Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznacze, że Hayabuse zamiast XX-a wybrałem tylko i wyłącznie przez wygląd bo akurat podpasowała mi idealnie pod mój gust :)

 

Notomiast uważam, ze oba te motocykle są bardzo udane i niezawodne. A XX-a(mimo iż mam Buse) bardzo lubie i zawsze jak gdzieś zobacze to podziwiam :) Bo to naparwdę kawał dobrej maszyny :buttrock:

 

Jeśli chodzi o porównania to powiem tyle że przejechałem się nim niecałe 2km więc tylko liznełem jego uroku...

Jeśli chodzi o wygodę to Busa chyli mu czoła - i pod tym względem XX jest turystyczno-sportowy a Busa sportowa-tyrystyczna.

Jeśli notmiast mowa o silniku to czuć w XX-ie te kilka koników mniej... No ale bez przesady ten moment i moc naparwdę jest wystarczająca :biggrin: No i XX nie jest taki nerwowy, ale za to kultura pracy jest nieporównywalna :lalag: Zresztą każdy wie jak chodzi Honda a jak Suzuki :biggrin:

Właściciel XX-a po przejechaniu się Busą powiedział: jednak 200cm3 w pojemności robi róznice... Acha i dodał, że coś mi sie rozlatuje, bo silnik bardzo hałasuje :biggrin:

 

O właściwościach jezdnych i hamulcach po 2km powiedzieć da się nie wiele... Dla mnie wciąż był dziki :)

 

 

 

 

 

 

 

A co do wskaznika paliwa do jest podobnie w Suzuki :)

Jak i GSX-Fie tak i w Busie nie jest to dopracowane i pokazuje podobnie jak u was :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_twisted:

Wskaźnik paliwa w modelu na cyfrowych zegarach.

Witam! Od tego sezonu jeżdżę wraz z dwoma kolegami na super maszynach, czyli XX z 2001, 2002r, model na cyfrowych zegarach. Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu ok. 200 km zaczyna już migać rezerwa. Tankuje i wchodzi 15 litrów paliwa (średnie spalanie ok. 7l/100km), zbiornik ma podobnież 24 litry pojemności, czyli zasięg tego motocykla powinien wynosić jakieś 300-330km. Do tej pory nie ryzykowałem (nie chcę stanąć w polu!) i maksymalnie przejechałem 250km bez tankowania. Ile można przejechać na rezerwie i jaki jest realny zasięg tego motocykla? Poza tym nic więcej mnie nie dręczy, to wspaniały motocykl! Są organizowane jakieś zloty posiadaczy XX w Polsce? Pozdrawiam! :buttrock:

 

Witam !

W moim xx rezerwa zapala się po 280KM dojechałem do 300 i weszło 19 litrów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że nabyłem drogą kupna stelaż GIVI windgrack z 2 kuframi GIVI i płyta pod centralny. Więc pytanko do osób śmigających z kuframi bądź to z 2 lub centralnym jak się zachowuje motocykl?? Czy jest jakieś nerwowe zachowanie motocykla, wężykowanie itp sytuacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że nabyłem drogą kupna stelaż GIVI windgrack z 2 kuframi GIVI i płyta pod centralny. Więc pytanko do osób śmigających z kuframi bądź to z 2 lub centralnym jak się zachowuje motocykl?? Czy jest jakieś nerwowe zachowanie motocykla, wężykowanie itp sytuacje.

 

Pozdrawiam

 

Generalnie XX ma tendencje do trzepotania kierownica w pewnym zakresie predkosci (50-70 km/h) o ile sie ja pusci.Przy zalozeniu kufrow z tylu jest do bardziej odczuwalne.Jedyne rozwiazanie ktore calkowicie leczy ta chorobe to wymiana lozysk w glowce kierownicy na stozkowe.Lub tlumik skretu kierownicy,tez dziala.

 

Zalozenie kufrow oczywiscie doklada dodatkowe kilogramy daleko z tylu i wysoko,wplywa to negatywnie na prowadzenie sie motocykla,ale da sie z tym jezdzic.Po prostu manewry zwiazane z poczylaniem motocykla wykonuje sie troche wolniej. Tak jak np.jazda z pasazerka . :D

Poza tym moto nie ma zadnych negatywnych tendencji do okolo 260 km/h,wiecej nie idzie z kuframi. :)

 

 

Osobiscie ozenilem kufry od Ducati ST z moja XX,Givi sa bardzo funkcjonalne i dobrze wykonana.Jedyne czego nie lubilem w Givi to to jak odstaja na boki,moto staje sie bardzo szerokie.

