Skocz do zawartości

wideorejestratory w cywilnych samochodach


aker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno jest pewne (przynajmniej dla mnie) - większe niebezpieczeństwo powodują "kierowcy" nagle zmieniający pas po zapaleniu się zielonego na krzyżówkach, blokujący lewy pas, gdy prawy wolny; weź takiego zacznij wyprzedzać z prawej, to akurat zmieni zdanie i wjedzie prosto pod koła, i wiele, wiele innych zakrawających już na drogową patologię zachowań.

 

Prędkość? Owszem, w miejscach niebezpiecznych, koło szkół, ustawić suszarę na ograniczeniu, ale wszystko w granicach rozsądku.

 

Zgadzam się... Czasem (w większości przypadków...) większe zagrożenie sprawia na drodze jadąca wolno ale niezdecydowanie i niepewnie "dupa wołowa" a nie ktoś jadący szybciej ale za to wiedzący co chce zrobić na drodze (a nie może skręcę w prawo ale w połowie manewru się zdecyduję na skręt w lewo... itp...)...

 

Mój tatusiek katamaranem wjechał niedzielnemu kierowcy na światłach w tyłek (nieszkodliwie dla nas bo tylko ramka od tablic się połamała, a tamtemu kolesiowi zderzak trochę połamał ;) ) bo się pie*doła tak spojrzał na światła że myślał (!) że zmienia się akurat z żółtego na czerwone, kiedy to było żółte migające... Tatusiek myślał że koleś po prostu przyhamowuje (zasada ograniczonego zaufania, chociaż był na drodze z pierszeństwem...) , ale ten niestety stanął... Na pustym skrzyżowaniu (nic nie jechało z boku...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sie prosi o pozaginanie tablic...

Kumpla dopadła Vectra na rej. SK , na E16 na Wisłe. 22p, 1000zł mandatu (predkosc, brak kierunków przy zmianie pasa, niedostosowanie sie do znaków pionowych....) + nie wiem ile za brak OC, bo jechał na moto pozyczonym od kumpla i tamten zwyczajnie mu o tym nie powiedział.

W kazdym badz razie, ma po prawku, bo miał je krócej niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowuje się flota samochodowa z wideorejestratorami, tylko patrzeć jak do 2 czy 3 motocykli w warszawce dołączą nastepne a na trasach też będą się ujawniać co jakiś czas.

Niedawno mijałem fotoradar przenośny rozstawiony na dłuuugiej prostej bez żadnych ograniczeń, czyli na 90tce. Wypełzli poza zabudowane tereny. Juz małe komendy mają swoje auta nieoznakowane.

Pilnujmy się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przewaliłem na wolniejszą afryczkę, no ale jak mi się jakiś plasticzek przyśni no to koniecznie lytra trzeba, albo kymco sqter :buttrock:

 

Litra, litra... Ale u nas w Poznianiu było by ciężko zgubić Czarne Ptaszysko na ogonie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja sobie myślę tak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko rozkminiać nad sposobami walki z tworzeniem się państwa policyjnego w naszym kraju i na myśl przychodzi mi odrazu filmik gohst rider z upsala i te śmieszne kombi policyjne i tak mi sie zdaje ze u nas zacznie sie to tworzyć na potęge... :)

Edytowane przez joga82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna Skoda Oktavia na siedleckich numerach jeździ(ła?) w okolicach Płońska.

Narobiło się tego ***

Jeszcze nawet pół roku temu jadąc z Siedlec do Wwy na pytanie na Cymbał Radio o ścieżkę na Warszawę słyszało się czysto, czysto, czysto ...

Teraz słyszę ... Mondeo koło Siedlec, Vectra koło Kałuszyna, fotoradary w Kałuszynie, Passat w Mińsku Mazowieckim, Skoda i Vectra przed Zakrętem, fotoradar na Kajki ... Państwo policyjne w mordę jeża ;) .

Podejżewam że skończyły się złote czasy, także dla motocyklistów. Chyba czas zainwestowć we frędzle.

Albo w maksiskuter. :buttrock:

 

 

Az sie prosi o pozaginanie tablic...

Kumpla dopadła Vectra na rej. SK , na E16 na Wisłe. 22p, 1000zł mandatu (predkosc, brak kierunków przy zmianie pasa, niedostosowanie sie do znaków pionowych....) + nie wiem ile za brak OC, bo jechał na moto pozyczonym od kumpla i tamten zwyczajnie mu o tym nie powiedział.

W kazdym badz razie, ma po prawku, bo miał je krócej niż rok.

Obawiam sie, ze zaostrzenie przepisow ruchu drogowego/surowsze egzekwowanie juz istniejacych, skutkujace czestszym odbieraniem praw jazdy, moze doprowadzic do lawinowego wzrostu liczby osob jezdzacych po polskich drogach bez wymaganych uprawnien. Bo wybaczcie, ale nie wierze, zeby ci wszyscy kierowcy, ktorzy potracili prawa jazdy, pokornie przesiedli sie do zbiorkomu (zwlaszcza jezeli ma to byc rachityczny autobus - nie kazdy ma do dyspozycji metro). Nie przy naszej mentalnosci.

