Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Co tu duzo gadac, moto jak moto - ma dwa kola i silnik :icon_razz:

Zalezy na czym Ci bardziej zalezy; na porecznosci czy na topspeed, przy czym topspeed w Polsce to raczej nie.Do czego dążę?

Otoz jezeli chcesz troche porecznosc podniesc , to proponuje podniesc tyl o ok. 30mm, moto jest o wiele latwiejsze do prowadzenia w zakretach.

Pozatym; JA jestem zadowolony.

Jakbys mial jakies konkretne pytania, to pisz - ktos napewno Ci odpowie, specjalistow tutaj nie brakuje.

 

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirAdam dzieki za odpowiec. Na razie to bym tylko kufer zamontował i przygotował moto do zimowania. Jest to moje pierwsze moto i chciałbym w zime wymienić olej silnikowy płyny i świece, reszta jest w porzadku.Jakie świece założyć żeby często nie wymieniac i czy wymienic teraz olej czy dopiero na wiosne. Też jestem zadowolony chciałem bandita albo horneta na początek ale kolega doradził mi Xa i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece - CR9EHVX-9 (NGK) albo jak nie zalezy Ci na ostatnim groszu to CR9EHIX-9 IRIDIUM (NGK)

Experymentow ze swiecami bym nie robil.

Wymiana swiec jak w manualu.

Olej wymien teraz i nie zapomnij spuscic paliwaz gaznikow, zreszta na temat zimowania i zwiazanych z tym prac jest mnostwo tematow w necie -poczytaj.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

164KM na poczatek to troche nie za wiele? Zebys troche chociaz wczesniej polatal Mz to bym taki wyboe jescze zrozumial, a tak to bedziesz sie tylko meczyl na tym moto ewentualnie zamulal na maxa.......

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

164KM na poczatek to troche nie za wiele? Zebys troche chociaz wczesniej polatal Mz to bym taki wyboe jescze zrozumial, a tak to bedziesz sie tylko meczyl na tym moto ewentualnie zamulal na maxa.......

Ma dużo wiecej poprzedni właściciel dał mi wydruki z hamowni. Wiem ze jest za mocny jak na pierwsze moto ale sa mocniejsze np. hayabusa i ludzie na nich jeżdza. W tym rzecz ze w mojej okolicy brak odpowiednich dróg, mozliwości tej besti sprawdziłem dopiero na lotnisku w Białej Podlaskiej wrazenia sa niesamowite. Zrobiłem nim ponad 2 tys. Dzieki za rady. Mam pytanie jaką odziez wybrac na moto. Chce nim dojeżdzać do pracy ok 150 km i interesuja mnie podróże. Wstepnie obiecałem koledze wybrać sie z nim do Szwecji i chciałbym zamontować kufer tylny boczne mnie nie interesują, co możecie polecić. Jak sie wysyła zdjecia to wyśle kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie jaką odziez wybrac na moto.

 

 

Jezeli bedziesz nim jezdzil tak jak piszesz do pracy to polecam Ci Gore Tex. Najlepszy jest firmy Rukka i BMW ( ktory tez produkuje Rukka )

 

Sypatex obleci ale to nie to. Sam mam wiec wiem o czym mowie. Odradzam Ci totalnie membrany z RAISA najgorzej obciely w testach. Lezeli Cie to naprawdee interesuje to odoisz. wtedy dokladniej podam Ci co i jak. Ile kasy chcesz na to przeznaczyc ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką odziez wybrac na moto.

Jezeli bedziesz nim jezdzil tak jak piszesz do pracy to polecam Ci Gore Tex. Najlepszy jest firmy Rukka i BMW ( ktory tez produkuje Rukka )

 

Sypatex obleci ale to nie to. Sam mam wiec wiem o czym mowie. Odradzam Ci totalnie membrany z RAISA najgorzej obciely w testach. Lezeli Cie to naprawdee interesuje to odoisz. wtedy dokladniej podam Ci co i jak. Ile kasy chcesz na to przeznaczyc ??? Pozdrawiam

Witam. Dzis przymierzałem kurtki z Gore Tex. Kurtka ma odpinany ocieplacz ochraniacze regulacje na rekawach po bokach materiał nie przepuszcza wody. Ze spodniami ok 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sznownych forumowiczów :banghead:

Dwa miesiące temu nabyłem drogą kupna mój docelowy motocykl XX z 2002 roku od kumpla z którym czesto latam.

Moto zadbane serwisowane w autoryzowanym serwisie wszystko na czas tak jak ustawa przewiduje.

 

Niby wszystko o.k. ale jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju.

 

Jak pusczam kierownice to lekko ściaga mnie na lewo. Mogę temu zapobiec ale świadomie wywowłując nacisk na prawa stronę.

 

Wcześniej latałem na GSXF 750 oraz na Thunderace 1000 i tam czegos takiego nie było.

Czasem latam na innych motocyklach i tez mnie nie sciaga.

 

Już dwa razy ustawiałem tylne koło i prawie nic to nie daje.

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem od kolegi który sam latał sporo na XX że ten typ tak ma. że ma duży rozstaw osi i nigdy nie będzie będzie leciał jak po sznurku po puszczeniu kierownicy :icon_eek:

W czasie jazdy absolutnie nie odczuwam tego dyskomfortu. Natomiast jak zsiadam z bajka to czuje ze coś jest nie tak.

 

Napiszcie proszę jak to jest w waszych XX.

 

pozdrawiam

 

siurniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa przednie lagi dobrze zamontowane ?

Podejzewam ze nie, popusc sruby ktore klemuja os kola, i porzadnie kilka, kilkanascie razy "popompuj" przednim zawieszeniam, aby lagi mogly sie odprezyc i ustawic, wtedy dokrec te sruby spowrotem (moment obrotowy przestrzegac)

Powinno pomuc.

Mozliwe jest ze sa tez przestawione na dolnej polce, jezeli byla kiedys luzowana.

Do ustawiania tylnego kola jest bardzo przydatny taki maly laser, mozna kupic np. w Louis.

Mozna za jego pomoca ustawic tylne kolo SUPER dokladnie.

 

Moja XX nie sciaga, idzie jak po sznurku, pomime ze miala juz kiedys glebe (poprzedni wlasciciel sie polozyl) ale byla u Hondy reperowana, widocznie bardzo sumiennie.

 

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mielem tak w Bandicie... sie okazalo ze lewy zacisk hamulca lekko hamował i troche go znosiło.. po wimianie klocków i przeczyszczeniu tłoczków było ok.. popuść sróby na polkach, żeby lagi mozna było ruszać i skręć spowrotem powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...