Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Jedni chcą z szybką inni bez....OK....to może teraz kapkę praktyki.Jak już nabrałem ochoty na to szkło na motorku to może powiedzcie jaki rozmiar najlepiej wybrać?Czy jadąc na hulajnodze z szybką mam drogę widzieć przez szybę czy ponad nią? Z kolei zastanawiam się czy jak założę taką niższą to spełni ona swoje zadanie i nie skieruje całego luftu i kropli wody prosto w twarz? Może ktoś zapoda linka do jakiejś fajnej nie za wielkiej szybki do Magny V30.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba generalnie powinna kończyć się poniżej lini oczu.Powinieneś widzieć troszkę nad nią.Sprawdzone.Woda w czasie deszczu i wiatr przeleci nad Twoją głową.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja do tej całej dyskusji pozwole sobie dodać swoja zdanie, ale podkreślam , że jest to tylko moje zdanie i możecie się z nim zgadzać lub nie... Nie moja sprawa.

 

Szyba na choppera to pewnego rodzaju profanacja, tak jak profanacją jest brak wolności co do jazdy w kasku lub bez niego... Dlaczego nie moge decydować sam o swoim bezpieczeństwie , przecież to czy mam kask i szybe czy nie to tylko moja sprawa ! idiotyczne przepisy ( odnośnie kasku ) które nie poprawiają bezpieczeństwa innych na drodze a jedynie moje!!!

 

Chopper z szybą i innymi tego typu bzdurami traci dusze choppera! Jak chcecie wygody to czy nie lepiej po prostu śmigać wygodnym turystykiem ...

 

Szyba chronie przed witarem tak? Ale przecież tu własnie o witar we włosach chodzi!!! Kupując Choppera chyba jesteście świadomi, macie to w sercu , w duszy ... To coś więcej niż tylko "Fajnie wyglądać" żyjesz po to by to czuć , tą wolność , chcesz latać , jak ptak! A czy ktoś widział ptaka z szybą? Śmigasz na swojej maszynie i jesteś panem świata i panem siebie i żadna osa która wpada na szyje ze swoim malutkim jademtego nie zmieni...

 

Prawdziwe choppery powoli odchodzą w wilekim stylu ale tak długo jak pozostaje garstak ludzi z duszą "Easy Ridera" (Tytuł filmu który wszytkim polecam) i z orłem w sercu będą odchodzić bardzo powoli...

 

To widać choćby w najnowszych ofertach czołowych firm, które udają , że sprzedają Choppery a jednak są to zwykłe Cruisery i plastkowe suszarki , ścigacze... Cała plaga.

 

Rock umiera ale są jeszcze ludzie , którzy do tego za wszelką cenę nie chcą dopuścić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba chronie przed witarem tak? Ale przecież tu własnie o witar we włosach chodzi!!! Kupując Choppera chyba jesteście świadomi, macie to w sercu , w duszy ... To coś więcej niż tylko "Fajnie wyglądać" żyjesz po to by to czuć , tą wolność , chcesz latać , jak ptak! A czy ktoś widział ptaka z szybą? Śmigasz na swojej maszynie i jesteś panem świata i panem siebie i żadna osa która wpada na szyje ze swoim malutkim jademtego nie zmieni...

 

Prawdziwe choppery powoli odchodzą w wilekim stylu ale tak długo jak pozostaje garstak ludzi z duszą "Easy Ridera" (Tytuł filmu który wszytkim polecam) i z orłem w sercu będą odchodzić bardzo powoli...

nastepny fan Easy Ridera... :icon_biggrin:

widzisz... tu nie chodzi o moda ale o to co, kto lubi...

po przeczytaniu tylu stron w tym temacie jeszcze nie zalapales?

ja nie kieruje sie moda ani tym co mi ktos narzuca tworzac legendy typu Easy Rider...

poprostu to jest kwestia wygody... i skoro lubie motocykle typu chopper / cruiser to

takim bede jezdzic i to z szyba czy to sie komus podoba czy nie...

bo taki ja mam klimat i o to mnie chodzi...

 

czy nie czas zakonczyc te dyskusje? bo juz na kolejnej stronie wszystko jest powtarzane...

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny fan Easy Ridera... :bigrazz:

widzisz... tu nie chodzi o moda ale o to co, kto lubi...

po przeczytaniu tylu stron w tym temacie jeszcze nie zalapales?

ja nie kieruje sie moda ani tym co mi ktos narzuca tworzac legendy typu Easy Rider...

poprostu to jest kwestia wygody... i skoro lubie motocykle typu chopper / cruiser to

takim bede jezdzic i to z szyba czy to sie komus podoba czy nie...

bo taki ja mam klimat i o to mnie chodzi...