Nacodzien jezdze tylko z kufrem centralnym,latwiej sie przeciskac,pelny komplet uzywam tylko na wyjazdy wakacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a co sądzicie o wymianie łożysk w przednim kole na polski zamiennik. W serwisie chcieli za wymiane 120 zł a mnie kosztowało 2 x 8 zł Nie miałem możliwości ich sprawdzić bo sezon sie skończył. Po za tym super motocykl mój tylko dużo pali bo mam dynojety na zbiorniku robie jakieś 200 km. Po mimo tych przeróbek filtra k&n i sportowego tłumnika remusa 4w1 seryjna hayabusa i tak jest szybsza ale dla mnie xx jest wygodniejszy. Ten filtr k&n może i jest dobry ale mam wrażenie że tak do 6000 tys. obr. jakby silnik był troche zdławiony dopiero po wyżej ma dużego kopa.Przez ten sezon nakręciłem 25tys. bez żadnych awarii prócz 2 krotnej wymiany klocków i 4 tylnych opon. Do XXa polecam mocniejszy łańcuch ten który miałem szybko sie rozciągął wymieniłem na DID x-ringowy ma już ok 15tys i sporo zapasu ale często go myje w nafcie lotniczej i smaruje co 200km. Jest to mój pierwszy motocykl i jak na razie zamieniłbym go tylko na młodszy rocznik. Macie namiary na jakie sklepy z siedzeniami do XXa fajnie wygląda i pewnie jest wygodniejsze od seryjnego. Honda to honda. Cześć i wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spalanie niczego sobie - tylko pozazdrościć :buttrock:

 

A co do siedzenia to możesz kupić siedzenie firmy BAGSTER - niestety odstrasza cena. Możesz również zlecić przeróbkę swojego oryginalnego na wzór na przykład Bagstera. Jest gość na alegro który to robi w bardzo profesjonalny sposób i nie drogo. Zgłoś się do kolegi z forum o niku MREW - on już przerabiał siedzenia u tego gościa - podobno super.

 

A co do łożysk to nie ma co sie przejmować i nie kupować o Hondy. Jeśli by ci padły polskie łożyska to kup zamienniki ale jakiejś renomowanej firmy np SKF, INA, FAG - na pewne będa Ci służyć latami.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a co sądzicie o wymianie łożysk w przednim kole na polski zamiennik. W serwisie chcieli za wymiane 120 zł a mnie kosztowało 2 x 8 zł Nie miałem możliwości ich sprawdzić bo sezon sie skończył. Po za tym super motocykl mój tylko dużo pali bo mam dynojety na zbiorniku robie jakieś 200 km. Po mimo tych przeróbek filtra k&n i sportowego tłumnika remusa 4w1 seryjna hayabusa i tak jest szybsza ale dla mnie xx jest wygodniejszy. Ten filtr k&n może i jest dobry ale mam wrażenie że tak do 6000 tys. obr. jakby silnik był troche zdławiony dopiero po wyżej ma dużego kopa.Przez ten sezon nakręciłem 25tys. bez żadnych awarii prócz 2 krotnej wymiany klocków i 4 tylnych opon. Do XXa polecam mocniejszy łańcuch ten który miałem szybko sie rozciągął wymieniłem na DID x-ringowy ma już ok 15tys i sporo zapasu ale często go myje w nafcie lotniczej i smaruje co 200km. Jest to mój pierwszy motocykl i jak na razie zamieniłbym go tylko na młodszy rocznik. Macie namiary na jakie sklepy z siedzeniami do XXa fajnie wygląda i pewnie jest wygodniejsze od seryjnego. Honda to honda. Cześć i wesołych świąt!

 

 

Cześć a co sądzicie o wymianie łożysk w przednim kole na polski zamiennik. W serwisie chcieli za wymiane 120 zł a mnie kosztowało 2 x 8 zł Nie miałem możliwości ich sprawdzić bo sezon sie skończył. Po za tym super motocykl mój tylko dużo pali bo mam dynojety na zbiorniku robie jakieś 200 km. Po mimo tych przeróbek filtra k&n i sportowego tłumnika remusa 4w1 seryjna hayabusa i tak jest szybsza ale dla mnie xx jest wygodniejszy. Ten filtr k&n może i jest dobry ale mam wrażenie że tak do 6000 tys. obr. jakby silnik był troche zdławiony dopiero po wyżej ma dużego kopa.Przez ten sezon nakręciłem 25tys. bez żadnych awarii prócz 2 krotnej wymiany klocków i 4 tylnych opon. Do XXa polecam mocniejszy łańcuch ten który miałem szybko sie rozciągął wymieniłem na DID x-ringowy ma już ok 15tys i sporo zapasu ale często go myje w nafcie lotniczej i smaruje co 200km. Jest to mój pierwszy motocykl i jak na razie zamieniłbym go tylko na młodszy rocznik. Macie namiary na jakie sklepy z siedzeniami do XXa fajnie wygląda i pewnie jest wygodniejsze od seryjnego. Honda to honda. Cześć i wesołych świąt!

