Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widze stac Cie na nowaopone, mnie zastanawia dlaczego nie zalozysz takiej samej opony do przodu jak masz z tylu ?

 

dokładnie, takie jest wszak zalecenie wszystkich chyba producentów

 

w temacie: przyglądnij się temu wątkowi, i temu. o oponach jest wprawdzie mnóstwo (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę), ale tematy ludzie często zakładają takie, że nie wiadomo o co konkretnie chodzi, jakie i do czego :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w linku poniżej

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/

 

Kupowałem u nich przednią do mojego VN-a polecam. :biggrin:

 

pozdr

 

Sklep znam, kupiłem tam kilka kompletów opon i felg do dwuślada, również polecam.

 

Tylko nie wiem co wybrać....

 

:)

:P Jak by jeszcze bylo wiadomo co dalej sie kryje za XVS to mozna by konkretnie odpowiedziec. Inne sa do 650, inne zalecane do 1100.

Pozdrawiam

 

Mea culpa, mój to 650.

 

w temacie: przyglądnij się temu wątkowi, i temu.

 

Przeglądnąłem, kilka innych również. Problem w tym, że o oponach dyskutują głównie posiadacze szybkich szlifierek i opon które zachwalają nie ma w rozmiarze R19.....

 

P.S. Mam teraz bridgestone exedra (chyba tak się to pisze),kształt bieżnika z zeszłej epoki (na oko). Uzupełniać przód tym samym modelem, czy warto zmienić na coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/

 

Sklep znam, kupiłem tam kilka kompletów opon i felg do dwuślada, również polecam.

 

Tylko nie wiem co wybrać....

 

Do swojego VN-a kupiłem Metzeler ME 880

Myślę że pozostałe firmy ,za wyjątkiem Mitasa (nie znam) są równie dobre.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/

Do swojego VN-a kupiłem Metzeler ME 880

Myślę że pozostałe firmy ,za wyjątkiem Mitasa (nie znam) są równie dobre.

pozdr

 

Chyba wezmę te ME880. Przynajmnie jest możliwość dokupienia w przyszłości takiego samego tyłu.

 

BTW, co oznacza "WW" przy niektóych modelach ME880?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szukam opon do DragStar'a1100Classic (P: 130/90-16, T: 170/80-15). Proszę o opinie na temat dobrych! firm oponiarskich. Będę wdzięczny za takie konkrety:

- link do sklepu internetowego, gdzie można je kupić.

- nazwa, rodzaj, typ opony którymi to parametrami można ją będzie "odnaleźć" w sieci.

- możliwe przebiegi (z doświadczenia).

- przyczepność opony na suchej i mokrej nawierzchni (z doświadczenia).

Proszę nie podawać ogólników - za taki uważam np. zdanie: "słyszałem, że najlepsze są Dunlopy".

Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich jeżdziłeś dotychczas?Prawdopodobnie na Dunlopach.Myślę że to dobre gumy.Jeden komplet takich zjeżdziłem,teraz kończe Metzelera Maratona.Szczerze to wielkiej różnicy nie widzę.Teraz kolega będzie zakładał komplet Metzelera Maratona ME 880 WW do VTX 1300 komplet za 900pln z montażem i wyważeniem.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Moze Ktos wie ,jak oznaczona jest data produkcji opony w Dunlopach D404 ? I nie sä to ani trzy cyferki, ani cztery, tylko siedem czy osiem? W innych DStarach z Dunlopami tez to zauwazylem. W innym miom moto mam Metzelery i bez problemu znajduje date produkcji. Moze mnie ktos oswiecic ?? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem już potrzebne informacje o producentach opon. Teraz czas na sklepy: szukam takiego, który zagwarantuje mi sprzedaż opony z datą produkcji nie starszą niż 3-4 miesiące.

Na razie w jednym z internetowych sklepów otrzymałem informację, że nie potrafią określić daty produkcji opony, bo te wysyłane są bezpośrednio z Niemiec, ale gwarantują że opony nie będą starsze niż... dwa lata. Tu dygresja: właśnie w Niemczech nie zostanie przy przeglądzie dopuszczony pojazd, który ma opony starsze niż cztery lata - czyżby pozbywali się (choć nowych) w połowie już zamortyzowanych opon???

Nic to!!! Szukam i o wskazówki proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem już potrzebne informacje o producentach opon. Teraz czas na sklepy: szukam takiego, który zagwarantuje mi sprzedaż opony z datą produkcji nie starszą niż 3-4 miesiące.

Na razie w jednym z internetowych sklepów otrzymałem informację, że nie potrafią określić daty produkcji opony, bo te wysyłane są bezpośrednio z Niemiec, ale gwarantują że opony nie będą starsze niż... dwa lata. Tu dygresja: właśnie w Niemczech nie zostanie przy przeglądzie dopuszczony pojazd, który ma opony starsze niż cztery lata - czyżby pozbywali się (choć nowych) w połowie już zamortyzowanych opon???

Nic to!!! Szukam i o wskazówki proszę.

 

Witam. Chce tutaj zrobic rozeznanie w firmach oponiarskich - z jakä datä produkcji moge kupic tu opony (Berlin) bo nie chce kupowac "lezaköw". W przyszlym roku planuje zmiane kompletu gum. Zbliza sie okres gdzie bede mial wiecej czasu aby zrobic rekonesans.

Jusza , a jakiej marki opony zamierzasz kupic? Mnie interesuje Dunlop D404.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusza - Metzelery produkują teraz w ... Brazylii :icon_eek: szkoda bo Marathony były niezłe do czopero/cruiserów. Na pewno cena odpowiadała jakości. Jeśli masz pewność, że były dobrze składowane i nie jest to II gatunek czy jakiś przewał to może lepiej kupić półtoraroczną niż nową brazylijską? A i tak ją zedrzesz w dwa, trzy sezony.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz9139...

Będę wybierał pomiędzy Dunlop, a Metzeler.

 

Witam. Jak sie "czegos " dowiem to dam znac. Obecnie jestem w posiadaniu XVS650 z oponami Metzeler ME880 Marathon, i XVS1100 z oponami Dunlop D 404. Jak dia mnie Dunlopy sä bardziej uniwersalne- dobre na suchym i mokrym podlozu, natomiast Metzelery na suchym rewelacja, -na mokrym gozej niz Dunlop.

Zobaczymy jak jest z datä produkcji! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...