Skocz do zawartości

Hamulce, wymiana plynu hamulcowego, odpowietrzanie


Kudlaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! lakierowałem zaciski na czerwono, po złożeniu całości - dupa, mimo że odpowietrzyłem wszystko, bąbelki nie wypływają już klamka jest miękka i nie hamuje nic... co zrobić w tym wypadku ? :flesje:

 

W jaki sposób odpowietrzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od techniki odpowietrzania ja sam u siebie pare tygodni temu odpowietrzyłem ale klamka była miękka a jak później zmieniłem technike odpowietrzania to teraz hebel jest tak mocny ze bez większego wysiłku mozna przyblokowac koło :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wszystko zależy od techniki odpowietrzania ja sam u siebie pare tygodni temu odpowietrzyłem ale klamka była miękka a jak później zmieniłem technike odpowietrzania to teraz hebel jest tak mocny ze bez większego wysiłku mozna przyblokowac koło :(

 

mr-z napisz jak odpowietrzac, bo mam ten sam problem.

 

 

wszystko zależy od techniki odpowietrzania ja sam u siebie pare tygodni temu odpowietrzyłem ale klamka była miękka a jak później zmieniłem technike odpowietrzania to teraz hebel jest tak mocny ze bez większego wysiłku mozna przyblokowac koło ;)

 

mr-z napisz jak odpowietrzac, bo mam ten sam problem, po wymianie płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr-z napisz jak odpowietrzac, bo mam ten sam problem.

mr-z napisz jak odpowietrzac, bo mam ten sam problem, po wymianie płynu hamulcowego.

 

Skorzystaj z wyszukiwarki. W skrócie: przed odpowietrzaniem klamką odpowietrz wyciągając płyn strzykawką z odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! lakierowałem zaciski na czerwono, po złożeniu całości - dupa, mimo że odpowietrzyłem wszystko, bąbelki nie wypływają już klamka jest miękka i nie hamuje nic... co zrobić w tym wypadku ? :(

 

 

Najlepiej popuscic śrubke przy pompie na wężu skutkuje 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrym sposobem jest podpięcie pod odsysacz taki jak mają w warsztatach ale ja u siebie odpowietrzyłem prostszym sposobem tylko przydają sie do tego 2 osoby :icon_mrgreen: odkręciłem całą pompkę od kierownicy tak aby przewód hamulcowy był poniżej pompki ( gdy jest przykręcona do kiery przewód idzie nieznacznie ponad pompką ) na odpowietrznik gumową przezroczystą rurkę wsadzoną do czystego pojemnika na płyn, po odkręceniu odpowietrznika jeśli wszystko z układem jest ok płyn powinien sie zacząć swobodnie przelewać, ze zbiorniczka na pompce poprzez cały układ wypływając przez odpowietrznik przy zacisku, u mnie po kilku uzupełnieniach płynu w zbiorniczku przestały wydobywać się bąbelki przez odpowietrznik i zaczął płynąc czysty płyn, zostało tylko skręcić spowrotem wszystko do kupy i po 2 naciśnięciach klamki była twarda jak nigdy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Wiem że tematów o odpowietrzaniu było milion... przeczytałem tyle ile znalazłem, wiec prosze o wyrozumiałość :banghead:

 

Sytuacja ma się tak: odpowietrzam hamulce w gpz, dwie tarcze z przodu. Pompa nie jest zapowietrzona bo po zaślepieniu przewodów w miejscu przykręcania do zacisku klamka jest sztywna i nie da sie wcisnąć na 1mm nawet. Pompując na odkręconym dekielku od zbiorniczka płyn troche chlupie(z tego co wyczytałem nie jest to nic niepokojącego). Robie tak: odkręcam odpowietrznik z nałożonym wężykiem zanużonym w płynie, a płyn w zbiorniczku systematycznie uzupełniam z wężyka wychodzi powietrze, po pewnym czasie przestaje, zakręcam odpowietrznik, podpompowuje i na wciśniętej klamce odkręcam, i tak najpierw lewa tarcza aż wyjdzie całe powietrze i później prawa i tak już x 100 ;) . Lewy zacisk działa ale klamka chodzi w miarę miękko. Prawy nie chce w ogóle wypchnąć tłoczków(po ściągnięciu zacisku wychodzą łatwo więc nie są zapieczone). Kombinowałem już z odkręcaniem zacisku i kręceniem nim w powietrzu tak żeby wychodziło powietrze i nic.. efekt dalej taki sam. Lewy zacisk dociska ale słabo a prawy rusza się o 0,5 mm może. Czy wsztrzykiwanie płynu od dołu da lepszy efekt i czy nie ma ryzyka zapowietrzenia pompy wtedy? A może zrobić tak jak radzą inni, odkręcić odpowietrzniki, pokrywe pompki, zostawić i czekać aż sie samo odpowietrzy? Co radzicie z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to odpowietrzasz raczej prawidłowo czyli pompujesz kilka razy, przytrzymujesz klamkę i nie puszczajac jej odkrecasz odpowietrznik i zakrecach nadal na wcisnietej klamce i tak kilka razy dwa zaciski...

sprawdz jeszcze czy nie puchną Ci gdzieś przewody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrzania spróbuj tak- odkręć odpowietrznik (mowie o tej stronie której nie możesz "uruchomić " ) poczekaj kilka minut (w tym czasie trochę płynu będzie ci wyciekać ale razem z płynem też powietrze ;) ) i dopiero później próbuj odpowietrzać

 

co do grubości tarczy - musi być wybita na tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowaego tematu dlatego doczepiam sie tu. A mianowicie jakiej grubości powinny byc nowe tarcze w GPZecie z podelu powyzej 1994r???

 

Pozdrawiam

 

Na tarczy masz podaną minimalną dopuszczalną grubość - 3,5mm

grubość nowej(mierzyłem na niezużytym rancie) - 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zaworek do odpowietrzania wyżej niż miejsce gdzie wchodzi przewód hamulcowy proponuje Ci odkręcić zaciski i obrócić je tak zeby zaworki były u dołu a wejscie do zacisku u góry i wtedy zacząć odpowietrzania. Ja miałem identyczna sytuacje w moim zygzaku i dopiero ten zabieg pomógł.

życzę powodzenia mam nadzieje ze to pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...