Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Boa a gdzie kupowałeś te Venomy ?
Sorry, że dopiero teraz odpisuję. Venomki kupiłem w www.motoopony.pl bardzo polecam, szybka realizacja i nawet nie trzeba się rejestrować na portalu.

 

 

z jaka datą produkcji dostałeś?
Miały 6-7miesięcy jak je kupiłem.

 

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopiero teraz się dołączam do tematu :)

 

Poradźcie mi jakie opony do Magny (konkretnie Super Magny) najlepiej założyć. Nie pytam o wymiary, bo te rzecz jasna znam, chodzi mi o firmę i model.

Zastanawiałem się na Dunlopem lub Metzelerem, ale nie wiem jakie modele. Pomóżcie, jutro motobajzel w Warszawie, a ja nie wiem co kupić.

 

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wymieniam w ktoryms z polecanych serwisów na używke to mnie nic nie obchodzi i tylko moge liczyc ze serwis jest tak dobry jak o nim czytam i nie wcisna mi nic niepewnego.

jesli chce kupic nową na necie i zawiezc ją z moto do wymianki to juz jest to istotny szczegół ;-)

 

no i niestety opona przez najblizsze kilka miesiecy w serwisie motoopony.pl będzie niedostępna, a szkoda bo cena bardzo konkurencyjna była

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VT 600 na pewno jeździ na dętkach.Ale nie ma problemu,do bezdętkowej można założyć dętkę.Natomiast dętkowa bez dętki nie pojedzie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę stwierdzić, że moje Avony są mięciutkie jak kaczuszka...

 

 

 

 

...bunout'cik wychodzi jak marzenie :buttrock:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, temat ten na pewno jest tu maglowany od dawna ,ale pomyślałem ,że warto go przypomnieć przynajmniej dla tych nowych ,takich jak ja np. :rolleyes: zielonych ;) .

 

Obecni założyłem na tył Metzelerke ME Marathon WW 150/80R16 71 TL (bezdętkową).

2000km i szok ! Środek "doszedł" już do kontrolki .

Czy to wina opony ? Moto nie jest po dzwonie i jedzie prościutko . Na poprzedniej,pierwszej (od nowości )miał przejechane 9000 mil ! :icon_eek:

Edytowane przez Raider67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od opon, ale wybrałeś dobre opony, tzn. o dobrej przyczepności dzięki temu, że są dosyć miękkie. I dlatego szybciej sie zużywają - nawet bardzo szybko w Twoim przypadku. Poszukaj twardszej mieszanki. Ja założyłem Heidenau - generalnie sporo wytrzymują, ale nie mają już tak dobrych właściwości trakcyjnych; na mokrym trzeba uważać. Tył nigdy nie będzie tak trwały, jak przód - to chyba oczywiste. Kumple używał kiedyś Maxxisa i robił najwyżej 6tys. Były miękkie i traciły się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lutym założyłem komplet Dunlopów D404 WW w rozmiarach odpowiednich (130 i 150). Jeżdżę od początku marca, przejechałem RS'em ponad 2.000 mil i tylna opona wygląda niemal jak w dniu montażu. A Dunlopy, z tego co czytałem i słyszałem, wytrzymują podobnie lub mniej niż Metz'ki. Może za częśto rwiesz gumę? Ja jeżdżę dość spokojnie, ale jak to RS'em - trzeba się wspomagać hamowaniem silnikiem.

 

W Twoim przypadku stawiał bym na 2 rzeczy:

1. agresywny styl jazdy (ogień i częste intensywne hamowanie silnikiem), lub,

2. wada fabryczna opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecni założyłem na tył Metzelerke ME Marathon WW 150/80R16 71 TL (bezdętkową).

2000km i szok ! Środek "doszedł" już do kontrolki .

Wiesz... przy takim Nm jakim dysponuje Warrior, to nie ma się co dziwić, że dobra (miękka) guma wystarcza na kruciutko :(

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odrazu sie przyznaje, ze w kwestiach opon jestem zielona...nigdy sie nie interesowalam nimi, ale niestety moje opony krzycza juz, zeby je zmienic:P

Jako, iz mam malo czasu zeby jezdzic, ogladac i patrzec na ceny, pomagaja mi koledzy, tylko ze oni tez sie nie znaja na wszystkich. Niestety mam ograniczone fundusze i to tez mi troche utrudnia sprawe....jezdze Honda Shadow z 1984 roku....

Moje pytanie brzmi....bo niestety nic nie znalazlam, albo pominelam:( Co wiecie na temat firmy Ceneo? Chyba tak sie nazywala, moze jakas literowke zrobilam.

Spisalam sobie juz nazwy z tego tematu, ktore polecacie....ktore dobrze zachowuja sie na mokrej nawierzchni, itp....ale moze cos mi powiecie o tych oponach ceneo...

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Beti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...