Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje moto - twoja szyba

Czy lepiej z tym czy gorzej sam musisz wyprobowac

jezdze turystykiem nie wyobrazam sobie jazdy bez szyby na tym sprzecie

ale dosiadam rowniez Virago 750 ( wypady do 300km) i nie ubiore jej w szybe

bo wtedy czuje przyjemnosc jazdy chopperem.

VTX ?? to chyba Cruiser - kompromis miedzy turystykiem a chopperem,

mysle ze i szyba przy tego rodzaju motocyklu moze byc kompromisem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szyba stwarza dodatkowy opór powietrza i wpływa na osiągi i zużycie paliwa. Te które obserwuję w chopperach są moim zdaniem mocowane za bardzo w pionowej pozycji. To działa jak ściana, czasem jak żagiel, odwrotnie doi zamierzonego skutku. Traci się też linia pięknego choppera, moto z taką szyba trąci starszyzną, ciepłymi pantoflami i pidżamą (te wszystkie ochraniacze, pełne błotniki) Z tych powodów wybrałem customa. Co prawda ma szybę ale co to za szyba. Wyłapie parę muszek ale pełni bardziej dekoracyjna rolę i taka miniaturka mu bardzo pasuje. Właśnie o ten wiatr i szum w trakcie jazdy chodzi :icon_question: Gdyby było inaczej to nie było bu sensu przesiadać się z puszek na moto. Całkowicie zgadzam się z tym co napisał livgren. Świetnie to ująłeś :icon_question:

Edytowane przez robinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może TAKIEGO komfortu niekórzy 'msciciele na harlejach' tak naprawdę oczekują ...PZDR

taaak - szczególnie ja - ale to nie to co twardziele na Intruzach, szczególnie 1.4 ;)

szyba - jak dla mnie kiszka. brzydka - a podróż ze stałą 140 km/h mnie nie wkręca... więc nie potrzebuję. Do cruiserów nawet pasuje, ale czy do Twojego sprzęta - sam zdecyduj, no i (jak masz możliwość) to przejedź się z szybą zanim kupisz...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, są tutaj i ortodoksi jak i Ci, którzy nade wszystko cenią sobie komfort, ale i jedni, i drudzy jeżdzą i machają sobie łapkami na trasie ;) :(.........i to jest piękne i najważniejsze.

Pytania , czy z szyba ? czy w otwartym kasku ? ...i tak sprowadzą sie do indywidualnych preferencji i doswiadczeń . Sam z czasem zdecydujesz, która pójść drogą , co bardziej Cie rajcuje , czy smaganie wiatru po policzkach czy dbanie o przejrzystość szyb.

Ja wybrałem komfort ....po kilku miesiącach jazdy w otwartym kasku , bez szyby na motocyklu, doszedłem do wniosku, że jednak chcę inaczej i załozyłem szybe , i kupiłem schubertha J1 ... i jestem zadowolony :icon_mrgreen:.

A przecież cały urok tkwi własnie w rożnorodnosci i w tym, że jesteśmy solidarni bez względu na markę i ubiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla Ciebie, bo dla mnie jest przyjemnością.

U mnie jazda po mieście ogranicza do przejazdu przez nie, a szyby nie mam i mieć nie będe.

Jak mijasz takiego gościa to za pewnie jestem ja, i ja na to nie narzekam, że wieje czy zimno czy robaki czy kamyczki z drogi, poruszam się z prędkoścami większymi niż 60km/h i do dziś dnia żyje, mordy nie mam obitej i jeździć tak będe.

 

Pozdr. Piter

Albo ja ;) Do tego mam zajewysoką kierownicę ;) Może hardcore a może nie :(

Szybom mówię NIE :icon_mrgreen:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak - szczególnie ja - ale to nie to co twardziele na Intruzach, szczególnie 1.4 :cool:

 

