Skocz do zawartości

Wymiana oleju szkodzi.


kfazimotor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż...każdy ma inna opinię. Jedni się naczytają serwisówek moto i przestrzegają wymiany oleju z dokładnością do 1km przebiegu. Inni robią to rzadzeij, a jeszcze inni np. Ja robią doświadczenia typu "ile wytrzyma silnika na starynm oleju gdy jest ostro jeżdzony co dzień od rana do nocy, przez cały rok". A no dużo wytrzyma. Narazie nalatałem ok.60kkm na tym samym oleju i jest git. Nic się nie zmieniło w pracy silnika, żadnych dziwnych dzwięków, nie chleje oleju prawie nic. A moto jeżdozny na kurierce więc muszę mieć pewność że dojedzie gdzie chcę bo to moja praca, sposób na chleb. Moto jeżdzone ostro od rana do nocy, głównie po miescie, dziurach, przyspieszanie do odcięcia zaplonu, zaraz ostre hamowanie itd. całe dnie. Wiem że mu to nie szkodzi. silnik został rozebrany, moto ma nalatane prawie 130kkm z teog prawie 60kkm na tym samym oleju. A żeby bylo zabawniej 100kkm nawiniete w niecały rok. Silnik od wewnątrz wygląda spoko, bardzo małe ślady zużycia.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mu to nie szkodzi. silnik został rozebrany, moto ma nalatane prawie 130kkm z teog prawie 60kkm na tym samym oleju. A żeby bylo zabawniej 100kkm nawiniete w niecały rok. Silnik od wewnątrz wygląda spoko, bardzo małe ślady zużycia.

 

Czyżby GSX600F tak dzielnie się trzymał :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co na ten temat sądzą forumowi mechanicy z wieloletnim doświadczeniem ? Jest w tym coś prawdy ?

 

cos prawdy jest na pewno ale zaryzykujesz?

 

i zdecydowanie latwiej utrzymac taki stan w silniku w ciaglej eksploatacji tak jak w przypadku qrima, on zreszta jezdzi w innym klimacie na wyspach. Co sie tyczy naszych motocykli zostawianych na zime, to na pewno nie jest to zdrowe dla silnika, bo substancje, ktore wytracily by sie w oleju w okresie 20 lat zjadly by silnik od srodka. Kolejna sprawa to opilki kumulujace sie w oleju, one rowniez przyspiesza zuzycie silnika pompy olejowej itp. A co sie tyczy mocy to moze i jest nieodczuwalnie wieksza na starym oleju, bo olej traci lepkosc, oleje o mniejszej lepkosci wywoluja mniejsze tarcie w silniku i tym samym maja wplyw na ewentualne mniejsze zuzycie paliwa i znikomy przyrost mocy

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest - kiedys piaslem cos co mi powiedzial znajomy - doktur chemii, specjalista od olei, opracowywania nowoczesnych technologii i jeden z glownych technologow kiedys w texaco, obecnie uniwerek gdank i rafineria gdanska - w warunkach labolatoryjnych jak robili testy oleju, olej zachowywal 90% swoich wlasciwosci przez 30 czy 45 tys km - sam mowil ze reszta to marketing, a nawet jak sie opilismy powiedzial ze texaco pracuje nad zwiazkami ktore po okreslonm zuzyciu innych zwiazkow "zaczerniaja" oleja sugerujac zmiane,

inna ciekawa rzecz jaka powiedzial to to ze olej np, raz przegrzany "zagotowany" nawet nowy potrafi stracic polowe swoich wlasciwosci, a olej ktory np. popracowal godzine "zagrzal sie odpowiednio" zostawiony na dwa czy trzy miesiace i ponownie zacznie pracowac traci wiecej wlasciwosci niz olej ktory pracowal non stop 45 tys km...

technologie wytwarzania syntetykow tak poszlo do przody ze wyprodukowanie oleju wytrzymujacego 100 tys nie jest zadnym problemem - tylko jest absolutnie nieoplacalne

 

ogolnie sporo rzeczy powiedzial ktore totalnie obalily moja wiedze na temato olejow,

 

ja zmieniam olej raz - na poczatku sezony, ostatnio zrobilem w sezonie troche ponad 15 tys, na jednym oleju, dolalem przez ten przebieg okolo 2,5 litra oleju, olej ciagle byl wizualnie i zapachowo "normalny"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koleś robił w tym wiele lat, to dlaczego podważacie jego opinie? Macie wyniki badań, że tak mówicie? To, że moto jest mocniejsze po wymienie oleju, to może być złudzenie.

 

 

To prezes! Wytłumacz mi po jakiego grzyba prezes musi sie na tym znać?

Co do faktu marketingowych nacisków pewnie ma racje. Zresztą sam mówi że dolewał olej więc co jakiś czas dochodził nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...