Skocz do zawartości

Tłumiki przeróbka Edzio


Rekomendowane odpowiedzi

 

:buttrock: Witam ja mam takie zapytanie do mistrza Edka.posiadam vna 750 i chcę zlikwidowac puszkę łonczącą tłumiki oraz założenie innych zakupionych na alegro! Chętnie bym odwiedził osobiscie i popytał ale mam troszkę za daleko :icon_biggrin: Pytanie brzmi ;Jeżeli wyrzucę tą puszkę nie da mi to efektu strzelania w wydech po każdym ujęciu gazu?Silnik nie straci na trwałosci lub cos innego?Głosniejszy może być a nawet powinien :smile: Byle to nie niszczyło w jakis sposób silnika!Pozdrawiam i oby do wiosny :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam specyfikę Vulkanów 750 i nie wiem jakie tam są gaźniki .Wiem że Szedoły lubią walić w kominy a już np. Virago -nie .Yamaha zastosowała inne gaźniki i to się na nich nie dzieje .A co do trwałości nie słyszałem przypadków aby przez tłumiki rozleciał się silnik a tym bardziej w takiej Vałce jak twoja która nie jest wysilona. Puszka łącząca tłumiki jest swego rodzaju komora rozprężającą króra ma za zadanie wyrównać ciśnienia między cylindrami i ściszać dźwięk .Wywalenie puszki na pewno pod głosi moto .A co do strzelania musisz prześledzić fora Vulkanów ,ewentualnie rzucić problem .W końcu nie jeden zakładał jakiś akcesoryjny wydech np. Cobry i jeśli na takich rurach strzela to i u ciębie będzie to występowało ale zapewne w mniejszym stopniu.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz!ja mam gażniki^ keyhin^fajnie że wyrzycenie nie powinno zaszkodzić ,a że pogłosni to lepiej :biggrin: :buttrock: Szkoda że nie mam tego moto w polsce bo by można osłuchać na żywo :icon_evil: Po przeróbce napiszę jaki efekt!Tylko będe musiał przedłużyć kolanka o ok 20 cm jaki do tego musze mieć materiał ?Jeżeli będzie trzeba spawać to co proponujesz żeby póżniej można było wypolerować a nie zostawić z widocznym spawem? :banghead: POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz!ja mam gażniki^ keyhin^fajnie że wyrzycenie nie powinno zaszkodzić ,a że pogłosni to lepiej :biggrin: :buttrock: Szkoda że nie mam tego moto w polsce bo by można osłuchać na żywo :icon_evil: Po przeróbce napiszę jaki efekt!Tylko będe musiał przedłużyć kolanka o ok 20 cm jaki do tego musze mieć materiał ?Jeżeli będzie trzeba spawać to co proponujesz żeby póżniej można było wypolerować a nie zostawić z widocznym spawem? :banghead: POZDRO!

 

Jakbyś był w Polsce łatwo zapewne było by cokolwiek kupić.Jeśli musisz wstawić jakieś elementy (kolanka,rurki) to zdecydowanie polecam kwasówkę której spolerowanie daje fajne efekty wizualne.Jedyny minus że jeśli przez takie elementy będą leciały spaliny tuż za głowicami będzie się przebarwiały termicznie.A polerowanie to prosta ale długo trwałą operacja.Musisz kupić jakieś narzędzia filcowe (tarcze na rzep,do szlifierki kątowej lub z otworem i pastę polerską nie zieloną ogólną tylko dedykowaną do polerowania kwasówki). W Warszawie na Anielewicza 2 i na Miedzianej są sklepy dobrze w takie materiały wyposażone.Do kwasówki można kupić 2 lub 3 rodzaje takich past i różnej gradacji.Można tez takie pasty znaleźć na ALLEGRO.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam ja mam takie zapytanie do mistrza Edka.posiadam vna 750"

 

Proponuję tę ciekawą dyskusję przenieść tutaj:

http://forum.motocyklistow.pl/TUNING-UKLAD...GO-t106189.html

Skorzystają na tym wszyscy, zwłaszcza użytkownicy czoperów, którzy niekoniecznie zaglądają do wątku o włoszczyźnie :wink:

Edytowane przez franekfilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, udało mi się wrzucić filmiki z przeróbki Edzia.

tu linki:

http://kamikazze1203.wrzuta.pl/film/3lssVg.../with_db_killer

 

http://kamikazze1203.wrzuta.pl/film/0oAb76...thout_db_killer

Filmiki niestety nie oddają rzeczywistego dźwięku....

Dobrze, że poprosiłem te db killery bo pewnie się przydają :-) RSV ryczy jak wściekła, jest dokładnie tak jak chciałem!

Dziadek oglądając TV tak się przestraszył, bo myślał że "front idzie" :biggrin:

pozdro

Edytowane przez kamikazze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy zagrały!!! :buttrock: :buttrock: :buttrock:

Na wolnych leniwe dudnienie, po dodaniu gazu budzi się bestia i rycząc głośno oznajmia-

JESTEM DZIKA, DRAPIEŻNA I NIEPOSKROMIONA!!!

 

Edhaust. Dobra robota :notworthy:

 

Chyba tak naprawdę dopiero teraz pokochałem moją nową Dukę :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy zagrały!!! :buttrock: :buttrock: :buttrock:

Na wolnych leniwe dudnienie, po dodaniu gazu budzi się bestia i rycząc głośno oznajmia-

JESTEM DZIKA, DRAPIEŻNA I NIEPOSKROMIONA!!!

 

Edhaust. Dobra robota :notworthy:

 

Chyba tak naprawdę dopiero teraz pokochałem moją nową Dukę :icon_mrgreen:

 

Dawaj filmik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadziem z Franiem w sobotę do lasu, do-zo.

 

No i zgodnie z obietnicą kominy Mikosia skończone.Założyłem przeloty 2 X 50mm zewn.-wewn 48mm.Twoja decyzja kiedy po to wpadniesz .Albo wcześniej co dzień u mojej żony na Ursusie do 15,30 albo u mnie we czwartek najlepiej po 16-ej.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Mikoś odebrał kominy odemnie do swojego SS900 ,dziś otrzymałem do przeróbki kominy do 1098 .Jutro będę miał dobry dzień bo każdy dzień spędzony na przeróbce Ducatowych kominów to dobry dzień .

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy do 1098 skończone założyłem przeloty po 56mm w każdym. Właściecel miał wątpliwości :banghead: czy to robić u mnie ale przy takim koszcie przeróbki i efektach jakie można uzyskać przy tak skromnym budżecie raczej nie miał innego wyjścia :biggrin: Ciekawe co i czy napisze coś po przeróbce? Mam nadzieję że dołączy do rodziny ludzi zadowolonuch z EdHaust-ów :crossy: :eek: :icon_mrgreen: .

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak chodzi inna Włoszka po przeróbce-Aprilia Tuono 1000

Przed:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gTCQuQfM9j4

 

Po:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pd_K4Swdhcg

 

 

Myślę żę nie najgożej jak na Made In Poland :biggrin:

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Duca na Edhaustah. Jest GIT. Dobrze napierdala. Dowodzik rej jest teraz zagrożony. Przynajmniej nie będą mi przychodzić głupie pomysły do głowy co by sie zatrzymywać do kontroli. Teraz ten moto naprawde brzmi. Nie moge sie doczekać az sprawdze go pod obciążeniem. AAAaaaaauuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...