Skocz do zawartości

Co za pajac - 52pkt. karne


Maro78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiosna się zaczęła powoli to i takich tematów będzie teraz na pęczki. w kwietniu już chyba nikomu nie będzie się chciało nawet ich komentować za bardzo. po raz nie wiem już który powtórze, że ryzyko przy ucieczce nie jest warte 500 zł i 10 pkt karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodziło o jasne klarowne sytuacje, a nie gdybanie a co gdyby w nocy, w deszcz itp. Jadę dajmy na to dwupasmową droga w mieście gdzie jest ograniczenie do 70km/h widzę, że nikt się nie kręci koło przejścia to pyta i już mnie nie ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodziło o jasne klarowne sytuacje, a nie gdybanie a co gdyby w nocy, w deszcz itp. Jadę dajmy na to dwupasmową droga w mieście gdzie jest ograniczenie do 70km/h widzę, że nikt się nie kręci koło przejścia to pyta i już mnie nie ma :cool:
Ja też tego nie rozumiem... podobnie jak nie rozumiem dlaczego po kielichu nie mogę prowadzić pojazdów - przecież gdy się czuję na siłach (a zwykle w takim stanie poczucie sił/możliwości mocno wzrasta) i nic nie jedzie, nikomu nie zagrażam, to dlaczego do diabła nie mogę jechać? :banghead:

 

Przepis o zakazie wyprzedzania na przejściu dla pieszych, lub bezpośrednio przed nim wymyślono dlatego, że przewiduje się możliwość zasłonięcia pieszego przez pojazd, który zamierzasz wyprzedzić. A nawet jeśli wyprzedzasz przezroczystego kościotrupa na skuterku (który niczego nie zasłoni), to i tak dla wyrobienia właściwych nawyków nie powinno się tego robić. Poza tym - czy wyprzedzanie akurat na przejściu ma tak znacznie skrócić czas przejazdu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja? Ktoś tu mówi o wyprzedzaniu na ciągłej i pasach dla pieszych i próbuje udowodnić że to jest bezpieczne- chłopie rozpędź się i walinij głową w mur to ci się może klepki przestawią.

Jeździjcie sobie jak chcecie -mandat i punkty karne to dla was najlepsze wyjście są jeszcze pozostałe 2:

1) w końcu wam się nie uda i albo śmierć albo kalectwo - ale to już wasza sprawa i waszych rodzin /ci w dziale wypadki też myśleli że są zajebiści i po co im przepisy/

2) natomiast jak kogoś zabijecie lub ciężko zranicie - to albo 3 latka w kiciu albo wyroczek w zawiaskach - w najlepszym wypadku -

dyskusja jet tak głupia że szkoda dalej pisać

A argument że x osób jeździ bez prawka i jest ok - żenada - nawet nie chce mi się komentować - proponuje kupić sobie samolot i bez licencji polecieć sobie gdzieś - no bo po co przeciez na komputerze w symulatorze dawałem sobie radę więc i tu dam radę

jak ktoś nie może zrobić prawka na motor to:

1) albo jest na tyle głupi że nie jest w stanie

2) albo nie ma kasy - ale na motór - jakąś waloną r1 to nazbiera - dobrze jak mu jeszcze na ciuchy wystarczy, ale przecież dla szpanera to i ciuchy są niepotrzebne - ważne aby motór dużo hałasu robił

3) albo mu się nie chce - tzn że też jest głupi bo naraża się na duużą odpowiedzialność w razie jakiegokolwiek wypadku.

Edytowane przez tomgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodziło o jasne klarowne sytuacje, a nie gdybanie a co gdyby w nocy, w deszcz itp. Jadę dajmy na to dwupasmową droga w mieście gdzie jest ograniczenie do 70km/h widzę, że nikt się nie kręci koło przejścia to pyta i już mnie nie ma :cool:

Jak jest "czysto" to nie ma co wyprzedzać. Nie przekonasz mnie. Nie wyprzedzam przed i na przejściach i basta.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... że Cie zacytuje:

Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było [...]

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zauwazyc ze sposrod osob, ktore swiadomie deklaruja wyprzedzanie na pasach itede pod warunkiemodpowiednich warunkow, nikt nie skonczyl 30 lat... moze w tym cos jest?

 

ja tam mam wpojone przez siebie samego- nie i tyle. co innego predkosc :P

 

 

pzdr:)

Edytowane przez magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zauwazyc ze sposrod osob, ktore swiadomie deklaruja wyprzedzanie na pasach itede pod warunkiemodpowiednich warunkow, nikt nie skonczyl 30 lat... moze w tym cos jest?

 

ja tam mam wpojone przez siebie samego- nie i tyle. co innego predkosc :P

pzdr:)

 

Eee tam - ja jestem modszy, a na ciągłej staram się nie wyprzedzać i to naprawde rzadko robie... ale ja to chyba dupa nie motocyklista jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbuję nikogo przekonywać tylko się usprawiedliwić :icon_razz:

 

pier*lniesz kogos na pasach i skonczy sie cwaniakowanie i "usprawiedliwianie", bedziesz usprawiedliwiac sie przed policja i rodzina potraconego / zabitego

 

NIE i juz, po to sa przepisy i jest kodeks - masz dopiero 21 lat, wiec zakladam, ze nie czytales go jeszcze ani razu lub raz i to pobieznie tuz przed zrobieniem prawka, nie mowiac juz w ogole o wlasnych "sytuacjach" na drodze.

