Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

To ja niewiem kupiłem moto z tymi oponami, twarde jak cholera jak deszcz poleje to jakbym po lodze jechał może są stare ale nie są spękane ani nic

Ja mam podobne wrażenia.Opony to metzeler enduro 4 i tak jak piszesz : na suchym ok. ale na mokrej nawierzchni trzeba uważać.W tym sezonie planuję zmianę (jeszcze nie wiem na co), pomimo jeszcze dobrego bieżnika , zobaczę jaka będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem do moto MEZ4 na tył. Poprzedni, montowany jako pierwsza opona, pirelli dragon drastycznie zużył się po 4500 km. Metzeler jest wyczuwalnie bardziej precyzyjny na suchym i brudnym asfalcie, natomiast na mokrym to śmierć w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam wielki problem. Od 3 tygodni poszukuję opony na przód Dunlop K555 F 110/90-18. Dzwoniłem już chyba wszędzie. Sklepy internetowe mają owe oponki w swojej ofercie ale tylko na stronie a w rzeczywistości brak jest ich w magazynach. Tak więc z powodu braku towaru zmieniłem obiekt swoich poszukiwań. Tym razem padło na Metzeler ME 880 Marathon. Po 3 dniach poszukiwań okazało się że z tymi oponkami też jest podobny problem. Może ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie jedną z tych opon można nabyć od ręki.

Sprawa jest o tyle paląca, że obecna oponka jest już prawie łysa a przegląd techniczny mam w pierwszych dniach lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie komplet Metzelerków z białym pasem w niemczech na www.mynetmoto.com ... może warto tam sprawdzić. Przesyłka do Polski to tylko 20 Euro.

Edytowane przez Fate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dopiero przedwczoraj.... diengi trza było uzbierać... z resztą pracy sporo, więc się nie spieszyłem. Zamówiłem na adres znajomej z Berlina i mam nadzieję w sobotę odebrać, bo akuratnie tam będę.

 

Dodano:

Już miałem telefon z Berlina... opony są na miejscu... szybko się wywiązali.

 

Korzystają w przesyłek kurierskich GLS i do nas przesyłka ma w 48h dotrzeć... tak to przynajmniej w teorii wygląda.

Edytowane przez Fate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

wlasnie jestem w trakcie poszukiwania oponek do mojej Hondy VT i bardzo prosilabym Was o opinie. Wyszukalam jakie modele sa produkowane i skad je zakupic, ale nie znam sie zupelnie na firmach :D

 

http://mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/Ac...rradreifen.html

 

Najwieksze zaufanie wzubadzaja we mnie Metzeler, ale oceniam tylko po wygladzie i ladnym ukladzie wciec :)

 

Pomozcie mi dobrze wydac ciezko zarobione pieniazki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej VT (fakt, że ciut innej...) mam Metzeler Marathon - bez zarzutu. Są to zresztą opony robione dla tej klasy motocykli, stąd pewnie wpadły ci w oko te wcięcia - są nie tylko fajne, ale i skuteczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Ja zastosowałem takie jak zaleca producent moto tj.:

Przód: DUNLOP F24 100/90-19 57S

Tył: Dunlop K555 170/80-15 M/C 77S.

a kupilem je w sklepie internetowym http://www.netcar.pl/

Producent moto w instrukcji poleca również również:

Przód: Bridgestone L309 100/90-19 57S

Tył: Bridgestone G546 oraz Dunlop D404

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...