Co wiecej, stawiam dukaty przeciwko talarom, ze niejeden taki wyjdzie z zalozenia, iz skoro mu zabrano "lejce", to juz i tak nie ma nic do stracenia, wiec hulaj dusza. Bardzo prawdopodobna wydaje mi sie sytuacja, gdzie czlowiek, ktory do tej pory mial zasade, ze nie jezdzi po spozyciu, po utracie prawa jazdy np. za przekroczenie kilka razy dozwolonej predkosci o 30 km/h stwierdza, ze w takim razie nie bedzie sobie zawracal glowy taksowkami (ze o przestrzeganiu ograniczen predkosci nie wspomne; dotychczas przekraczal o 30, a teraz bedzie o 130 km/h). A jak mu skonfiskuja samochod, to kupi sobie nowy. Na firme.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pile wczoraj widzialem czarna octavie na pilskich blachach, takze bedzie trzeba miec w tym sezonie oczy dookola glowy... A zawsze sie jezdzilo na pamiec , zawsze jezdzilo zielone mondeo na poznanskich blachach- kiedys spotkalismy ich na trasie , to chlopaki podpuszczali nas jadac 60km.h :notworthy: ale z racji ze znalismy blachy wleklismy sie pare km za nimi do czasu kiedy nie wyprzedzilo nas i ich jakies terenowe auto hondy- oni w poscig - my za nimi :crossy:, niestety auto nie tyle co ucieklo a wyprzedzilo tira i po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w maksiskuter. :notworthy:

Obawiam sie, ze zaostrzenie przepisow ruchu drogowego/surowsze egzekwowanie juz istniejacych, skutkujace czestszym odbieraniem praw jazdy, moze doprowadzic do lawinowego wzrostu liczby osob jezdzacych po polskich drogach bez wymaganych uprawnien. Bo wybaczcie, ale nie wierze, zeby ci wszyscy kierowcy, ktorzy potracili prawa jazdy, pokornie przesiedli sie do zbiorkomu (zwlaszcza jezeli ma to byc rachityczny autobus - nie kazdy ma do dyspozycji metro). Nie przy naszej mentalnosci.

Co wiecej, stawiam dukaty przeciwko talarom, ze niejeden taki wyjdzie z zalozenia, iz skoro mu zabrano "lejce", to juz i tak nie ma nic do stracenia, wiec hulaj dusza. Bardzo prawdopodobna wydaje mi sie sytuacja, gdzie czlowiek, ktory do tej pory mial zasade, ze nie jezdzi po spozyciu, po utracie prawa jazdy np. za przekroczenie kilka razy dozwolonej predkosci o 30 km/h stwierdza, ze w takim razie nie bedzie sobie zawracal glowy taksowkami (ze o przestrzeganiu ograniczen predkosci nie wspomne; dotychczas przekraczal o 30, a teraz bedzie o 130 km/h). A jak mu skonfiskuja samochod, to kupi sobie nowy. Na firme.

No nie zgodze się z Tobą tak do końca.. sam jakis czas temu musiałem za punkty oddać prawko.. miałem ochotę pojeździć bez.. ale wtedy naszła mnie refleksja że jazda bez uprawnień to już nie wykroczenie a przestępstwo.... jest zima..... niech Ci suię jakiś patałach nastawi, niech Ci ktoś wybiegnie p[od koła.... kraty i tyle.. chyba mimo wszystko nie warto... no i trzeba było po 20 latach ponownie zdawać.. na szczęście zadałem za pierwszym razem więc nie straciłem prawka.. tylko miałem "zatrzymane" a to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem jest wycinkiem ogólnej, globalnej tendencji do "robienia ludziom dobrze" na siłe. No bo tak, każdy załamuje ręce nad ilościa wypadków, ilością rannych, zabitych, inwalidów do końca życia. Firmy ubezpieczeniowe wypłacaja ogromne odszkodowania, leczenie ludzi kosztuje budżety państw itp itd.

No to co władze robią na "apel" społeczeństwa? Ano biora się za zapewnienie bezpieczeństwa a jak to najłatwiej zrobić? Ano nie lepiej szkolić i więcej wymagac na egzaminach o nie! Lepiej, łatwiej i taniej jest ograniczać nasze prawa do adrenaliny w imię spokoju, poprawniości politycznej i pozornego poczucia bezpieczeństwa dla drogowych ciot, kapeluszników i czapajewów.

Zamiast podnosić kwalifikacje kierowców, eliminować z dróg jeżdżące trupy, ogranicza się to i tamto, prędkość, swobodę wyboru (dlaczego OC jest droższe dla silnika 2,5 litra niż 1,9?), właśnie po to by równać w dół, bo tak jest łatwiej. Podtyka nam się różne rozwiązania które mają zwiększać nasze bezpieczeństwo a tak naprawdę po prostu otwierają drogę do własnych 4 czy 2 kółek zwykłym lamusom, którzy w ogóle nie mają predyspozycji do jazdy pojazdem silnikowym i nigdy nie powinni za kółkiem zsiadać. Umiesz hamować? Nie??? Żaden problem - mamy dla Ciebie ABS. Czujesz z jaką prędkością należy pokonać zakręt? Nie?? Żaden problem - mamy układ kontroli trakcji. Umiesz chociaż wykonac podstawowe manewry na parkingu? Nie??? No cóż, to tez załatwimy - polecamy czujniki parkowania i kamery. Umiesz ocenić warunki na drodze podczas zimy, zasnieżenia i oblodzenia? Nie? Nie martw się - założysz zimówki i jesteś mistrz. Jesteś totalnym lamusem i właściwie nie umiesz jeździć? Nie szkodzi, teraz już możesz.

Nie chcę być złym prorokiem, ale pewnie nasze dzieci doczekają czasów, kiedy motocyklem w ogóle nie będzie wolno poruszać się po drogach publicznych, a samochód będzie automatycznie kierowany przez komputer za pomocą GPS i różnych jebanych czujników. Dla naszego dobra oczywiście. ;)

Mój ojciec mawia zawsze jako konkluzja tego typu dywagacji: "No musi być wojna, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie"

 

Może to trochę na wyrost, co piszę, ale tak to w moim odczuciu wygląda.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...