Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstepie witam wszystkich posiadaczy dwoch kolek a w szczegolnosci XX :)

Nazywam sie Michal i od poczatku zeszlego sezony jestem szczesliwym posaidaczem XX.Wczesniej przerabialem DR800BIg i CBR900RR.

Chce podlaczyc sie do wontku o XX.

Zalezy mi na wymianie doswiadczen zwizanych z tym moto.

Na wstepie mam pytania :)

Moj XX jest 97roku i ma zrobione 66tys km.Nie mam pojecia czy byl robiony w nim napinacz lancuszka rozrzadu.Cos w necie wyczytalem ze z nim problemy i zastanwiam sie czy lepiej za wczasu go nie wymienic i czy wogole zmienic lancuszek rozrzadu.Co do lancuszka to nei ma problemu by go dostac.Gdzie moge kupic napinacz pomijajac ASO?

Musze tez zmienic opony.Zastanwiam sie nad:

Metzeler Sportec M1

Pirelii Supercorsa

Jak oceniacie taki wybor?

Pozdrawiam serdecznie i dzieki,Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstepie witam wszystkich posiadaczy dwoch kolek a w szczegolnosci XX :)

Nazywam sie Michal i od poczatku zeszlego sezony jestem szczesliwym posaidaczem XX.Wczesniej przerabialem DR800BIg i CBR900RR.

Chce podlaczyc sie do wontku o XX.

Zalezy mi na wymianie doswiadczen zwizanych z tym moto.

Na wstepie mam pytania :)

Moj XX jest 97roku i ma zrobione 66tys km.Nie mam pojecia czy byl robiony w nim napinacz lancuszka rozrzadu.Cos w necie wyczytalem ze z nim problemy i zastanwiam sie czy lepiej za wczasu go nie wymienic i czy wogole zmienic lancuszek rozrzadu.Co do lancuszka to nei ma problemu by go dostac.Gdzie moge kupic napinacz pomijajac ASO?

Musze tez zmienic opony.Zastanwiam sie nad:

Metzeler Sportec M1

Pirelii Supercorsa

Jak oceniacie taki wybor?

Pozdrawiam serdecznie i dzieki,Michal

Mam przejechane 180 000km na orginalnym lancuchu rozrzadu.Ludzie za bardzo sie tym przejmuja w nowoczesnych motorach.Chyba jeszcze nawyki z czasow kiedy w FSO 1500/125p,lancuch trzeba bylo wymieniac co 30000.

 

Co do napinacza to jest albo dobry lub zly,tak po prostu.Padaja bez uprzedzenia i nie jest to zwiazane z przebiegiem.Jak padnie to bedziesz o tym wiedzial,silnik zacznie halasowac w przedziale 2500-4000.Wymiana na "zapas' nie robi sensu.

 

Tak jak wspomnialem padaja bez uprzedzenia,zapasowy warto miec jako ze wymiana zajmuje tylko 5 minut.

 

Osobiscie polecam manualny napinacz,ale trzeba miec troche pojecia jak go ustawic.

 

M1 maja bardziej niz wystarczajaca przyczepnosc do tego typu motoru,Supercorsa to przegiecie,nie wykorzystasz potencjalu a duzo szybciej sie zjedzie.XX to nie R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzieki za odpowiedz.

Jak moge sprawdzic stan lancuszka?Gdzie kupic mechaniczny napinacz?Widzialem w necie za 35funtow.Ale na polskich stronach nie moge znalesc.

A z oponami to juz mam balagan w glowie.To ze nie wykorzytam potencjalu opony w 100 procentach to wiem.Ale chce miec pewne i dobre opony.Tylko te ceny.1500zl za komplet M1

Pozdrawiam,Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja się podczepię do XX'ów ... też zamierzam w tym sezonie pośmigać właśnie na tym pięknym "ptaszku" :crossy:

 

Czy ktoś może już widział to moto LINK

A może koledy z Radomia będą znali tego XX'a ze swojego podwórka? LINK

 

No chyba, żę ma ktoś jakąś wiadomość o pewnym XX'ie na sprzedaż [najlepiej roczniki 97-99]

 

JJ

 

PS: Fajnie że się ludzie z XX zorganizowali :bigrazz:

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wieku ('97) licznik zamyka i zdecydowanie zaprzeczam doniesieniom, że haya XX'om odjeżdża. Oczywiście większy moment Suzuki skutkuje szybszym rozbiegiem, ale przy prędkościach autostradowych róznic nie ma! Pod niedoświadczonym jeźdźcem Hayki często mielą kołem (przy zużytych oponach to już jest tragedia w ogóle:)), a XX jest już kilometr przed nią:).

 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego większość ludzi posiadający XX-a zawsze maja jakiś uraz do Hayabusy :icon_mrgreen:

 

Busa ma większy silnik i nie da się ukryć, ze jest silniejsza i ma lepszy mometn. Ale czy o to chodzi kto komu odjezdza krecąc obrotomierz do czerwonego pola :icon_mrgreen: :icon_exclaim:

Startowaliście na 1/4 mili czy co :) :icon_exclaim:

Bo ja myślałem, że ososby posiadające już tak powazne motocykle powaznie myslą... A nie rzucja tekstami typu: moja Honda leci licznikowe 308 a twoja Busa 301 wiec mam duuuuzo lepsze moto.

