Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę, że szyba w motocyklu to indywidualny wybór każdego jeźdźca. Niemniej dla mnie motocykl, przynajmniej mój nie bedzie miał szyby.

 

W swej prostocie jest piękny, poza tym chciałabym dosiadając go czuć wiatr na sobie, więc zrezygnuję z tarczy jaką jest szyba.

 

Mój Intruz pięknie sie prezentuje bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Intruz jest właśnie czoperem i jemu szyba nie pasuje.Pozdrawiam

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szyba powoduje, że chopper przestaje być chopperem...

I do tego może obowiązkowo orzeszek bo inny kask to profanacja choppera :lalag:

 

Jeżeli robisz spacerowe rundki to ani szyba ani szczególnie zabudowany kask nie są potrzebne. Ale wyjedź w dłuższą trasę z szybkością wyższą niż spacerowa a wtedy sprawa wyglądu staje się drugorzędna. Osobiście mam niewielką szybkę oraz kask typu szczękowiec i wali mnie czy to mieści się w standadach chopperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niewielką szybkę oraz kask typu szczękowiec i wali mnie czy to mieści się w standadach chopperów.

to nie chodzi o standardy... jak kupujech choppera to trzymaj styl, a jak chcesz lisie kity i lightbary to proponuję criusera - i te dodatki będą OK ... to tak jakby do enduro sakwy z frędzlami założyć i powiedzieć "walą mnie standardy, itp". To po prostu wg mnie brak klimy... teraz jest b. duży wybór sprzętów i każdy coś wybierze po szybę, albo pod ape hangera. :biggrin:

PS

osobiście jeżdżę z "rekami w górze" i nie zgadzam się z opinią że "tak to można tylko po podwórku". Żadna trasa ani pogoda tego nie zmieni.

 

... niechj łopot frędzli będzie z Wami ... :icon_mrgreen:

 

(i ze mną też - chociaż nie posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Troche na skroty stwierdzenie... to nadal bedzie chopper, tyle, ze z szyba.

Poza tym nie wszyscy uzywaja motocykla do lansu, a trasa, powiedzmy 400km bez szyby i z szybkoscia powyzej 120 km/h jest po prostu katorga.

Pozdrawiam.

Witaj , ja tak mam 45 lat raz z szybka raz bez niej . forma gustu osobiscie jestem bez szybki.szerokiej drogi,pozdrowienia na trasie czesc :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o standardy... jak kupujech choppera to trzymaj styl, a jak chcesz lisie kity i lightbary to proponuję criusera - i te dodatki będą OK ...

 

A czy w Polsce ktoś widział prawdziwego choppera. 99% tych sprzętów u nas nazywanych chopperami to tzw. soft-choppery, takie połączenie cruisera i choppera.

 

Są pewne odstępstwa od standardów, które nie kaleczą danego stylu i są też takie, które kłóją w oczy.

 

Nawiązując konkretnie do kasków i zażartych dyskusji w tym temacie na forach, co wypada a co nie, przeciwnicy zamknietych kasków nie biorą pod uwagę ani nieco odmiennego u nas klimatu, gdzie prawdziwej słonecznej pogody jak na lekarstwo, ani też kwestii bezpieczeństwa (bo oczywiście prawdziwy men na chopperze ma w nosie fakt, że po slizgu jego facjata może zmienić oblicze na wieki wieków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niewielką szybkę oraz kask typu szczękowiec i wali mnie czy to mieści się w standadach chopperów.

 

 

Aleś spierdolił tą wirażkę :P.

Obciach jak sku...syn takim czymś jeździć :lapad: , a mogła być taka ładna.

Oczywiście to żart :wink: .

 

Zgadzam sie tu z Szafirem. Gdzie klimat?

Chyba motocykle są produkowane w kategoriach: sporty, enduro, czopry, kruzery, nakedy.

Ja jeżdżę bez szyby, choć przyznaje sie , że w szczękowcu (bezpieczeństwo) i trasę 500 - 600 km w jednym dniu łykam bez bólu.

