Skocz do zawartości

Kup se japsa...


ucio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe teksty:http://allegro.pl/item878056508_japonia_tez_zabytek.html

 

Heh Piotrze - tą aukcję już wcześniej dorzuciłem - wylądowała w temacie "skrzynia do Dniepra za taką kasę" z uwagi właśnie na opis...........

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item883798316_honda...ci_sprawny.html

niezły egzemplarz do odrestaurowania.

jeśli sprawny, to gość chyba nie wie co ma, bo na części przeznacza.....

 

 

http://moto.allegro.pl/item888971616_honda...o_1981_rok.html

wart grzechu...

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nooooo - ta CB Custom jest na prawdę ładna......

 

A ja znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/item883178347_yamaha_650_special.html

Cholernie zaniedbany, ale ciekawe czy silnik jest wciąż (w pełni) sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item906108862_honda_...ikat_warto.html

 

czy to naprawdę taki unikat? cena mnie zabiła

 

Za te kase musiała by mieć przebieg 2000km i żadnej rysy nie mówiąc o oryginalności części.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do doświadczonych kolegów. jestem zainteresowany kupnem hondy cb 750 four (modele z lat do 1976r.) najprawopodobniej bede sproiwadzał cos z achodu lub z za oceanu. czy ktos z kolegów ma taki motocykl? interesuje mnie jak z awaryjnościa tego motorka? generalnie słyszałem ze nikt nie chce naprawiac tego typu sprzetu? a może słyszeliscie o jakimś dobrym mechaniku? jestem chory na ten model ale boje sie ze jak coś w nim padnie to motocykl bedzie gnił w garażu. osobiscie na mechanice się nie znam. prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.sohc4.net/forums

Wszystko w temacie.

motocykl (w porównaniu do obecnych konstrukcji) jest prosty jak budowa cepa, części jest dużo i poza rzeczami specjalistycznymi (honowanie, etc) wszystko można zrobić samemu. Podstawa to narzędzia. W sumie jest tylko jedno unowocześnienie które warto wstawić - elektroniczny zapłon (zamiast sprężynek :) ).

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronke przejżalem, dzieki za wskazówke Buber. Nieststy nie za biegły jestem w angielskim wiec za duzo stamtąd nie wyczytałem :-( A czy ktos umiałby wskazac mechanika który potrafi naprawiac takie sprzety i zna temat starych japońskich motocykli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś ucichło forum w temacie japsów! :-(

Podczas poszukiwań motorka dla siebie (głównie Hondy CB 750 four), zainteresowała mnie też Honda CB 500t. Całkiem fajnie sie prezentuje. Również zainteresowała mnie Yamaha SR 500, SR 400. Można z tego sprzetu zrobic fajnego cafe racera. Tu jedynie odstrasza mnie brak elektronicznego startera. Junak nie raz dał mi po nodze, i boje się że tu może byc podobnie. Może się myle? Wie ktoś coś w tym temacie? Niezmiennie jednak poszukuje cb four. Gdy koledzy wiedzieli coś o jakichś fajnych egzemplarzach na sprzedaż z ww. motocykli to bede wdzieczny za sygnał.

 

Acha no i bym zapomniał :-) Mam możliwośc kupienia Hondy Cb 750 z 1977roku z automatyczną skrzynką, tzw. Hondamatic. Czy ktoś wie jak to sie sprawuje? Plusem egzemplarza który bym kupil jest podobno śmiesznie mały przebieg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko jezdzi dlatego ma maly przebieg.

Obawy ze japonczyk zapalany kopniakiem odda ci w noge sa niczym nieuzsadnione. W wypadku Junaka miales za bardzo przyspieszony, albo wedrujacy zaplon + wyrobiony gaznik co skutkowalo trudnosciami z zapalaniem i odbijaniem kopniaka, wszystkie japonczyki maja zaplon elektroniczny, ktory nigdy nie powoduje takiego efektu.

Co do mechanika,ktory zajmie sie taka Honda ci nie pomoge, ale jest to prosty sprzet z ktorym kazdy mechanik powinien dac sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...