Skocz do zawartości

250 na pierwsze moto


Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubisz pogrzebać to tę tańszą, chociaż w tej za 2000 też coś znajdziesz. To motocykl idealny do nauki techniki i mechaniki motocyklowej. Jest wdzięcznym materiałem do przeróbek, remontów itd. za niewielkie pieniądze(niski koszt części) możesz eksperymentować do woli. Jeżeli zabawisz sie w remont np. zużytego silnika i zrobisz to prawidłowo, jak kazała fabryka(broń boże młotek i przecinak oraz metody siłowe), na pewno odwdzięczy Ci się i będziesz miał satysfakcję. Ja na swojej byłej Mz-etce nauczyłem się tego co teraz i w Hondzie się przydaje i nie jest mi straszne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz już prawko A i więcej kasy tak z 6k zł To odradzam, motocyklusie (150-400 chyba ze to bandit), bo szybko zacznie Cie denerwować dynamika jazdy. Jeździłem raptem yamaszką 250 (na kursie) i teraz swoją Xj 600 i z obecnym skromnym doświadczeniem za nic w świecie nie kupiłbym czegoś mniejszego :)

 

Ale jeżeli głownie ogranicza Cie kasa to jaknajbardziej 250 też sprawi Ci radość, tylko poprostu szybko zacznie Ci czegoś brakować w możliwościach motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam, zamierzam kupić motocykl jednakże nie mam na motocyklach żadnego doświadczenia, jedynie kilka lat na skuterze kiedyś jezdzilem. I teraz pytanie upatrzyłem sobie kawasaki ninja 250 czy to nie aby za duża pojemność jak na naukę ? Czy trudno opanować jazdę motocyklem ? Chcę poćwiczyc i zrobić prawko. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy. np. od tego ile masz wzrostu, ile ważysz, czy masz charakter samobójcy czy filozofa ;)

 

W zależności od charakteru (bo nawet nie wieku) jak jesteś wariat ;) to na pewno nic większego, a jak jesteś spokojny człowiek i masz prawko co na to pozwala to cokolwiek do 500cm też da radę.

 

Prywatnie to będziesz poskładany jak scyzoryk na tej ninji, ale cóż, jak ktoś lubi plastikowe... ;) Nie dyskutuję z gustami, ale cokolwiek masz zamiar kupić to usiądź. I posiedź 30 minut.

 

Jazdę opanować dokładnie tak samo jak innym pojazdem. Tylko uważaj z gazem, bo moto ma tylko dwa koła i o wiele szybciej się przewraca niż samochód.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 169 wzrostu i 80 kg wagi ale z tego co czytałem wzrost powinien być okej na kawasaki .. a co Ty byś polecił ? A co do charakteru to raczej spokojny. Zapewne zainwestuje w dobry kombinezon i kask w razie co zawsze lepiej z niż bez Wybór duży w motocyklach a ja jestem w tym temacie zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny wybór na początek. Moim zdaniem dużo lepszy wybór niż standardowe klocowate 500tki polecane na pierwsze moto przez ostatnie 20 lat, czyli cb 500, gs 500, itp Przy Twoim wzroście będzie w sam raz.

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie to będziesz poskładany jak scyzoryk na tej ninji, ale cóż, jak ktoś lubi plastikowe... ;)

 

Eee, nie przesadzaj. Faktyczne Ninja 250 to turystyk nie jest ale nie jest tak źle. Mnie to np. prędzej zaczyna d..a boleć niż ręce po zrobieniu paru km a objechałem tym moto sporo Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty się chcesz lansować, ścigać czy co robić na tym moto? Bo kombi jest potrzebne dla tych co mają zacięcie na tor, a jak toru nie chcesz odwiedzać to się głęboko zastanów. Zestaw kurtka + spodnie jest o wiele wygodniejszy.

A może tak - idź do sklepu i załóż. Już widziałem takich co to "tylko skóra" a jak się ubrali to potem było " a gdzie są goreteksy tekstylne bo w tym się ruszać nie da?"

 

Biorąc pod uwagę że to troszkę kasy to przede wszystkim się zastanów jak będziesz jeździć (czyli czy kręcić się po mieście, czy mają to być długie trasy, czy tor), a potem na cokolwiek się nie zdecydujesz, ubierz i się poruszaj parę minut.

 

Co do kasku to musi mieć certyfikaty. Poczytaj sobie tutaj https://sharp.dft.gov.uk/ wg niech nie wszystko złoto... czyli i tańsze kaski mogą być dobre :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie panowie za info czyli muszę ruszyć się za 250 ;-) A co do kombinezonu za tysiaka można już kupić nowy z protektorami wygląda dosyć solidnie a co do kasku np. Lepiej kupić coś za 600-700zl ? Czy te tańsze niczym się nie różni .

Na drogę kup kombi dwu częściowe, tschula np za tysiąc kupisz nowe, chyba że jakas inną używkę w db stanie to i taniej, kask polecam nie najtańszy, ja mam naxe za 250 złotych i ścierwo jest straszne, łeb chce odpaść tak szumi, dlatego też jest do roboty a rozglądam sie za czymś innym. Pamiętaj o jakiś butach i rękawice, chyba że ten tysiąc to na komplet? A i też się da ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...