To trochę tak jakby ktoś do subaru imprezy STI pier**lnął sobie pieska z ruszającą sie główką na tylną półkę, misia na kierownice i pokrowce w tygryski :D .

Ale rzecz gustu. De gustibus non est disputandum, a niekiedy powinno się.

 

Do zobaczenia na trasie szklarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Hondzie Shadow kolegi,ten sam model,rocznik ,bez szyby,szeroka kiera.Zabawa przednia do czasu deszczu.jak już miałem wode w majtkach to przestało byc zabawnie :cool:;)

"Tylko swinia i kanalia nie dba o swe gienetalia :buttrock::)"

 

prawo wyboru i decyzji

Mam szybe w 600 i w 1100 też bede montował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem szybe aby pojezdzić troche bez niej i przekonać sie na własnej skórze jak to jest.

Jak tylko wróciłem od razu wstawiłem szybke spowrotem.

 

1. dmucha po ryju jak cholera

2. więcej jak 110/h wywołuje u mnie lęk, że zdmuchnie mnie z siodła

3. całe napotkane robactwo spoczęło na kurtce, i szybce od kasku /niech odpoczywają w spokoju/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę życie to sztuka kompromisu :rolleyes: Najlepiej, i do tego dążę, mieć co najmniej 2 moto: draga/choppera do miejskiego "lansu" i krótkich wypadów oraz dobrego niezawodnego turystyka, który oczywiście może być rasowym cruiserem, musowo z szybą. I tego Wam serdecznie życzę, i sobie przy okazji tysz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę życie to sztuka kompromisu :crossy: Najlepiej, i do tego dążę, mieć co najmniej 2 moto: draga/choppera do miejskiego "lansu" i krótkich wypadów oraz dobrego niezawodnego turystyka, który oczywiście może być rasowym cruiserem, musowo z szybą. I tego Wam serdecznie życzę, i sobie przy okazji tysz :icon_razz:

 

No i tu powiedziano całą prawdę. Albo krzyżujemy osła z koniem i wychodzi muł np bagienny :biggrin: albo idziemy w czystą formę. Mam WS i nie chcę robić turystyka w europejskiej formie, w USA jeździ się z kartą kredytowa do moteli gdzie nocleg kosztuje grosze, a namiot ok ładna ozdoba. Cruiser ma piękną linię ale prowadzi się dobrze na autostradce a nie na szutrze. Stąd coraz większe zainteresowanie GS 1200. Tam nie trzeba dokupywać sakw, światełek i innych bajerów, heble są po to by zatrzymać motorek. Zresztą w testach porównuje się motorki w kategoriach, no może te uniwersalne chcą tworzyć coś więcej. No i tak dwa motorki do pełnia szczęścia, reszta to sztuka kompromisu, a ten zawsze jest kosztem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WS i nie chcę robić turystyka w europejskiej formie,

 

No tak, ale WS jest cudownym materiałem na jedno lub drugie. Czyli można z niego zrobić pięknego draga jak i znakomitego turystyka. Kwestia fantazji. Ja siebie nie widzę n.p. na rasowym turystyku w stylu Venture czy Goldas. Bardziej klimat Road Kinga, czyli dość surowa klasyka. a do tego WS czy RS nadają się idealnie. Może, jak uporam się z wykończeniem domu, to na przyszły sezon dokupię WS/RS etc. - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co cieszy w dyskusji, że pierwszy raz ludzie nie nazywają mojego WSa choperem :notworthy:

Ja swojego zostawiam w czystej formie, budzi respekt, a GS no cóż wół roboczy i tyle, ale świetny do swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zostawiam w czystej formie, budzi respekt,

 

To prawda, że WS-ki :notworthy: budzą respekt i rewelacyjnie się prezentują "saute". A po dodaniu szyby, walizek wszelkiej maści mogą z powodzeniem służyć do dalekich wojaży. Podobnie jak DS'y oczywiście, ale na długie przeloty to jednak 1600 lepiej "robi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...