 

czy nie czas zakonczyc te dyskusje? bo juz na kolejnej stronie wszystko jest powtarzane...

 

Potwierdzam, przeczytalem ten watek dzis w calosci, co ubawilo mnie w czasie podrozy w pociagu, bo niektore komentarze swiadcza poprostu o niedojrzalosci. Tak na marginesie to niechcialbym skonczyc jak ci z Easy Ridera, ani prowadzic takiego zycia.

20 parolatkom polecam poczytac co radza starsi koledzy.

 

I jeszcze jedno, do chopperow napewno sie nie zalicza zadna fabryczna maszyna. Proponuje zeby nasi forumowi Easy Riderzy popatrzyli na maszyny w dzialach custom. Przypomina mi to nazywanie butow sportowych adidasami...

pozdrawiam i zycze wiecej tolerancji dla odmiennych gustow.

green_roder_2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak profanacją jest brak wolności co do jazdy w kasku lub bez niego... Dlaczego nie moge decydować sam o swoim bezpieczeństwie , przecież to czy mam kask i szybe czy nie to tylko moja sprawa ! idiotyczne przepisy ( odnośnie kasku ) które nie poprawiają bezpieczeństwa innych na drodze a jedynie moje!!!

 

 

Ja bym się z tym nie zgodziła. To trochę jak z pasami w samochodzie. Niby głównie chodzi o moje bezpieczeństwo, ale nie tylko, bo innych to mimo wszystko też dotyczy. Teoretycznie każdy powinien sam o tym decydować, no ale ktoś musi jakoś to ogarniać i nad tym czuwać. To jak z bytami możności i bytem konieczności (filozofia rulezz) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jeździć w otwartym kasku. I wszystko było dobrze dopuki miałem motocykl z szybką. Zmieniłem na taki co niema szybki i musiałem dokupić kask zamknięty, inaczej jazda pow. 80 km/h przestaje być przyjemnością. A szybę i tak dokupię jak tylko znajdę pasującą do mojego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie

Ja również jestem na etapie poszukiwania szyby do swojego draga650, bo wybieram się do Wilna z dwoma daevilkami i chcemy przelotową ustawić na 120 a to już na dłuższą metę katorga (nawet w kasku z szybką).... I stąd wynika też moje pytanie do Was przy okazji tego wątku - czy ktoś z Was może polecić jakiś sklep gdzie mogę takową szybkę nabyć??

I czy lepiej kupić specjalnie dedykowaną dla mojego modelu moto czy universalną (różnica w cenie dość znacząca).

 

pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić dedykowaną jest droższa ale lepiej się sprawdza.Polecam http://www.mgg.com.pl/

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić dedykowaną jest droższa ale lepiej się sprawdza.Polecam http://www.mgg.com.pl/

 

No tak - znalazłem zdaje się ich ofertę na allegro... ale to 700zł... :icon_mrgreen: ehhh... kupa kasy :/ dlatego pozostaje nadzieja, że znajdzie się ktoś kto ma inne źródło

 

pozdrawiam

B. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - znalazłem zdaje się ich ofertę na allegro... ale to 700zł... :icon_mrgreen: ehhh... kupa kasy :/ dlatego pozostaje nadzieja, że znajdzie się ktoś kto ma inne źródło

 

pozdrawiam

B. :icon_mrgreen:

Nie narzekaj. Ja do swojej 250-tki dałem 3 setki, a szybka dużo mniejsza. Możesz kupic taniej, ale zaoszczędzisz raptem 200-300 zł na uniwersalnej, a co dedykowana to dedykowana. Warto zastanawiac się za 2-3 setki? Na oko wygląda, że może dużo taniej, ale na dłuższą metę... sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - znalazłem zdaje się ich ofertę na allegro... ale to 700zł... :icon_rolleyes: ehhh... kupa kasy :/ dlatego pozostaje nadzieja, że znajdzie się ktoś kto ma inne źródło

 

pozdrawiam

B. :buttrock:

 

Niestety, jesli chodzi o szyby montowane na lagi to ta cena i tak jest okazyjna. Tańsze montowane są na kierownicę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - znalazłem zdaje się ich ofertę na allegro... ale to 700zł... :evil: ehhh... kupa kasy :/ dlatego pozostaje nadzieja, że znajdzie się ktoś kto ma inne źródło pozdrawiam

B. :cool:

...faktycznie qpa kasy, bo mnie ze Stanów orygonalna szyba wraz z uchywtami na lagi wyniosła 800,00 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...