Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

poczytalem sobie to co niektorzy tu pisza na temat szyby ja wiem jedno szyba psuje piekno jazdy przeciez motocykl to nie pojazd konfortowy to nie pojazd dla wszystkich to pojazd dla wybranych twardych gosci jak czytam o zimnie padajacym deszczy niszczacym cere o obrzydliwych owadach rozbryzgujacych sie twarzyczki nieszczesliwych jezcow to mi slabo proponuje kolega przesiasc sie w piekne autka zaczesac sie na zel pociagnac stringi sprzedac motor i przestac udawac ludzi drogi czlowiek drogi na twarzy ma to co na drodze a we wlosach legendarny wiatr niech karzdy odpowie sobie sam kim jest czy facetem ktoremu ani warunki ani droga ani odleglosc nie przeszkadza kolesiem ceniacym sobie wolnosc hartujacym sie przez motocykl przezwyciezajacym swoje slabosci przekraczajacymswoje granice wytrzymalosci czy chlopcem pelnym lękow

pozdrawiam serdecznie przyjme na klate glosy niezadowolonych z mojej wypowiedzi szanowych kolegow

specjalne pozdrowienia dla tomka cienia i kondona z nimi da sie wszedzie i zawsze pojezdzic chlopaki szacunek dlawas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.Pastor......"Pare osób stąd powinno zajrzeć chociaż do Wikipedii skoro nie wiedzą...."To się mnie dotyczyło?

Zapytałem bo temat magny pojawia się w dziele i turystyk i czoper...a to mój pierwszy tego typu motor... :)

Edytowane przez mador11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypocin mariana74 nie skomentuje bo tak na prawdę nie wiem o czym On pisze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże z szybą nie tyle ze względu na komfort co z powodu faktu, że mój motocykl bez szyby wygląda jak romet :) szyba go wizualnie powiększa, staje sie szerszy, masywniejszy. Szczerze przyznam, że jeśli w końcu kupie coś co spełni moje oczekiwania (Wild/Road/Midnight Star, Vulcan 2000, C1800) to na pewno będe jeździł bez szyby albo przynajmniej będe się przed nią bronił. Te motocykle są piękne bez szyby! Oczywiście wtedy integral albo szczękowiec, dobre ubranie i w trase.

 

Mój:

 

z szybą: http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/DSCN2653.jpg

bez szyby: http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/drag7.jpg

 

C1800

http://s2.bikewalls.com/pictures/Suzuki_C_...01_1024x768.jpg

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie chcesz -zakładasz, nie chcesz nie zakładasz. Ja jak jest ciepło ściągam (4 sruby) , jak zimno zakładam i nie przeszkadza mi co inni o tym sądzą, ale powiem jedno jak się lata powyżej 130 to kiere trzeba dobrze w garści trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian 74 - :)

z tego typu odczuć zrodził się kult wolności na motocyklu. oczywiście nie neguję wygody posiadania szyby, ani ludzi, którzy jej używają bo też ją czasem zakładam.

ale nikt nie może zaprzeczyć, że tak naprawdę szyba "zabija" tak zwany pęd wiatru, kiedyś było to sedno sprawy - a dla niektórych jest do dzisiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poczytalem sobie to co niektorzy tu pisza na temat szyby ja wiem jedno szyba psuje piekno jazdy przeciez motocykl to nie pojazd konfortowy to nie pojazd dla wszystkich to pojazd dla wybranych twardych gosci jak czytam o zimnie padajacym deszczy niszczacym cere o obrzydliwych owadach rozbryzgujacych sie twarzyczki nieszczesliwych jezcow to mi slabo proponuje kolega przesiasc sie w piekne autka zaczesac sie na zel pociagnac stringi sprzedac motor i przestac udawac ludzi drogi czlowiek drogi na twarzy ma to co na drodze a we wlosach legendarny wiatr niech karzdy odpowie sobie sam kim jest czy facetem ktoremu ani warunki ani droga ani odleglosc nie przeszkadza kolesiem ceniacym sobie wolnosc hartujacym sie przez motocykl przezwyciezajacym swoje slabosci przekraczajacymswoje granice wytrzymalosci czy chlopcem pelnym lękow

pozdrawiam serdecznie przyjme na klate glosy niezadowolonych z mojej wypowiedzi szanowych kolegow

specjalne pozdrowienia dla tomka cienia i kondona z nimi da sie wszedzie i zawsze pojezdzic chlopaki szacunek dlawas

