Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj przesiadłem się z Draga 1100 na Venturę, no i :biggrin:

 

Koledzy, muszę zmienić oponki, może z doświadczenia poradzicie jakieś. W Dragu miałem Dunlopy i było OK. A może macie porównanie z innymi i coś polecicie. No i jeśli znacie dobre (tzn.: tanie :)) sklepy też wrzućcie namiary.

 

Dzięki wielkie z góry

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

mam do Was pytanie jakie polecacie opony do VTX 1300 oryginalne mam Dunlop D404 140/80 - 17 ale widziałem tez Metzeler ME 880 Marathon i się zastanawiam które wybrać. Proszę o Waszą opinie.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy mogę założyć do swojego VTX 1300 oponę bezdętkową ?.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Przewertowałem temat ale i tak odpowiedzi nie znalazłem.około 700 km wstecz wymieniłem oponę z tyłu Maxxis Promaxx.Jestem zadowolony.Stare opony miały 15 lat.Teraz chcę wymienić oponę z przodu.Motocykl to virago 250.Ta którą mam jest sparciała po bokach , po frezowanym jeździ sie makabrycznie, nie nagrzewa się prawie w ogóle a i bieżnika coś ze 2mm zostało,problem jest też z wibracjami - być może od opony.Chcę kupić do kompletu tego maxxisa.Problem w tym że rozmiar jaki dedykuje producent to:

 

3.00-18 , maxxisa nie dostanę w takim rozmiarze.Dostępny jest w rozmiarze np.90/90 , 100/90.Jak bardzo zmienią się właściwości jezdne motocykla?

 

Tutaj - w tym http://www.oponeo.pl/artykuly/v/182/1389/e...e_w_teren.htmlx artykule pisze że:

 

Czy warto zmieniać rozmiar opony zalecany przez producenta? Moim skromnym zdaniem nie. Przynajmniej w przypadku tylnego koła. Odpowiedź dotycząca przedniego nie jest już tak jednoznaczna. Szczególnie, jeśli producent przewidział wąziutką oponę o rozmiarze 3.00. Mam nieodparte wrażenie, że zwiększenie szerokości opony do rozmiaru dopuszczalnego szerokością obręczy znacząco poprawia zachowanie motocykla na frezowanych nawierzchniach. Czy warto niewolniczo trzymać się opon polecanych przez producenta? Opon na których motocykl wyjechał z fabryki? Raczej nie. O wyborze decydują bowiem częściej księgowi, niż konstruktorzy

 

Nie mam kasy na dobrą oponę za 350 złotych.Prawko mam od roku (19 lat na karku).Przydało by się coś w okolicy 200 złotych.W rozmiarze dedykowanym przez producenta jest shinko f230 i heidenau k65.heidenau nie chcę bo podobno kicha straszna na mokrym.Z mojego maxxisa na tyle jestem zadowolony bo lubię jazdę w zakrętach.Szybko się nagrzewa i dobrze trzyma.

 

P.S- czy krzywa oś przedniego koła ma wpływ na wibracje?Telepie mi kierownicą przy niskich i średnich obrotach.Wkurza zarąbiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Właśnie testuję SHINKO R230 w indeksie 69V

Na moją stu konną policjantkę przypasował ten kapeć na tył najlepiej.

 

Przyczepność naprawdę dobra jak i przy szybkiej jeździe w trasie i po pięknych po-lepikowanych, dziurawych stołecznych drogach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! nadszedł czas na zmianę opon w mojej marudzie 1600. Założone jeszcze fabryczne opony Dunlop sportmax d220.

Oczytałem się recenzji i szukałem na necie. Z dedykowanych opon (130/70 i 170/60 r17) znalazłem warte uwagi Dunlop sportmax d220 i Metzeler ME 880 Marathon.

Poprzedni właściciel motocykla nie kontrolował ciśnienia i zniekształcił się profil. C do Dunlopa więc nie mam zdania bo tylna i przednia opona jest z 2004r. lubi się uślizgiwać i przy mocniejszym hamowaniu jedzie się jak po lodzie.

