Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

No to moze jeszcze raz zeby temat wrocil na pierwsza strone. Moze uda sie nam porownac opony Heidenau ale w biezniku K-65, jesli chodzi o trzymanie na mokrej nawierzchni, do innych drozszych opon. W tej chwili opinie na temat Heidenau sa negatywne lecz dotycza starszych wzorow bieznikow. Proponuje skupic sie na biezniku K-65, jak powiedzialem wyzej jest to nowy wzor. Moze jednak nie jest taki zly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze jeszcze raz zeby temat wrocil na pierwsza strone. Moze uda sie nam porownac opony Heidenau ale w biezniku K-65, jesli chodzi o trzymanie na mokrej nawierzchni, do innych drozszych opon. W tej chwili opinie na temat Heidenau sa negatywne lecz dotycza starszych wzorow bieznikow. Proponuje skupic sie na biezniku K-65, jak powiedzialem wyzej jest to nowy wzor. Moze jednak nie jest taki zly?

Ja z nimi jeszcze się nie spotkałem. Problem jednak chyba nie wbieżniku, co w gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet Heidenaua to 500zl (przod i tyl). Bez jakis rewelacji. Przod calkiem znosny tyl niestety sliski na mokrym. Nadaje sie raczej do lzejszych maszyn i z nieduzym momentem. Brak rowka odprowadzajacego wode (w tylnej). Na pewno cena jest atrakcyjna i nie jest to zupelny pasztet. Zwlaszcza jak sie nie ma kasy w danym momencie na komplet markowych opon. Jesli masz pieniazki to nie wahaj sie zainwestowac w lepsze gumy.

 

ps: posiadam taki komplet opon w kawie en500 (z zeszlego roku gumy)i zdaje sie ze wzorem bieznika K65.

Edytowane przez Ironus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wiem, że sporo jest wątków nt. opon, ale nic o oponach METZELER nie znalazłem, a ciekaw jestem opinii użytkowników na ich temat, nie ukrywam , że cena wydaje się korzystna - http://www.opony24h.pl/?page=shop/flypage&...63bc7f6555949e&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Kilka dni temu założyłem Metzelery do swojego motocykla. Wcześniej jeździłem na Dunlopach. Różnica jest olbrzymia. Lepsza przyczepność, mniej uślizgów, bardziej miękkie prowadzenie. Szczerze mówiąc, przed podjęciem decyzji zakupu, sugerowałem się bardzo pozytywnymi komentarzami użytkowników. Dopiero początek sezonu i nie robiłem jeszcze długich tras. Wygląda jednak na to, że sprawdzą się doskonale. Z tego co wiem opony z serii Marathon są w USA uważane za najlepsze w kategorii chopper/cruiser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Właśnie dzisiaj jadę założyć do swojej TDM'y nową RoadTec Z6 na przód. Wybór padł na Metzelera po lekturze pozytywnych opinii i testów Motorada, gdzie Z6 uznano za najlepszą oponkę. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Na tyle na razie zotawiam Dunlopa D205 Sportmax Touring (bo jeszcze parę tysi wytrzyma), ale potem pewnie dorzucę Z6 :biggrin: .

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wiem, że sporo jest wątków nt. opon, ale nic o oponach METZELER nie znalazłem, a ciekaw jestem opinii użytkowników na ich temat, nie ukrywam , że cena wydaje się korzystna - http://www.opony24h.pl/?page=shop/flypage&...63bc7f6555949e&

 

Siemka !

 

Kolego jezeli mozesz to uzupelnij profil bo nie wiadomo jakim sprzetem jezdzisz. Nie napisales do jakiego motocykla. wiec odpowiedzi jakie dostaniesz bedo rozne i niekoniecznie trafne.

 

Osobiscie jezdzilem na metzelerach M1. Sa b. dobre ale niestety zywotnosc kosztem przyczepnosci = szybkie zuzycie ( ze wzgledu na jako taki moment obrotowy - 130 Nm :icon_razz: ) wytrzymala przod 12500 km tyl stednio 5600 km

 

Obecnie zrobilem ponad 1000 km na Metzelerach Z6 ktore wyzej wymienil kollega. Rachunkowo powine wytrzymac 10 400 km. ( i z pwenoscia wytrzymaja ) trzymaja sie niestety troche gorzej niz M1. tzn. nie trzymaja ale mam wrazenie, ze nie da sie polozyc maszyny tak jak przy M1. ( trzeba bedzie potrenowac a napewno sie uda

 

pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Ja ma tylnia w VN 800 Metzeler Marathon - co prawda zrobillem na niej okolo 2kkm ale mam wrazenie ze lepiej przylega niz poprzedni Dunlop i lepiej i latwiej moge sie klasc w zakrety. O ile w takim motocyklu mozna mowic o kladzeniu sie w zakrety. :wink: bo dosyc szybko zahaczam podnozkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Juz zdążyłem nakręci parę kilosków i pierwsze wrażenia sa jak najbardziej pozytywne, poprzenio miałem na przedzie michelina Macadam 90 (w przekroju była okrągła). Z6 natomiast ma przekrój bardziej spłaszczony więc lepiej się prowadzi w zakrętach z uwagi na większą powierzchnię styku opony z podłożem, mam odczucie że moto lepiej i łatwiej jest teraz złożyć w pochylenie. Generalnie pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne (gdyby tylko jeszcze ta cena była niższa :clap: ) ale na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać... :crossy:

Pozdro

Jaro

 

"Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego , że Heidenau ma od niedawna kilka nowych wzorów bieżnika.Podejrzewam , że opinie powyżej , w większości dotyczą starszych modeli.Również cena kompletu , jak się dobrze zakrecić powinna być znacznie niższa od 500 zł.Miałem dzisiaj okazję obejrzeć oponę Heidenau , wzór K76 i musze powiedzieć , że zrobiła na mnie pozytywne wrażenie (w przeciwieństwie do K60 ).Jeśli sprawuje się tak jak wygląda , to powinna być niezła.Reasumując:Uważam , że jeśli ktoś nie ma kasy na produkty bardziej renomowanych producentów , to niektóre modele Heidenau stanowią niezły kompromis jakość/cena.Osobiście wolałbym kupić nową Heidenau , niż sfatygowaną używkę niewiadomego pochodzenia bardziej znanego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gadałem ostatnio z kumplami z Troopers of Highway... troche chłopaki jeżdżą... bardzo pozytywnie się wypowiadali o Heidenau, nawet o jeździe na mokrym. Dziwne.

Być może chodzi właśnie o to , co napisałem wyżej:większość wypowiedzi na forum dotyczy starszych modeli opon tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...