Skocz do zawartości

Moto-Rower cross


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny motorek - 57kg

"W kolarstwie górskim bardzo często spotykamy technologie zaczerpnięte z motocrossu. Okazuje się że równie pomysłowe może być wyprodukowanie motoru, opartego na lekkich częściach rowerowych. Taki zamysł stworzyli projektanci firmy FX Bikes z Nowej Zelandii – Mike Hodkins oraz Dustin Griffith. Z 5-letnim doświadczeniem konstruowania podobnych maszyn, rozpoczęto prace nad prototypem lekkiego freeride'owego motoru, pod nazwą „Project 85”"

 

 

http://www.dh-zone.com/News/393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to raczej malo przypomina rower. a raczej kolejny typ motocykla. lekkiego i zwinnego zarówno do jazdy w mieście a dzięki dużej mocy także w terenie. ale raczej przy takiej masie duże prędkości są nie wskazane. przypomina nieco moto do trialu. nadal wole zwykłe moto a nie taki wynalazek, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w latach 95 motocykle sportowe klasy 600 ccm standardowo ważyły 180-185 kg i miały 105-110 KM. Potem był wielki przełom bo Yamaha wyskoczyła z R6 lżejszą o 50 kg i mocą większą o 30 KM (W przybliżeniu oczywiście bo niedokładnie pamiętam)

 

Dlaczego enduro nie miałoby doczekać takich czasów? Pewnie kiedyś to będzie standard. Technologia produkcyjna ciągle tanieje i niedługo standardem nie będą ramy z Aluminium tylko węglowe kilkakrotnie lżejsze i każda inna część motocykla będzie mocniejsza i lżejsza.

 

Źle najechaliśmy na podjazd, stanęliśmy w jego połowie, więc pchamy motorek pod górkę bez wysiłku jak rowerek...... O ku*wa! nie raz o tym marzyłem :icon_mrgreen:

A Wy nie?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to nie podoba, niech rower będzie rowerem a cross crossem, jeszcze sobie ktoś na tym krzywde zrobi.

Btw, ile waży taka 85? Chyba nie wiele więcej niż to cudo a zawias i rama na pewno solidniejsze niż w tym wynalazku, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to nie podoba, niech rower będzie rowerem a cross crossem, jeszcze sobie ktoś na tym krzywde zrobi.

Btw, ile waży taka 85? Chyba nie wiele więcej niż to cudo a zawias i rama na pewno solidniejsze niż w tym wynalazku, pozdro.

Jakies 10kg wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny fajny nie obraził bym sie gdybym takiego dostał :icon_mrgreen: na rwr zanim mialem moto troche skalalem, mysle ze na tym „Project 85” bylo by latwiej nabrac nawykow, ktore pomogłyby w skakaniu na crossie.

 

wiadomo mniej wiecej cene tego moto-rwr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie strasznie goly no i kola wygladaja jak by byly zywcem wyciagniete z jakiegos roweru do DH.. Mysle ze dobra alternatywa dla mlodszych.. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pewnie nic, jak z tych wszystkich nowych pomyslow...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie za bardzo lubię błoto to takim bzykaczem chętnie bym się pobawił prezentuje się bardzo fajnie a jak się połamie to na plecy i do domu :notworthy:

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł jest ogólnie super. Dostajemy całkiem niesłaby całkiem lekki (57 to chyba waga wyjściowa na necie widzialem wersje z 45kg z ramą tytanową :icon_mrgreen:), którym sie jedzie jak rowerem, ani trial ani cross klasy 80 tego raczej nie daje. Normalnie mam ciary jak sobie myśle jak to smiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...