Ogólnie Obydwie oponki mają bardzo dobre recenzje i komplet znalazłem praktycznie w identycznej cenie. I teraz mam kłopot... Które wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam również identyczny kłopot w swoim Mean Streaku 1500(to bliźniacze modele które różnią sie detalami) Mam moto z 2003 roku i opony od nowości te same więc nadszedł czas na zmianę...

Niewiele jest kompletów opon w tym rozmiarze żeby przód i tył były z tej samej serii.

Poniżej masz link do strony niemieckiego sklepu gdzie są opony według modeli i powiem szczerze,że nie ma zbyt dużego wyboru (wszystko przez tą 130 na przednim kole).

 

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/ActiveTab/shopping/ActiveLink/1/Search/2/motorcycle/140/motorcycle_ccm_group/7/motorcycle_model/4939/StartRow/0/motorradreifen.html

 

Może ktoś pomoże w tym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba raczej nikt nie pomoże w temacie opon do MS lub maraudera 1600 :(

KrzysiekNS możesz podrzucić jakieś info odnośnie gdzie znalazłeś opony i oczywiście w jakich cenach:) Ja szukam opon jak najmłodszych nie leżakowanych.

Może znajdzia się jakaś dobra dusza motocyklowa i pomoże w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

polecam temat o oponach do czopków i kruzerów w dziale co, jak kupić

jsz

 

To nie polecaj bo w tym temacie wielkie"G...O"

 

W orginale miałem Dunlop i zostane przy nich. Jestem poczatkującym motonitom i sugestie was bardziej doswiadzczonych motocyklistów biore sobie do serca.

Zakładam Dunlopy te

http://www.mynetmoto.com//motorradreifen_details.cfm/artikelnr/tepga001044871/dunlop_130/70_r18_tl_63h_d251_f.html

 

w polsce nie znalazłem tańszych! Dzięki piter 1600 za linka :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka z tej firmy wynosi 20€ za trzy opony więc zawsze można kogoś dokoptować i obniżyć koszty.Mam lepszą sytuację,kolega na stałe tam pracujący kupuje na miejscu i mi przywozi do kraju.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie polecaj bo w tym temacie wielkie"G...O"

 

pomijając link do sklepu, powtarzany non-stop, wymienione są tam wszystkie dostępne modele opon do tego typu motocykli. ale tacy jak Ty oczywiście wiedzą lepiej...

 

BTW nigdy ta informacja nie będzie uzupełniona, jeśli każdy będzie pytał w 55 osobnych wątkach o modelach motocykli

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Zadam teraz pytanie z innej beczki bo stoję przed zakupem opon (priorytetowo przedniej) do motóra którym właśnie zaczyna przygodę moja dziewczyna. (prawko już ma, zdane za 1 razem oczywiście :cool: ). Kupiliśmy więc na spółę Hondę CMX Rebel 450 z 1987r.

Z racji tego, że sam ją wciągnąłem w to nasze "bezpieczne hobby" to chciałbym w poczuciu swej odpowiedzialności zapewnić jej maksimum bezpieczeństwa. Co sam zrobić mogłem to zrobiłem- silnik przejrzałem, nowe świeczki, zaworki zrobione, gaźnik czysty i po synchro, zawieszenia sprawdzone, uszczelniacze wymienione, zacisk hamulcowy wyczyszczony i sprawdzony. Teraz przyszedł czas na poważniejsze zakupy i pierwsza w kolejce stoi przednia guma (100/90-18).

Zależy mi tu na maksimum bezpieczeństwa prowadzenia i hamowania. Turystyczne oponki nastawione są jak wszyscy wiemy na kompromis między żywotnością a oferowanymi osiągami. Dlatego pomyślałem o oponie z rodowodem sportowym : http://www.michelin.pl/opony-motocyklowe/michelin-pilot-sporty Sam osobiście śmigam Bladym od roku na identycznych Pilot Sportach (pierwowzór dla Pilot Sporty) i jestem zadowolony.

Co myślicie na ten temat? Opona sportowa da radę w małym chopperze?

Mile widziane opinie kogoś kto chop'kiem na sportach śmigał.

Pzdr, Michał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...