękową nie odbijając jej a kubatura tłumika pogłębia dudniąco dźwięk .Ciekawe jak to będzie chodziło .Szkoda że to jedzie za Częstochowe.

 

Edzio ja sie chyba jednak zapisze na przelot jak te termisy o ktorych wspominasz, sasiedzi narzekaja. Szkoda ze nie slyszales jak chodzi. Powiedzialbys czy warto.

 

willyfog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj miałem przyjemność przerabiać oryginalne tłumiki do Monstera 800 i.e. Po raz pierwszy człowiek zdecydował się na pełne przeloty z wytłumieniami na podobnej zasadzie jak Termisy .Musiałem skrócić je o 5,5cm i to od strony kolektorów. Przesunąć o tyle samo otwór mocujący z gwintem ucho mocujące. Dotychczas raczej tylko wypruwałem końcową rurkę wylotową otwierając przy tym puszkę tłumika co dawało piękne głębokie dudnienie bo monster ma w środku tłumików podwójne ścianki między którymi jest cienka warstwa wytłumień mineralnych , ścianka wewnętrzna jest z blachy perforowanej mającej za zadanie zabezpieczenie tego wytłumienia przed wydmuchaniem. Takie rozwiązanie pochłania fale dźwiękową nie odbijając jej a kubatura tłumika pogłębia dudniąco dźwięk .Ciekawe jak to będzie chodziło .Szkoda że to jedzie za Częstochowe.

 

 

To właśnie były moje tłumiki, no i co mogę powiedzieć- jestem bardzo zadowolony. Cała przeróbka wykonana bardzo profesjonalnie, a co do dźwięku jaki wydobywa się, to trafił w moje gusta na 100%. Wcale nie są takie głośne jakby się mogło wydawać to chyba efekt dobrej jakości wytłumień i odpowiedniej liczby warstw, świetnie dudnią na wolnych, a bas jest raczej taki miękki, ale głęboki. Nie pamiętam za bardzo czy brzmią tak samo jak Termi, bo to było dawno jak im się przysłuchiwałem i chyba to była 600, ale podobnie. Jestem bardzo zadowolony i to najważniejsze. Polecam!!!

Postaram się wrzucić jakiś filmik,ale nagrany czymś lepszym bo dzisiaj moje urządzenie nie stanęło na wysokości zadania i słuchanie tego nie da żadnego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No Franek wczoraj usunąłem katalizator z przedniego kolektora z twoich 3 dziewiątek,dzisiaj rozmontowałem tłumior i przygotowałem do składania,jutro będzie skończony :bigrazz:

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek skończ z tym wrzucaniem efektów twojej pracy na jutuba bo odbierasz sobie klientów. :flesje:

Zaden rejestrator audio nie jest w stanie zapisac tego łomotu , technicznie nie da rady.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek skończ z tym wrzucaniem efektów twojej pracy na jutuba bo odbierasz sobie klientów. :flesje:

Zaden rejestrator audio nie jest w stanie zapisac tego łomotu , technicznie nie da rady.

 

:biggrin: :clap: :buttrock:

 

Masz rację ale wystarczy załączyć "Przed" i "Po" i nie będę musiał się martwić o klijentów bo różnice zawsze jakąś słychać.Nrazie mam sporo chętnych.

 

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę od rana do rana w niedziele jestem w pracy nie daleko ciebie na bocznej Póławskiej a dokładnie przy Leśnej w Lesie Kabackim ,wpadnij osobiście i je dostarcz. A wcześniej na Ursus żonie co dzień do 15.30.Jak co to dzwoń-506436737.

 

No Franek czeka cię wizyta na przegląd u Laryngologa -czy twój słuch stanie na wysokości zadania .Dziś zgodnie z zapowiedzią skończyłe twój Exhaust-EdHaust.Założyłem ci deko mniejsze przeloty niż SłabemuPromilowi749 bo 2 X 50mm zewnętrzna a wewnętrzna 2 X 48mm + standardowe wytłumienia. I teraz mam pytanie -wytrzymasz do soboty czy wcześniej odbierzesz na Ursusie u Basi? , co oznacza że muszę jej go przekazać bo jak dotychczas leży w bagażniku mojego auta.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymam. Może musielaka zgarnę i razem przyjedziemy. Pasuje, Darek?

 

Edek skończ z tym wrzucaniem efektów twojej pracy na jutuba bo odbierasz sobie klientów. :flesje:

Zaden rejestrator audio nie jest w stanie zapisac tego łomotu , technicznie nie da rady.

Jestem umówiony z kumplem dźwiękowcem, że nagramy na kamerę HDV przez mikrofon i mikser. Profi sprzęt, na którym pracujemy. Potem na Avid i zobaczę, co się da zrobić. :lalag:

Edytowane przez franekfilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poco ja się tak męczyłem z tym kominem twój kumpel zapewne i bez przeróbki wyczarowałby za pomocą sprzętu magiczne Du du du du dudnienie :bigrazz: :notworthy:

 

Franek jak Ci się to podoba? :icon_mrgreen:

 

http://edzio35.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1cMFOx5SQrZ

http://edzio35.wrzuta.pl/obraz/powieksz/91CR679Bkdp

http://edzio35.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1xZhffwxguX

http://edzio35.wrzuta.pl/obraz/powieksz/4TiUUEvfW75

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...