Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zalewam do pełna zbiornik i dodaję stabilizatora do benzyny. W ten sposób nie muszę spuszczać benzyny z gaźników. To opcja do rozważenia, jeśli ktoś ma ciężki dostęp do gaźników lub chce co jakiś czas pojeździć maszyną w zimie.

 

Trazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, po korek paliwa

a z gaznikami nic nie robie

co dwa, trzy tyg. odpale

a jak aura odpowiednia to nawet runda w kolo kmina :icon_question:

 

Nie ma to jak w zimie sie przejechac,to cały urok oczywiście w temp powyzej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

więc jak sie zabrać do zostawienia swojej ukochanej do zimy???? czy trzeba rzeczywiście napełniać olejem skrzynie, spuszczać paliwo z gaźników odkręcać akumulator...?

 

- a czy nie mogę porostu co tydzień przepalać maszyny? chyba i tak nie wytrzymam bez głosu silnika tylu miesięcy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo zależy od tego czy motocykl jest garażowany czy zimuje pod ''chmurką''.Osobiście nie bawie sie zbytnio w konserwacje.Akumulator oczywiście wyjmuje podładowując go mniej wiecej co 2 tyg.A przepalenie jak najbardziej wskazane.

Edytowane przez Fiedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost przeciwnie. jest to bardzo NIE wskazane. Dlaczego => wyszukiwarka.

 

dokładnie. z resztą, panowie, temat jest wałkowany kilkakrotnie co roku na jesieni - poczytać, nie zadawać znów tego samego pytania :icon_mrgreen:

BTW w motocyklu albo śm jest w tym miesiącu artykuł o przygotowaniu moto do zimowania. kupić, poczytać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie.. mam pytanie.. znajomy kupil moto.. z reszta jak i ja....i bedziemy trzymali te nasze virówki w garazach bez ogrzewania... czesto geste temperatura bedzie taka sama jak i na dworze czyli np -15 , - 20 stopni..... czy mojemu moto cos z tego bedzie dolegac... czy pogorszy to jego stan techniczny.. ?? a moze nie powinno sie tak trzymac moto...lub sa jakies formy zabezpieczenia... go w takim garazu... prosil bym o wasze rady i doswiatczenia.. bo niechcialbym aby moja igielka na wiosne .... odniosla jakies kontuzje.... dzieki i pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie git. Jak tak mam już parę sezonów. Dobre wieści - nie będzie -20 :biggrin: ta zima ma być łagodna.

A tak serio - wyjmij aku i weź do domu. Reszta może stać, warto przykryć jakimś pokrowcem i zapuścić lekko moto oliwką - cylindry, z wierzchu wydechy, dekle itp.. łatwo się będzie czyścić na wiosnę.

 

Ja w tym roku nie konserwuję - amierzam jeździć jak tylko nie będzie śniegu :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też pod opony jakieś drewniane dechy dać..... żeby na glebie ani na betonie nie stały. Silikonem w spreju prysnąć na kable..... Jak Buber powiedział - akumulator do domu... W baku paliwa pod korek... przykryć i czekać...

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...