Skocz do zawartości

Ile trzeba dac za Junaka M10?


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

K54 - Szpoko. Do UK nie musisz jechać bo ja wracam do PL. Może z Ojczystej ziemii przestanę pisać jak potłuczony. :biggrin: A Pod Gieesem to nawet WSK robi furorę nie mówiąc już o zagranicznych maszynach.

Dlatego swoim HD nie jeżdżę pod Gieesy bo się trudno opędzić od motórowców z winkiem w ręku. :biggrin:

 

A nie narzucam nikomu marki motocykla. Chodzi o to żeby nikt się nie spuszczał że Junak to mega wypaśna maszyna bo jeśli na polskie realia to jest "poważny" sprzęt to na arenie mędzynarodowej jest klasę wyżej niż motorowery. :biggrin:

 

 

Eeetam, chcesz mnie zaskoczyc sportem?Jawa 500 tez jest zarabisice szybka ale jest chociaz ładniejsza,

 

Nom. Ale Jawa jak i angole mają tradycję i są markami rozpoznawanymi na całym świecie, MZ też. A Junak? Pojawił się na rynku na kilka lat i zniknął. Tak to każdy potrafi - Nasrać i spier**lić. :biggrin:

 

 

 

 

 

 

Wow. Nieźle cisną te rumple. :buttrock: Stare ale jare.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam, chcesz mnie zaskoczyc sportem?Jawa 500 tez jest zarabisice szybka ale jest chociaz ładniejsza, a angole sa brzydkie i nikt mi nie wmówi ze jest inaczej,

 

Absolutnie o gustach nie dyskutujemy i jezeli angliki ci sie nie podobaja to bardzo dobrze.

Jednakze Jawa 500 miala 2 cyl i 24 KM i z takimi osiagami nie miala startu do zadnego z tych starych angielskich singli, ktore widzisz na drugim filmiku. To sa motocykle z lat 30 tych - Rudge, Velocette KSS, Norton i to nawet nie Inter bo silnik popychaczowy widzialem - wszystkie kolo 30 KM z 500 ccm pojemnosci i do tego lzejsze od Jawy.

Oczywiscie twoja przyszla BSA to wojskowy tluczek bez zadnych ambicji sportowych, jednakze ja uwazam ze jest dosc fajnym motocyklem :)

 

Adam M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien tego jestes ??? :)

 

jak bumtarara....

:icon_mrgreen:

 

Wszystko o anglikach mozna powiedziec ale nie to ze nie jezdza. Myslisz ze taka K750 czy Dnieprem pojdziesz z gazu na kolo ???

Adam M.

 

Jasne ze tak, kolo wozka bocznego :bigrazz: Poza tym jaki okropny dzwiek tych angoli :icon_eek:

Nie ma to jak puch puch puch...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nizsze sprezanie ( i zwiazane z tym niskie osiagi silnika ) tym glebszy glos o ladnym brzmieniu, ze wzrostem sprezania glos silnika robi sie coraz wyzszy i mniej przyjemny dla ucha. Cos za cos.

Ja na glosie nie jezdze :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz o głos, to ja mógłbym usypiac przy dzwieku dolnozaworowej Vałki:-)

 

 

Mówiłem że Harley rządzi. :biggrin: :buttrock: :buttrock:

 

Górnozaworowe też spoko gadają. Posłuchaj mojego: :biggrin:

http://pl.youtube.com/watch?v=hfN3GLC9OWk

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że Harley rządzi. :biggrin: :buttrock: :buttrock:

 

Górnozaworowe też spoko gadają. Posłuchaj mojego: :biggrin:

http://pl.youtube.com/watch?v=hfN3GLC9OWk

 

 

Dokladne to Granatowi o SOKOLA chodzilo :icon_razz:

 

Ten twoj tez calkiem przyjemnie pracuje choc do dolniaka to mu daleeeeeeeeeeeeko...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te]

