Skocz do zawartości

Jestem po 60-tce i właśnie kupiłem cruisera


Grodziec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Super gratulacje !!!!! Ja Po przerwie z dużym szacunkiem dla sprzęta kupiłem VL1500. Naprawdę duże moto, ale jestem zadowolony. Tak jak pisali koledzy marzenia trzeba realizowac. :D

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam także wprawy w uczestniczeniu na forum. Chciałem zacytować to co napisał majkelpl powyżej. Proponuje mi poprosić kogoś życzliwego o pomoc w praktycznym i teoretycznym wyłożeniu technik jazdy. To chyba bardzo dobry pomysł, stąd oficjalnie ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ jeśli ktoś znalazłby chwilę czasu na pogaduszki (na nauki jazdy chyba pora jeszcze nie odpowiedznia) to byłoby super. Myślałem o tym wcześniej ale nie miałem śmiałości poprosić. Obracam się na codzień wśród młodszych osób i myślę że nie zanudzę swą rozmową i usposobieniem. Cruisera trzymam w okolicach Bielska-Białej, Jaworza, Skoczowa ponieważ tak naprawdę to tam mieszkam. Pracuję w Bytomiu a do domu dojeżdżam w weekendy więc jeśli ktoś z tamtych okolic znalazłby chwilę !? Będę wdzięczny za ewentualną pomoc, czekam więc na jakąś propozycję.

Pozdrawiam Grodziec

Jak sam widzisz lubią tu "TROCHĘ STARSZYCH MOTOCYKLISTÓW". Zaistniałeś. Masz pytania - pytaj. Chcesz coś od siebie komuś napisać - pisz. Poszperaj w archiwum a napewno znajdziesz coś ciekawego, do przemyślenia w zimowe wieczory. Koledzy do jeżdzenia znajdą się jak tylko wyjedziesz na wiosnę.

A z tymi "pogaduszkami" z motocyklistami to trochę jest tak jak z wędkarzami. Troszkę z dystansem. Nie mniej jednak można się od niektórych wiele nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziec-gratulacje za odwagę i dobry wybór motocykla !

 

Kilka rad od "weterana motocyklowego" na dobry początek.

Przed jazdą koniecznie załóż solidny gmol.

Nasi producenci to np Moto Roni lub Kużnia Motocyklowa i inne.

Nie zakładaj żadnych szyb,sakw,oparć bagażników i innych

dodatków zanim nie poczujesz się pewnie na motocyklu.

 

Nie kupuj na początek ubrania ze skóry typu kurtka Ramonezka,spodnie sznurowane,buty kowbojki.

To są "dekoracje kóre nie chronią a zdobią"

 

Kup zestaw czarny tekstylny z kompletem ochraniaczy i zwykłe buty do turystyki motocyklowej.

Dobre ubranie to wydatek od kilkuset zł za krajowy produkt,do kilku tysięcy

za markowe produkty np Rukka czy Dainese.

Na bezpieczeństwie nie oszczędzamy!

 

Na motocykl nie ma złej pogody są tylko żle ubrani motocykliści

 

Jeżeli masz pytania-służę pomocą.

Na PW podam Ci mój tel.

Kapiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocykl nie ma złej pogody są tylko żle ubrani motocykliści

 

Jeszcze jeszcze aspekt zaleznosci: czasu jazdy od pozniejszego czyszczenia sprzeta :icon_mrgreen:

Krótka przejazdzka po miescie a potem 3 godzinki w garazu na pucowanko chromow :icon_razz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE GRATULACJE i jeszcze raz GRATULACJE :biggrin: :biggrin: :wink:

 

Jazda motocyklem to najwspanialsza rzecz jaką można robić w ubraniu :) :icon_twisted: :bigrazz:

 

Ja też w tym roku zacząłem żyć nowym życiem po 20stoparo letniej przerwie :bigrazz: :icon_arrow:

 

Grodziec pozdrawiam Cię i życzę wielu wspaniałych chwil spędzonych na moto. :clap:

Do zobaczenia na trasie. :biggrin:

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziec,pełen szacun :icon_twisted: Jestem mocno podbudowany i wiem już jaki sprzęt sobie sprawię za pięć lat.Narazie śmigam moją lokomotywą,ale za mocno prowokuje mnie do odkręcania i wypadałoby cos stateczniejszego sobie sprawić.Umocniłes mnie w przekonaniu,że smigać można grubo po sześdziesiątce i chwała Ci za to.Pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeszcze aspekt zaleznosci: czasu jazdy od pozniejszego czyszczenia sprzeta :icon_mrgreen:

Krótka przejazdzka po miescie a potem 3 godzinki w garazu na pucowanko chromow :icon_razz:

 

Tak tak ja jak widze chmurke zaraz kieruje się w strone do garażu , wyjeżdzam tylko na suchy asfalt i nie dlatego że się boję :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę na bieżąco Wasze wypowiedzi i słuszne najczęściej rady. Każda z nich bez względu na merytoryczną wartość świadczy o niebywałej wręcz i rzadko spotykanej życzliwości. Ogromne to dla mnie zaskoczenie na dzień dobry. Wprawdzie im częściej piszecie o gratulacjach za odwagę, tym bardziej jest to dla mnie zastanawiające. Teraz już faktycznie nie mogę doczekać się pierwszych jazd. Mimo podpowiedzi nie odważę się wyruszyć na własnym motorze w pierwszy "rejs". Jutro zacznę szukać gdzieś u nas na Śląsku ośrodków nauki jazdy. Lepiej pierwsze motorowe kroki robić na służbowym sprzęcie. Jeszcze nie zrobiłem rozeznania ale sądzę że nawet zimą w dobrą pogodę będzie można potrenować. Tak naprawdę to chyba nie będzie tak źle i szybko wszystko sobie przypomnę. Uczciwie mówiąc nie boję się samych jazd, nawet pierwszych być może mniej poradnych prób. Jeśli mam być szczery to jedyne przed czym czuję większą tremę to konsekwencji po ewentualnym upadku. Choć jestem w miarę słusznej postury to kości i zwinność ciała już nie taka. Motor też nieco przyciężkawy. Z tego co pisaliście wcześniej wynika iż taka sytuacja jest w zasadzie nie do uniknięcia. Czy nie można jeździć bez upadku? Wprawdzie było to wiele lat wcześniej i inny sprzęt ale kiedy jeszcze byłem młodszy i przez dwa lata jeździłem nie wywaliłem się nigdy. Trudno to rzeczywiście odnieść do auta,rozumiem, ale przecież nie każdy musi mieć stłuczkę o groźniejszym wypadku nie wspominając. Sczęśliwie przez 40 lat nigdy mnie to nie spotkało (no może przyhaczyłem o murek ze dwa razy cofając!!). Tak czy owak dostałem od Was ogrom otuchy i chęci działania. Macie rację już jestem o parę lat młodszy choć jeszcze na dobre nie zacząłem.

 

Pozdrowienia i podziękowania

Grodziec

Edytowane przez Grodziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to jedyne przed czym czuję większą tremę to konsekwencji po ewentualnym upadku. Choć jestem w miarę słusznej postury to kości i zwinność ciała już nie taka. Motor też nieco przyciężkawy. Z tego co pisaliście wcześniej wynika iż taka sytuacja jest w zasadzie nie do uniknięcia. Czy nie można jeździć bez upadku?

 

 

Kup dobre gmole. Ratują nogi i silnik oraz ułatwiają podniesienie motocykla w razie wywrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak! Marzenia trzeba realizować, a wtedy one pomagają wierzyć tylko w te spełnione - bo innych marzeń po prostu nie ma! Grodziec cieszę się z twojej obecności na szlaku. W dodatku dołożyłeś kolejny kamyczek do tezy o powrotach. Chyba w każdym przypadku to, co było nieodzownym składnikiem młodości przechodzi naturalną kolej rzeczy. Założenie rodziny, intensywna nauka i na pewno większy udział pracy zawodowej nie ułatwia kultywowania pasji. Ten okres bywa często etapem plateau, ale potem... Potem nastepuje renesans! Ja także miałem w motocyklizmie przerwę i wróciłem do niego w glorii zadowolenia i spełnienia. 50+ to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie te z gatunku ozdobnych a porządne, rura 32 albo 38 grubościenna.

 

Gmol nie może być zbyt mocny, gmol ma za zadanie przeją na siebie energię, musi się ugiąć, gmole należy dobierać specjalnie do masy, za sztywny gmol nie zapracuje , a cała energia przejdzie na ramę i to rama się odkształci.

 

A jeśli chodzi o wypadki to nie każdy musi mieć ale to tak jak z tym murkiem przy cofaniu, w samochodzie to jest nic, po prostu lekkie przytarcie na zdezaku a na moto takie nic to jest gleba. Taka gleba parkingowa zresztą traktowana jest jako nic, ot moto się położyło, moto się podnosi i jedzie się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...