 

 

Witam kolege,jeśli chcesz mieć naprawde ładne siedzenie do XXa za niezbyt wygórowane pieniądze ,koleś jak narazie chyba jeszcze nie posiada strony intern. ale to dobrze ,mozna go spotkacie na kazdej giełdzie moto i zobaczyć jego prace,ma chyba trzy pomysły na obszycie siedzenia do XXa,na pewno coś wybierzesz,profesjoalny materiał - francuska kordura,i bierze o ile dobrze pamietam ok 250zł,wysyłasz swoje i po tygodniu wraca pięknie obszyte!! Sam mam cheć obszyc w swoje ale nie mam kiedy sie zebrac. Jak znajde wizytówke to dam Ci znaćjeśli byłbyś zaietresowany. Pozdro dla WSZYSTKICH UJEżDżAJąCYCH XXy, i pozostałych też :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! dzięki za info o siedzenich. Na razie myśle o zamianie na młodszy rocznik, ale kumpel namawia mnie na hayabuse. Jednak do hondy mam większe przekonanie. Ostatnio znalazłem mnóstwo ofert na MotoScout24 być może z tamtąd najlepiej na bordowy kolor.Bioły76 jakoś mało motorów w tym Radomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze wtrącę. Jeżdżę XX'em od 2001 roku. Mam standardowe tłumiki (miałem carbonowe sharki, ale były zbyt głośne i je wywaliłem), filtr K&N i trochę inne iglice w gaźnikach. Spalanie ok 10 litrów przy jeździe miejskiej, ale już na autostradzie, niezależnie od prędkości, no powiedzmy 220-250 (oczywiście niemieckiej autostradzie) spalanie spada do ok 6 - 6,5 litrów. Wszystkim użytkownikom polecam KN'a i choć mocy nie dodaje, bardzo poprawia i tak już dobrą chcarakterystykę pracy silnika. Motocykl wad praktycznie nie posiada poza dobrze znanym regulatorem napięcia - padł przy ok. 40 000 km (jak zwykle to bywa gdy wracałem z wakacji, oczywiście w nocy, w środku lasu:)). Pomimo wieku ('97) licznik zamyka i zdecydowanie zaprzeczam doniesieniom, że haya XX'om odjeżdża. Oczywiście większy moment Suzuki skutkuje szybszym rozbiegiem, ale przy prędkościach autostradowych róznic nie ma! Pod niedoświadczonym jeźdźcem Hayki często mielą kołem (przy zużytych oponach to już jest tragedia w ogóle:)), a XX jest już kilometr przed nią:flesje:. Jakiś czas temu szukałem alternatywy dla mojego sprzęta, ale nie znalazłem, więc pewnie jeszcze się nim nacieszę trochę:flesje:

W razie pytań chętnie odpowiem.

Ps. Jeżdżę w zimie również, ale wyjazdów na śnieg nie polecam!!! Gleba po 100m:))

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Leszekk muszę sie z tobą zgodzić dosyć ze motorów mało to jeszcze kolesie na nich jeżdżący jacyś tacy nieśmiali,bardzo nie ma z kim pojeździć ani z kim na forum radomskim pogadać,ale takie widać uroki małych miasteczek :D no do Lublina nawet nie mamy się co porównywać,wystarczy spojrzeć na ilość punktów gdzie można kupić motorek nowy lub używany,raptem YAMAHA i nowo otwarty HONDA-KTM i tyle a u Was ,więc sam widzisz?! Tak więc kupuj maszyna i przyjeżdżaj to pośmigamy.Pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Leszekk muszę sie z tobą zgodzić dosyć ze motorów mało to jeszcze kolesie na nich jeżdżący jacyś tacy nieśmiali,bardzo nie ma z kim pojeździć ani z kim na forum radomskim pogadać,ale takie widać uroki małych miasteczek :buttrock: no do Lublina nawet nie mamy się co porównywać,wystarczy spojrzeć na ilość punktów gdzie można kupić motorek nowy lub używany,raptem YAMAHA i nowo otwarty HONDA-KTM i tyle a u Was ,więc sam widzisz?! Tak więc kupuj maszyna i przyjeżdżaj to pośmigamy.Pozdro :crossy:

Cześć bioły76 przez cały sezon śmigałem do radomia na lotnisko. W sklepie yamahy byłem i z używanymi na wylocie do Warszawy a gdzie jest honda ktm. Jak sie zacznie sezon to pośmigamy. Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Leszekk.jeśli chodzi o "kolegę" z używańcami na Wawę to "SZLIFIERZ" ,nawet jedna sztuka nie jest w oryginalnym - nienaruszonym stanie ,tak więc kupa szmaciarza z niego, a HONDA mieści się w Radomiu bodajże przy Ul.Suchej,a dokładnie jeśli znajdziesz Dyskont PLUS to HONDA jest jakieś 20m. od niego,na Suchej zdaje się egzamin na Prawko Jazdy tak więc każdy Cię pokieruje,kupuj i przyjeżdżaj. Na XX śmigamy we trzech z Kumplami równocześnie kupiliśmy 3 sztuki Srebrne XX rocznik 2001, tak więc we czwórkę będzie raźniej,a jak masz towarzyszy również zapraszamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...