 

I kolejny mądry tekst... Swieżaka na Busie odstawi doświadczony gośc nie na XX-ie, ale juz na R6 :banghead:

 

Także panowie życzę mnóstwa bezawaryjnych kilometrów i czerpania przyjmeności z jazdy :biggrin:

 

Ps. Śledzę ten temat bo lubie duże solidne motocykle, a XX-a daże wyjątkową sympatią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja się podczepię do XX'ów ... też zamierzam w tym sezonie pośmigać właśnie na tym pięknym "ptaszku" :)

 

Czy ktoś może już widział to moto LINK

A może koledy z Radomia będą znali tego XX'a ze swojego podwórka? LINK

 

No chyba, żę ma ktoś jakąś wiadomość o pewnym XX'ie na sprzedaż [najlepiej roczniki 97-99]

 

JJ

 

PS: Fajnie że się ludzie z XX zorganizowali :bigrazz:

Witam! Nie chcę się narażać osobie wystawiającej tego XX-a z Radomia, ale może nie zagląda na to forum więc odważę się napisać, że oglądaliśmy ten motorek z kolegą w czerwcu i z powierzchownych oględzin nie polecam!!! Ja kupiłem XX-a z 2001 roku od Szymona z Kutna i jestem bardzo zadowolony, z tego co wiem to ma w tej chwili do sprzedania rocznik 98 ładny, bezwypadkowy za niecałe 16000 i ostatnio sprowadził jeszcze jedną sztukę, ale nic nie wiem na jej temat. Zamieszczam linka do jego strony: http://www.motocykl.yoyo.pl/photogallery.php Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemoXX, dzięki stary :) [bez skojarzeń wiekowych :flesje:] za info o tym moto ... niewątpliwie mi pomogłeś chociażby z samym czasem od jakiego ów gość chce go sprzedać. Nad XX'em z Kutna też sie zastanawiałem i może faktycznie można by do niego wrócić :bigrazz:

 

JJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Leszekk muszę sie z tobą zgodzić dosyć ze motorów mało to jeszcze kolesie na nich jeżdżący jacyś tacy nieśmiali,bardzo nie ma z kim pojeździć ani z kim na forum radomskim pogadać

 

Jeśli o to chodzi, to muszę się z Tobą zgodzić. Nie wiem jak ze śmiałością, ale większość chłopaków jeździ wokół trzepaka, a wypad w Słowackie Tatry ich przeraża - Kazimierz nad Wisłą to max możliwości. Jakby co, to ja sporo jeżdżę w sezonie z ekipą EKG z tego forum, ale nie tylko, bo z chłopakami z południa Polski robimy czasem wypady wokół Tatr. Dwa razy w sezonie jeżdżę na dalszy wypad, tak z 5 kkm. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć to zapraszam, żeby nie było, że nieśmiały chłopak z Radomia jestem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego większość ludzi posiadający XX-a zawsze maja jakiś uraz do Hayabusy :notworthy:

 

Busa ma większy silnik i nie da się ukryć, ze jest silniejsza i ma lepszy mometn. Ale czy o to chodzi kto komu odjezdza krecąc obrotomierz do czerwonego pola :rolleyes: :biggrin:

Startowaliście na 1/4 mili czy co :biggrin: :biggrin:

Bo ja myślałem, że ososby posiadające już tak powazne motocykle powaznie myslą... A nie rzucja tekstami typu: moja Honda leci licznikowe 308 a twoja Busa 301 wiec mam duuuuzo lepsze moto.

 

I kolejny mądry tekst... Swieżaka na Busie odstawi doświadczony gośc nie na XX-ie, ale juz na R6 :biggrin:

 

Także panowie życzę mnóstwa bezawaryjnych kilometrów i czerpania przyjmeności z jazdy :biggrin:

 

Ps. Śledzę ten temat bo lubie duże solidne motocykle, a XX-a daże wyjątkową sympatią :crossy:

 

Sam dosiadam xx już 2 sezony takze coś mogę powiedzieć na ten temat i jeśli ktoś pisze że xx wydymał Buse to mu gratuluje (prawdopodobnie na Busie siedział ktoś kto nie ma pojęcia o jeździe)

Nie ma mozliwości fabrycznym XX wydymać Busy

 

ps.Tak na marginesie to pewnie kiedyś kupie buse bo z wygladu mnie się bardzo podoba a osiagi ....co tu duzo gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja XX przelatalem jede sezon,lapalem sie z roznymi moto ale z Busa jeszcze nie mialem okazji.

Bardziej od ustalania ktore moto szybsze i wogole lepsze interesowalo by mnie ustawienei sie z kims kto smiga Busa.Zamiana motocykli i jazda,bez jakis szalenstw.Nie jezdzilem Busa a chetnie bym sie przejechal i porownal.Moze jakis jezdzca Busy ma chec pojezdzic XX i porownac motocyle.

Jak cos,to na wiosne zapraszam :)Mozna sie spotkac i posmigac.

Pozdrawiam,Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jasna cholera :icon_evil: , czy mi się wydaje, czy ten koleś w samych okularach jedzie :biggrin:

 

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...