 

ile zrobiles km moto ? 1000 ? 10000 ? ile bys nie zrobil to widac,ze i tak MAŁO.

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największym debilizmem była jazda bez blachy..........jadąc z goła dupą mniej by sie rzucał w oczy niż bez blachy :D

 

nie chce mącić ale z tego co ja pamiętam to owszem jeśli jesteś uczestnikiem wypadku to czy masz oc czy go nie masz nie robi róznicy ale w przypadku rutynowej kontroli nie mając prawa jazdy a mając przegląd i OC bulimy tylko 500 zł natomiast jak nie mamy oc to (nie wiem ile w aucie jest 3 tys i nie wiem czy w motocyklu też nie )

 

jak ktoś nie może zrobić prawka na motor to:

1) albo jest na tyle głupi że nie jest w stanie

 

wsadzasz kij w mrowisko nie chce mi sie masakrycznie offtopować powiem tylko że przy zdawaniu prawa jazdy bardziej przydaje sie szczęscie niż umiejętności i chyba wiele osób to może potwierdzić.....polski system szkolenia i egzaminów na prawo jazdy jest tak beznadziejny że tysiące normalnych ludzi do końca życia kolibie sie rowerami rezygnując po 30 niezdanym egzaminie a dresiki (calibry, 525 i tjunkkadety) &dawcy organów/szpanerzy/pozerzy(niepotrzebne skreślić ) na r1 zdają za pierwszym razem i zabijają sie za 2 zakrętem (autentyczna rozmowa 3 łysoli z piwem stojących obok cbr 600 z plamą oleju : ale ma p****cie karnij sie !!-nie no stary to mocne będzie zabije sie !! -co ty k***a p****sz przecież jeździłes mz etz 250 na kursie zdałes za 1 więc umiesz jeździć to jest to samo ino wiecej biegow i szybsze !!! :D )

 

że już nie skomentuje że wbrew pozornej opini 3/4 szpanerów na zdezelowanej r1 ma prawo jazdy i oc.......statystycznie więcej dziadków jeźdzących w orzeszkach na wsk nie ma prawa jazdy i OC niż młodych na sportach.....

 

także prosiłbym nie nazywać osób bez prawa jazdy głupimi.....

i żeby nie było że winny najgłośniej sie broni mnie problem nie dotyczy bo ogar 200 jest motorowerem a cz cross jest niedopuszczona do dróg publicznych......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone światło - świętość

STOP - świętość

pieszy - świętość

dzieci - świętość

a prędkość to wiadomo jak to jest :biggrin:

ja lubię jeździć na motocyklu ale nie mam zamiaru przez własna głupotę przesiąść się na wózek.

 

a co do tego kolesia i jego 52 punktów to dla mnie DEBIL i tyle, dzięki takim jak on wielu motocyklistów jest postrzeganych jako wariaci :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak oc jest tyle samo co za samochód

 

Wracajac do braku prawka to moze ktoś czeka na prawko albo za kilka miechów bedzie mogł robić ? nie każda osoba która nie ma prawka jest idiotą ! nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka!

 

Prawko na moto wygląda wręcz śmiesznie 2 godziny odbębnione na placu świstek do reki i na egazmin .... teori każdy głupi jest w stanie się nauczyć a na praktyce mało kto doszukuje sie błędów i wiecej jest fartów niż ludzi umiejących jezdzić !

 

Moj ojciec ma prawko na moto a siadł na fazera to mało nie przyjebał w płot i taki był by finał... nie mówiać już o sposobie wchozenia w zakręty ;] wiec żaden papier nie poświadczy ZA NIKOGO !

Ile jest debili nie mających pojecia o jezdzie bezpieczeństwie itp ? przesiadających sie z skuterków na 120 konne 600 albo i lepiej ? no przecież zrobili prawko na gn 250 która nie jedzie to mogą siadac i na r1 a kurtka spodnie kask buty rekawice po co wydawać kase ! lepiej zaj**ać ryjem o asfalt i tak zakończyć tą piękną "przygodę" ;> takich ludzi nic tylko lać w pysk

 

czerwone światło - świętość

STOP - świętość

pieszy - świętość

dzieci - świętość

 

Zgodze się ...

Edytowane przez Sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - ja jestem modszy, a na ciągłej staram się nie wyprzedzać i to naprawde rzadko robie... ale ja to chyba dupa nie motocyklista jestem...

Bardzo dobrze robisz kolego sympatyczny. Takich motocyklistow to lubie.

 

A jadac puszka, takim koło, ktorzy jada na motorze i chca mnie wyprzedzic na ciaglej, daje do zrozumienia ze nie warto, robiac lekko ruch w lewo tak oby gosciu na motorze mial mokro w porach.

 

Koło drugim razem nauczy sie kultury, ze nie stoi ponad prawem i kulturalnie ma jechac jak na motocykliste przystalo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jadac puszka, takim koło, ktorzy jada na motorze i chca mnie wyprzedzic na ciaglej, daje do zrozumienia ze nie warto, robiac lekko ruch w lewo tak oby gosciu na motorze mial mokro w porach.

Koło drugim razem nauczy sie kultury, ze nie stoi ponad prawem i kulturalnie ma jechac jak na motocykliste przystalo.

Duch ORMO w narodzie nie ginie :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...