Tak sobie myślę że taki gościu jak Ty to powinien jeździć bez żadnej kurtki czy nawet koszulki i brać te wszelkie robactwa na gołą klatę nie martwiąc się o temperaturę otoczenia i inne pierdoły po prostu: "twardym czeba być nie mientkim " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

poczytalem sobie to co niektorzy tu pisza na temat szyby ja wiem jedno szyba psuje piekno jazdy przeciez motocykl to nie pojazd konfortowy to nie pojazd dla wszystkich to pojazd dla wybranych twardych gosci jak czytam o zimnie padajacym deszczy niszczacym cere o obrzydliwych owadach rozbryzgujacych sie twarzyczki nieszczesliwych jezcow to mi slabo proponuje kolega przesiasc sie w piekne autka zaczesac sie na zel pociagnac stringi sprzedac motor i przestac udawac ludzi drogi czlowiek drogi na twarzy ma to co na drodze a we wlosach legendarny wiatr niech karzdy odpowie sobie sam kim jest czy facetem ktoremu ani warunki ani droga ani odleglosc nie przeszkadza kolesiem ceniacym sobie wolnosc hartujacym sie przez motocykl przezwyciezajacym swoje slabosci przekraczajacymswoje granice wytrzymalosci czy chlopcem pelnym lękow

pozdrawiam serdecznie przyjme na klate glosy niezadowolonych z mojej wypowiedzi szanowych kolegow

specjalne pozdrowienia dla tomka cienia i kondona z nimi da sie wszedzie i zawsze pojezdzic chlopaki szacunek dlawas

 

hmmm.... to moze powinienes zrezygnowac z odpalania na dotyk i powrocic do kopania? Wiesz, taki sposob dla wybranych :biggrin: :crossy: :biggrin:

 

ja jeżdże z szybą nie tyle ze względu na komfort co z powodu faktu, że mój motocykl bez szyby wygląda jak romet :biggrin: szyba go wizualnie powiększa, staje sie szerszy, masywniejszy. Szczerze przyznam, że jeśli

 

jak dla mnie lepiej bez szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale nikt nie może zaprzeczyć, że tak naprawdę szyba "zabija" tak zwany pęd wiatru, kiedyś było to sedno sprawy - a dla niektórych jest do dzisiaj ...

 

Zabija czy nie zabija "ped wiatru", ale jak wczoraj jechalem 110 bez szyby to juz nie jest przyjemnosc :biggrin:

Z szyba takie predkosci sa spokojnie znosne i nie trzeba walczyc o utrzymanie sie na motocyklu. Juz nie mowiac o jezdzie w otwartym kasu bez szyby i bez bandany na ustach :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jadac motocyklem chcesz walczyc z przeciwnosciami losu, polecam motocykl wsk, dostarczy ci wszystkiego poczawszy od braku komfortu, adrenaliny, strachu i moze poczujesz spelnienie. dla mnie motor to pojazd jaknajbardziej komfortowy, pozatym nie mam takiej skory na twarzy jak na pietach i rozbryzgujace sie trzmiele chyba by mi porobily w twarzy dziury, ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...qrka... moto ma jeździć, a nie wyglądać... Fajne jest to, co Nam się podoba, a nie innym! Nie inaczej! Moja maszyka po zakupie nie miała szybki, ale prędko "przypłynęła". I nie żałuję, teraz czuję przyjemność z jazdy, a nie walczę o przetrwanie powyżej setki... Polecam zakup szybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...