Skocz do zawartości

Hamulce, wymiana plynu hamulcowego, odpowietrzanie


Kudlaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak byś miał problem to zacznij od pompki (przy manetce) poluźnij śrubę i podpompuj aż powietrze ucieknie dokręć i dopiero odpowietrznikiem przy kole..

moim zadaniem musisz próbowc jak wasochodzi ale jak bedzież miał problem to otkreć odpowietrznik i zacznij dmuchć w zbiorniczel jeżeli pompka jest dobra to sie otpowitrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor to nie to samo co samochód. W pierwszej kolejności musisz założyć wężyk na odpowietrznik ze strzykawką i odkręcając odpowietrznik wyciągać płyn strzykawką przez wężyk.I pamiętaj że dekiel od zbiornika płynu ma być zdjęty a płyn musisz uzupełniać. Jak to zakończysz i będzie szedł sam płyn bez bąbelków wtedy możesz odpowietrzać dalej tak jak w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor to nie to samo co samochód. W pierwszej kolejności musisz założyć wężyk na odpowietrznik ze strzykawką i odkręcając odpowietrznik wyciągać płyn strzykawką przez wężyk.I pamiętaj że dekiel od zbiornika płynu ma być zdjęty a płyn musisz uzupełniać. Jak to zakończysz i będzie szedł sam płyn bez bąbelków wtedy możesz odpowietrzać dalej tak jak w samochodzie.

 

Ja zawsze robie z moto tak jak z samochodem i chamulcy niemam zapowietrzonych.

Zasada jest taka sama a utrudnic zawsze sobie można.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szukałem na forum i gdzie indziej, ale u mnie nie ma żadnej śróby do odkręcenia przy zaciskach, tylko (jakby to nazwać :icon_razz: hmm ma to wygląd komina i nie ma jak tego odkręcić, bo jest całkeim okrągłe a w środku jest otwór. O co w tym chodzi??

Zmieniałem właśnie klocki i teraz kaplica, hamulca nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem na forum i gdzie indziej, ale u mnie nie ma żadnej śróby do odkręcenia przy zaciskach, tylko (jakby to nazwać :icon_razz: hmm ma to wygląd komina i nie ma jak tego odkręcić, bo jest całkeim okrągłe a w środku jest otwór. O co w tym chodzi??

Zmieniałem właśnie klocki i teraz kaplica, hamulca nie ma :)

Ten kominek to obrobiony odpowietrznik i musisz go wykręcić cęgami a na jego miejsce wkręcić nowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej! lakierowałem zaciski na czerwono, po złożeniu całości - dupa, mimo że odpowietrzyłem wszystko, bąbelki nie wypływają już klamka jest miękka i nie hamuje nic... co zrobić w tym wypadku ? :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...