Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Jusza - Metzelery produkują teraz w ... Brazylii :icon_eek: szkoda bo Marathony były niezłe do czopero/cruiserów. Na pewno cena odpowiadała jakości. Jeśli masz pewność, że były dobrze składowane i nie jest to II gatunek czy jakiś przewał to może lepiej kupić półtoraroczną niż nową brazylijską? A i tak ją zedrzesz w dwa, trzy sezony.

 

Nie wiedziałem, że Metzeler'y produkują w Brazylii, ale nie jest to powód do ich wykluczenia z grupy "obserwowanych". Jeśli została tam też przeniesiona technologia Pirelli (z tego co pamiętam Metzeler jest produktem tej firmy), Brazylia nie będzie mi przeszkadzać.

 

A ceny... No właśnie one Metzeler'y są droższe od Dunlop'ów:

 

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...rradreifen.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Też sie przymierzam do kupna nowych opon.Te które mam założone teraz to na mokrym asfalcie;śmierć w oczy;(Dunlop D 402)

.Napiszę tylko o tych markach, które jak dla mnie były bardzo dobre.

METZELER Marathon ME 880,Bardzo dobra przyczepność na suchej nawierzchni , czasem zarzuciła na mokrej , ale biorąc pod uwage agresywny styl jazdy , górzysty teren z ciasnymi zakrętami ,i do tego częste redukcje, to jakieś drobne uślizgi nie zawsze wynikały z winy opony. :biggrin:

Bardzo dobrze spisywała sie też AVON Venom.Super opona, praktycznie też na każde warunki pogodowe.Co mnie zastanowiło, to fakt że przy wolniejszym ubytku bieżnika (jakby twardsza) , nieznacznie lepiej zachowywała sie na mokrej nawierzchni.

MICHELIN (chyba Commander) bardzo dobrze trzymały bez względu na pogode, ciche,komfortowe .Jedyna wada (dla innych zaleta) to taka że są za;miekkie;.Skończyły sie szybciej niż wyżej wymienione.

O przebiegach na tych oponkach nie piszę, bo na ten fakt sklada sie wiele czynników, takich jak, styl jazdy, ciężar i moc motocykla,stan i rodzaj dróg,itd.

Sprawdzałem ceny w Niemcowni to za sztukę (tył) trzeba dać ok 140 Euro.plus przesyłka.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grzegorz9139...

Będę wybierał pomiędzy Dunlop, a Metzeler.

 

Witam. Pöki co bylem pytac tylko w jednym serwisie oponiarskim ReifenMüller . Na stanie nie majä zadnych opon (Metz, Dunl) do DS i musieliby zamöwic. No i tu jest problem - bo nie gwarantujä w miare nowej daty produkcji opony, moze sie nawet zdazyc opona z 2007r.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Metzelera to należy do Pirelli. Czy Pirelli przeniosła swoją technologię do Brazylii? Zapewne tak (tak jak i do Chin - dętki Pirelli njajczęściej są właśnie chińskie). Pytanie jest tylko ile spontanu dodają Brazile do tych opon :bigrazz: i jak jest z trzymaniem rozmiaru i z wyważeniem.

Ja mam porównanie nowiutkiej brazylijskiej Metzeler do 3 letniej Bridgestone. Przy zakładaniu nie miałem na szczęście niespodzianek. Przyczepność i pewność zachowania wzrosła wyczuwalnie ale to w końcu miętka, świeża mieszanka. A Bridgestone nawet fabrycznie nowy jest często wymieniany w Stanach przez zamożniejszych klientów na Dunlopy, Avony i Metzelery. Mówią na nie Brickstone czyli .... wiadomo.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakaś podpowiedź co do oponki na większego sprzęta. Latam Drifterem 1500 i mam złe doświadczenia z Metzelerem Marathon. Strasznie śliska, jak się asfalt zamoczy. Na suchej nawierzchni jeszcze obleci, ale jak zaczyna padać to kupa w majtach, zwłaszcza, kiedy Drifter prawie w ogóle nie hamuje hehe jestem również przygotowany na większy wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej Hondzie też już pora na wymianę opony z tyłu( przód jeszcze na jeden sezon będzie), teraz mam oponkę Dunlop Elite 3 (już taka była jak kupiłem), więc jaką teraz proponujecie chodzi mi o przystępną cenę i w miarę dobrą przyczepność, wymiary to 130/90-16. Jakę markę polecacie? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakaś podpowiedź co do oponki na większego sprzęta. Latam Drifterem 1500 i mam złe doświadczenia z Metzelerem Marathon. Strasznie śliska, jak się asfalt zamoczy. Na suchej nawierzchni jeszcze obleci, ale jak zaczyna padać to kupa w majtach, zwłaszcza, kiedy Drifter prawie w ogóle nie hamuje hehe jestem również przygotowany na większy wydatek

 

Witam. Tez to z Marathonami przerabialem, jak sie dobrze nagzaly to super, ale na mokrym :lapad: .

Teraz mam Dunlopy-lecz powoli zbliza sie czas na ich wymiane , ale zostane przy nich, tak jak juz wczesniej pisalem. Wydaje mi sie ,ze Dunlopy to optymalny wybör.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

musze wymienic opony wiec szukam gum do Hondy shadow... upatrzylem sobie dwie gumy

 

- Avon Venom

- Metzeler Marathon

 

według mnie BARDZO popularne jednak odnosze wrazenie ze Honda Shadow 750 jest jakims niszowym produktem... nie mozna przebierac w oponach jak sie chce bo za cholere nie moge dobrac nigdzie rozmiarówki. (Front Tire: 120/90-17 TT

Rear Tire: 170/80-15 TT)

 

niech ktos mi wyjasni o co w tym biega... HELP!!!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

musze wymienic opony wiec szukam gum do Hondy shadow... upatrzylem sobie dwie gumy

 

- Avon Venom

- Metzeler Marathon

 

według mnie BARDZO popularne jednak odnosze wrazenie ze Honda Shadow 750 jest jakims niszowym produktem... nie mozna przebierac w oponach jak sie chce bo za cholere nie moge dobrac nigdzie rozmiarówki. (Front Tire: 120/90-17 TT

Rear Tire: 170/80-15 TT)

 

niech ktos mi wyjasni o co w tym biega... HELP!!!

 

Z tych dwóch wolałbym Marathony, natomiast masz jeszcze do wyboru Dunlopa D404 i Bridgestone G701/703 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boa, bardzo chetnie bo o Avon-ach slyszalem duzo dobrego...tylko jakie mam wybrac ?

 

moja rozmiarówka:

 

Front Tire: 120/90-17

Rear Tire: 170/80-15

 

felgi mam ze szprychami wiec za pewne potrzebne są dętkowe opony (TT)

 

pzdr

Bartek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też mam założone Venomy (tył nówka sztuka, przód 2-letnia), tak więc po przelatanym sezonie będę mógł się wypowiedzieć. Póki co podczas jazdy w temp bliskich 0*C dają radę. Jedynie dwa razy mi się "uślizgnęło" przednie koło, ale to przy bardzo gwałtownym hamowaniu kiedy mi kolo zajechał drogę na mokrym... i raz tył, kiedy na mokrym za dużo dodałem gazu wychodząc z zakrętu. A w październiku na trasie dopadła mnie gigantyczna ulewa i nawet przy 60-70km/h z pasażerką nie było żadnych niepokojących symptomów.

 

Mają zajebisty bieżnik i dużo mięcha :buttrock:

 

No i cieszy morda, kiedy ogląda się jakieś pokazy customów z zachodu i 99% lata na Avon'ach :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...