Qurim tylko co nas obchodzi w tym momencie twoja arena międzynarodowa. Tu w Polsce Junak ma swoje miejsce w alei "zasłużonych, wyjątkowych motorów" traktowany z szacunkiem i wręcz otoczony pozytywnym mitem. (Ten blask w oczach ludzi, którzy na niego patrzą mówi sam za siebie, szczególnie osoby starsze z nostalgią spoglądające) Widziałem obrazek na zlocie jak goście tańczyli w rytm gangu pracy Junaka. Amerykanie mają swojego Harleya, Angole swoje BSA, Nortony, Czesi Jawy, jeszcze inne narody swoje maszyny, a my Polacy sojego legendarnego Junaka. Cieszmy się tym. I nikt nam tego nie zabierze, i choć byś pluł na Junaka, przez co i na POLSKOŚĆ, to i tak Polacy, czczący junaka nie zmienią o nim zdania, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej utwierdzą się w przekonaniu, że Junak pomino swoich wad jest super. Gdyby w Polsce w tamtych czasach były inne warunki geopolityczne, możliwości gospodarcze i finansowe to produkcja Junaka byłaby do dziś, byłby rozwijany i pewnie miałby swoje miejsce nie tylko w Polsce ale i na świecie. Junak jest jaki jest ma swoje wady i zalety, ale jest nasz i tyle. Podobnie było ze sprzętem muzycznym wieże Diory, Radmora były super, a te produkcje załatwił tani zachodni chłam z bazarów. Wystarczy posłuchać muzyki z takiej Diory serii 600 czy 700 na Tonsilach np Voyagerach, Scherzo czy Maestro. Pomimo, że jest to już często sprzęt archaiczny brzmi lepiej od niejednej dzisiejszej konstrukcji renomowanej światowej firmy. A gdyby te konstrukcje były rozwijane? A z resztą co ja bedę pisał, każdy Polak wie o co chodzi, no może poza młodszymi roczniami, bo ci to bujają w obłokach uniesieni mitem zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z audio sprzętem wiem jak jest, mam bardzo miłe wspomnienia z segmentem Radmora i kolumnami STX.

Tymbardziej że jestem uzależniony od muzyki i słucham 24h :buttrock: :buttrock:

 

Ale co ma Junak do Polskości? Przecież to tylko motocykl. :biggrin:

 

Ok. Nieważne. Tak gadacie że Junak jest boski więc chyba sam go zbadam, mam cynk nt. taniego Junaka a raczej połowy Junaka do sprzedania za śmieszne pieniądze. Żebym tylko miał transport to bym się nie zastanawiał czy brać. :banghead: Chyba że kumpel sprzeda swojego Janka tego o którym pisałem wcześniej że zrobił remont i porzucił go w szopie i tak leży tam chyba z 10 lat albo lepiej. Przesiadł się na samochody i zapomniał o nim.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o tym, który nie trzyma się drogi i wydaje odgłosy przypominające pierdzenie emerytowanego geja, to zdecydowanie odradzam. :bigrazz:

Sporo pracy włożysz, żeby jeździło to jak Junak.

Poza tym do tego trzeba mieć trochę więcej cierpliwości, wiedzy i szeroko pojętej "kultury technicznej" niż do popularnych popłuczyn po DKW. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

 

Spoko, wiedza i kultura techniczna nie są mi obce. Nie grzebię tylko w polskich 2T, zajmuję się nimi bo je lubię.

A grzebię we wszystkim co ma silnik spalinowy. :biggrin: No ale z cierpliwością może być gorzej u mnie. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta polemika jest dziwna. Nie wiem czy jestem prawdziwym motocyklistą ale kocham 2oo od dziecka i nie ważne czy to Junak, Ariel,Honda,Kawa czy CZtka. Wszystko to są motorki. Wydaję misię że takie podziały wprowadzili lanserzy którzy nie mają pojęcia o moto tylko uważają że ich sprzęty są najlepsze. Są motorki które nadają się tylko na asfalt inne na piach albo w teren. Ja Junaka szanuję głównie za to że dawał radę w każdym terenie i jest nasz. Qrim pisząc źle o jakimś moto, świadczy to o Tobie, nie jesteś miłośnikiem jednośladów tylko lanserem dyskotekowym lub dostawcą pizzy. Pewnie nie mogłeś znaleść innej pracy dlatego zostałeś kurierem. Pozdrawiam prawdziwych moto-kurierów w U K. Ciężka to praca :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz qurim niezdaro, na nic wiecej jak kurierka cie nie stac a o Junaku sie wypowiadasz...

:icon_mrgreen:

 

Nieee, Panowie, nie kopcie tak Qurimka !

Po prostu człowiek zbłądził :wink:

Ale wróci na łono i wyremonci sobie piękneeeego Junaczka czego mu stokrotnie życzę :lalag:

Posdrufki

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pewnie ze go zrobi i codziennie rano na dobry humor odda na niego ciepły mocz:-)W niektórych sprawach Qrim ma racje, Janek to gwiazdka jednego podwórka, dla nas to prawie leflektor przeciwlotniczy a dla zagramanicznych ledwo jakis kaganek, ciekawy ale bezwartosciowy, i naprawde obcy dziwia sie ze janek do roboty w naszym kraju dochodzi ceny "porzadnego "niemca albo anglika:-)Znajom z rzeszy chciał zebym mu przywiuzł jezdzacego kompletnego janka "moze byc do roboty"za.....max.500e wysmiałem go a on nie zrozumiał:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...