Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam:

Bridgestone Exedra, Dunlop D404 - naprawd dobre gumy. Na Dunlopie przejechałem sporo w deszczu i ostatnio po głębokich, długich kałużach z full obciążeniem - zero pływania :biggrin:

Zasłyszane - nie polecają Dunlop D402 Touring - stosowane firmowo do H-D. Można na bazarach kupić dobre oponki lekko śmigane w śmiesznych cenach /opony są z napisem H-D/. Podobno przyczepność na mokrym nie za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Bridgestone Exedra, Dunlop D404 - naprawd dobre gumy.

 

Kurczaki ja jakos widocznie pecha mialem bo Bridgestone EXEDRA na Virago 750 były tragicznie sliskie na mokrej nawierzchni tak jak i firmowo zakladane do Suzuki przynajmniej kiedys exedry ktore mialem na VL1500.Moze kwestia tego ze stracily wlasciwosci po pewnym czasie? Ja mam zle doswiadczenia i sporo osob tez je za sliskie uwaza ale moze tylko te "grubsze" rozmiary tak sie zachowuja? Sam nie wiem.Za to Dunlopy jak najbardziej ,milo wspominam ich przyczepnosc ale cos za cos bo to dobrze trzymajace opony ale dosc miekkie i dosc szybko "topnialy" u mnie mimo iz brykam jak ciota. :biggrin: .Teraz jestem pozytywnie "rozczarowany" Pirellkami MT66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie znam się zbytnio na oponkach!

Powiedzcie mi prosze jaką oponkę załozyć na tył do Virago 750??

 

 

Najbardziej zależy mi na wytrzymałości opony!

Powinna ona przejechac duuuużo kilometrów ale powinna też zapewniać dobre trzymanie.

 

Wiem wiem , albo duże przebiegi albo dobre trzymanie się nawierzchni!

 

Jest jednak jakis złoty środek!

 

No i cena żeby nie powaliła z nóg ):biggrin:: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj uzywek. Można czasami niezłą oponkę kupic i to za przyzwoitą cenę. Sprawdz bieżnik, i ogólnie całą oponę, rok i tydzień produkcji itd...

Pamiętaj by była jak najmłodsza i nie miała wiecej niż 5 lat.

 

A z nowych? Nie powiem bo mnie nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielę Ci rady negatywnej - tylko nie zakładaj Heidenau. Cena jest przystępna, ale na mokrym zrobi Ci się ciepło. Używanej też przyglądaj się bacznie. Kiedyś kupiłem do VL 800 używkę w Pięęęęknym stanie za 100pln. Założyłem i po stu km zauważyłem, że na bieżniku są pęknięcia, ale spoko. Jeździłem dalej, a nad morzem bieżnik mi zszedł na długości 20cm. To były jaja...

P.S. Jakiś czas temu założyłem temat o oponach do cruisera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony firmy avon sa polecane do tego typu sprzetow.ja mam taka w swoim moto a to nie jest turystyk i b.dobrze sie sprawuje.opona z 2004r.jak kupilem sprzeta to juz byla .teraz przelecialem dosc ostro 8kkm.i specjalnego wrazenia to na oiponie nie wywarlo .dalej wyglada prawie jak nowa.zreszta avony slyna z trwalosci.

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Metzelera 880 Marathon - przejechałem na nich tego lata Irlandię + dojazd i powrót = razem 9700 km w 3 tygodnie i muszę powiedzieć, że na żadnych z dotąd używanych w 650-ce i obu 1100 oponkach (Bridgestone, Dunlop, Michelin - a więc markowe) nie czułem się tak pewnie, także na mokrym! Przód kupiłem zeszłego roku we Włoszech, bo akurat to mieli na stanie, bez przekonania. Tak mi trafił w gust, że wiosną nabyłem na interku tył i już się chyba łatwo z Metzelerem nie rozstanę.

BTW: nigdy używek, jak Ci życie miłe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w mojej Shadowce opona przednia ma drobne pęknięcia po bokach. Widać, że czas pomysleć o zmianie. Już miałem kupic oponę METZELER ME 880 Marathon, ale zauważyłem że na allegro gościu sprzedaje nowe opony nieznanej firmy duro za 150 zł?! Poczytałem na google i opony te mają dobre opinie.

Czy myślicie, ze to dobry pomysł żeby założyć ją do Hondy 1100 Shadow? Czy lepiej dołożyć i kupić za około 400 zł Metlelera? Mój styl jazy jest spokojno - turystyczny. Ale ciekawe czy w czasie deszczu nie pojawią się problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie o takich oponach nie słyszałem - sądzę, że czasem nie warto oszczędzać - a opony to bezpieczeństwo - pomyśl także o Avonie - też dobre gumy. A wiadomo - guma nie może zawodzić. :notworthy:

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie o takich oponach nie słyszałem - sądzę, że czasem nie warto oszczędzać - a opony to bezpieczeństwo - pomyśl także o Avonie - też dobre gumy. A wiadomo - guma nie może zawodzić. :biggrin:

Zupełnie się zgadzam :notworthy: zaoszczędzilem i żałuję :icon_razz: przekonuję się, że w oponach "tanie" czyta się "lipa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...