Hehe dobre, ale nie chodziło mi konkretnie o właścicieli HD, tylko generalnie o niektórych 'posiadaczy wielkich grożnych maszyn', co to przez 5 dni liża d.. szefom w pracy, a w weekend udają wielce wyluzowanych przeciwników korporacji w stylu easy rider...nieważne. Ogólnie rzecz biorąc szyba w takich sprzętach jak vt 600,1100, vn750, vs600-1400, vx535 i starsze dragstary pasuje jak pięść do nosa; zresztą chyba wszyscy raczej czują temat...fxdwg, vs, virago bez szyby; vz, xvs classic i generalnie cała reszta bardziej cruiserowato wyglądających sprzętów- szyba nie przeszkadza. Funkcjonalnie moim zdaniem nie ma to nic do rzeczy, zawsze jeżdżę bez szyby, a robię trasy po 1000km i jest...zarąbiście (tu nie ma żadnego twardzielstwa- to trzeba lubić :icon_question: ). Jak kupowałem z kumplem jego vs1400 to pierwsze co zrobiliśmy to było zdjęcie szyby i opchnięcie jej na allegro :bigrazz: PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkę na VT1100 i nie sądzę by psuła jej image. Zdecydowałem się na założenie kiedy bedąc w trasie - a nie siadam na moto jeżeli nie mam zamiaru zrobić przynajmniej 200 km - przez klika dobrych godzin jechałem w ulewie i pod wiatr, deszcz spadł tak szybko że nie było czasu i w sumie już sensu zakładać kombinezonu, skóra przemokła i po powrocie nie obeszło się bez aspirynki. Poza tym odczuwalną róznicę w prowadzeniu moto widzę już powyżej 100 km/h, no i przy wyprzedzaniu TIRów tak nie telepie maszyną. A już stwierdzenie, że moto z szybą ma 1/4 krótszy zasięg to totalna bzdura - nie ma żadnej różnicy, i nie wydaje mi się bo nakręciłem sporo km zarówno z szybą jak i bez niej! A nawet jest lepiej bo powietrze zamiast trafiać na ścianę w postaci kierowcy jest łagodniej rozbijane przez szybę

 

Jak ktoś chce się podniecać, że jedzie chopperem w otwartym kasku i bez szyby, a potem zbierać z twarzy błoto i muchy - jego sprawa, ja nie potrzebuję nieczego nikomu udowadniać, wolę większy komfort a do przesiadki na czołg GoldWing też mi daleko.

Edytowane przez michorg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżyk podpisuję pod twoim postem całkowicie,i proszę troszkę tolerancji , Mam szybę bo podobnie jak Michorg uważam że więcej daje plusów niż minusów i to wszystko.Pozdrawiam wszystkich -już wiosna i dałem sobie wolny weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---ciach---

generalnie o niektórych 'posiadaczy wielkich grożnych maszyn', co to przez 5 dni liża d.. szefom w pracy, a w weekend udają wielce wyluzowanych przeciwników korporacji w stylu easy rider...nieważne.

---ciach---

 

Napisałem cosik ale po przemyśleniu nie widzę powodu by zaczynać pyskówkę :P

I edytuję cokolwiek, słowem ... każda pliszka swój ogonek chwali.

Mnie tam muchy smakują :banghead:

Polecam w okolicach Grunwaldu ... trasą na Gdańsk, wypaśne tłuściutkie chrząszcze - mniam a jak walnie to z moto można spaść.

Peace.

 

pzdr

kjujik

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jest grupa MOTOCYKLI-MOTOCYKLISTOW gdzie szyba jest zbedna -chopper,drag neked

a jest grupa gdzie jest to nie tylko polecane ale i niezbednne - turystyk i CRUISER .

Ja jezdze tylko z szyba i to na dodatek MAXI a za to kask "orzeszek" ! ! A tak naprawde

to " RÓBTA CO CHCETA " :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory też jeździłem w orzeszku i to bez szyby w moto. Zadałem to pytanie odnośnie szyby bo chciałem kupić do swego vtxa. Lecz dziś kupiłem kask szczękowy z długą szybą aż do brody MOMO DEVIL http://www.momodesign.com/momodesign2007/c_caschi_list.htm i komfort jest naprawdę rewelacyjny jest cicho i niczym po mordzie nie dostaje. Więc na razie z kupnem szyby się wstrzymuje. Dużo dałem na kask i na szybę mnie już nie stać, ale kto wie może za przyszły sezon sobie sprawie. Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi i do zobaczenia na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko generalnie o niektórych 'posiadaczy wielkich grożnych maszyn', co to przez 5 dni liża d.. szefom w pracy, a w weekend udają wielce wyluzowanych przeciwników korporacji w stylu easy rider...

z calym szacunkiem ale pieprzysz jak potluczony... nie obrazaj ludzi, ktorzy ciezko zarabiaja na chleb i nie koniecznie liza dupy szefom... ktorzy maja ochote wyluzowac sie wlasnie i odreagowac w weekendy...

jazda cruizerem / chopperem z szyba czy bez ma znaczenie dla wygody motocyklisty badz urody jego sprzeta ale to kwestia indywidualnego gustu...

motocykl nie jest juz symbolem buntu... wiec nikt niczego nie musi udawac "Panie prawdziwy esasy riderze".

Edytowane przez Belgu
Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...