Skocz do zawartości

Tłumiki przeróbka Edzio


Rekomendowane odpowiedzi

A to link do jakiejś przeróbki komina do Multistrady 1000 ale ja Robertowi zrobiłem to zupełnie inaczej bo moim zdaniem rozwiązania zastosowane w tym linku nie spowodują że Multi będzie gadać jak prawdziwe DUCATI

 

http://www.m3.kenaiproductions.com/

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to link do jakiejś przeróbki komina do Multistrady 1000 ale ja Robertowi zrobiłem to zupełnie inaczej bo moim zdaniem rozwiązania zastosowane w tym linku nie spowodują że Multi będzie gadać jak prawdziwe DUCATI

 

http://www.m3.kenaiproductions.com/

 

 

 

hehe edek to prawdziwy Edhaustowy Doktor :buttrock: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchałem sobie obu ostatnich dzieł Edhausta , obydwa do S2R800. Była jednak mała różnica bo w jednym wydechu tym Artkowym usunięty był również katalizator(to już nie była sprawka Edka :icon_biggrin: ), a w Farisa były tylko zmienione końcówki na Edhausty. Konkluzja taka ,że wydech bez katalizatora nie nadaje się do użytku na drogach publicznych :icon_mrgreen: bloki z wielkiej płyty mogą byc zagrożone :icon_eek: :icon_biggrin: . Same końcówki Edka gadają fajnie i myślę że nie powinny powodowac gwałtownych rekacji sąsiadów. Tak się złozyło ,że na wczorajszym spotkaniu desmoobsession był jeszcze jeden S2R800 na Arrowach z dB killerami :eek: . Wydaje się ,że Arrowy jednak lepiej przenoszą niskie częstotliwości, ciekawe co będzie po wymontowaniu dB killerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już wiadomo, jak Multi z Edhaustem gada?

 

U nas leje więc nie wiadomo czy Rubben w ogóle wyjedzie na ulice a żeby przyjechać do mnie to już porażka.

 

Mówisz że Arrow lepiej gada -po pierwsze możliwe że mają większą kubaturę a to poprawia dźwięk ,poza tym Arrow być może stosuje tylko wytłumienia mineralne które jednak z czasem zostaną wydmuchane i na nowo je będzie trzeba wypełniać (słyszałem o takiej polityce tej firmy),ja w celu ochroby przed wydmuchiwaniem stosuję wełnę stalową nierdzewną,tkanine szklaną rowingową a dopiero pozostałą przestrzeń tłumika wypełniam kocykami szklanymi co niestety jest trochę ze szkodą dla ładnej jakości dźwięku .Za to spokojnie mogę przy takim rozwiązaniu udzielić dożywotniej gwarancji .Ja robie podobnie jak firma Twobraders z wyjątkiem tej tkaniny szklanej .

 

http://www.twobros.com/Exhaust/index.htm

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Wam, tak zaczynał Bill Gates. Goście z Intercars też zaczynali w blaszaku a teraz mają pół Europy rynku części samochodowych. W dobie kryzysu kiedy polskie firmy wygrywają na rynkach europejskich przez swoją cenę takie wydechy byłyby przebojem. Oj Edek, Edek... :icon_biggrin:

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że wszystkie serwisy typu youtube, wrzuta itp. tak zniekształcają dźwięk. ale fakt jest faktem, jak nawet kolesie z okolicy od ryżopedów pytają się czy z ich tłumikami też Edzio mógłby coś zrobić :) w końcu dobra opinia usłyszana od znajomego to najlepsza rekomendacja. Nie wiem czy wspominałem ale Edzio mógłbyś powoli pomyśleć o jakimś logo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że wszystkie serwisy typu youtube, wrzuta itp. tak zniekształcają dźwięk. ale fakt jest faktem, jak nawet kolesie z okolicy od ryżopedów pytają się czy z ich tłumikami też Edzio mógłby coś zrobić :) w końcu dobra opinia usłyszana od znajomego to najlepsza rekomendacja. Nie wiem czy wspominałem ale Edzio mógłbyś powoli pomyśleć o jakimś logo :)

 

To ich dawaj ,ja w swojej praktyce robiłem duużo już kominów no i niestety większość to były ryżopędy ale w końcu w naszym kraju niema tak dużo Ducatów ,ponad to większość użytkowników tej marki nie jest nigdzie zrzeszona i nie udziela się na forach publicznych i nawet nie wiedzą że istnieje tak prosty i niedrogi sposób na poprawe dźwieku .

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ich dawaj ,ja w swojej praktyce robiłem duużo już kominów no i niestety większość to były ryżopędy ale w końcu w naszym kraju niema tak dużo Ducatów ,ponad to większość użytkowników tej marki nie jest nigdzie zrzeszona i nie udziela się na forach publicznych i nawet nie wiedzą że istnieje tak prosty i niedrogi sposób na poprawe dźwieku .

 

Jasne, każdego kto będzie chciał wydać grubą kasę na tłumik będę nakłaniał aby oddał do Ciebie. Niech wszyscy będą zadowoleni a nie tylko wielcy producenci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam na stole następne kominy Ducati a dokładnie oryginalne czarne Remusy od Sport Classic ,jak narazie tylko je rozmontowałem,koleś zażyczył sobie skrócenie ich o 10cm i zastosowanie komór rozprężających no i usunięcie katalizatorów.Rozmontowanie też nie należażało do łatwych -dość mocno pospawane do kupy.Ciekawe jak to będzie chodziło.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek chyba dałby radę, trzeba tylko ładne obrączki zapodać... a słychać małe co nieco na wcześniej podanej przez Edzia wrzucie- ze mną jako gazownikiem:-)))...Pozdr. J-748 S.

 

No właśnie, to co słychać nie jest zbyt ciekawe, podejrzewam, że przeloty w okolicy 45mm... Do tego chodzi przede wszystkim o to aby nie pokaleczyć czarnego inoxu. Nie wchodzi w grę delikatne skrócenie na rzecz miejsc przy opaskach trzymających płaszcz. Im wydech krótszy tym basowość gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...