Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś stoję przed wyborem nowego motocykla. Chciałbym, żebyście pomogli mi dobrze wybrać, więc liczę na waszą pomoc i na dyskusję ponad podziałami :)

 

Szukam motocykla 4T, enduro/cross, do latania po krzakach i na gumie, i rozważam następujące propozycje:

1. KTM 450-530 exc

2. Yamaha WR450

3. Suzuki DR-Z400

4. Suzuki RM-Z400

5. Honda CRF450

 

Obecnie mam DRZ-kę i nie narzekam. Ale nadszedł czas na odświeżenie rocznika.

Najbardziej napaliłem się na KTM-a. Ale... Wszyscy moi znajomi, którzy jeżdzą KTMami zachwalają sprzęt, mechanicy odradzają KTMa. Polecają sprawdzoną DRZkę. Dłuższe przebiegi, tańsza w serwisie, bardziej niezawodna.

Największą niespodzianką jest dla mnie Yamaha. Zupełnie nie wiem co o tym sądzić, poza tym, że strój mam żółty i nie za bardzo lubię niebieski.... ;)

 

Pomożecie?

Edytowane przez Świeżak1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stoję przed wyborem nowego motocykla. Chciałbym, żebyście pomogli mi dobrze wybrać, więc liczę na waszą pomoc i na dyskusję ponad podziałami :)

 

Szukam motocykla 4T, enduro/cross, do latania po krzakach i na gumie, i rozważam następujące propozycje:

1. KTM 450-530 exc

2. Yamaha WR450

3. Suzuki DR-Z400

4. Suzuki RM-Z400

5. Honda CRF450

 

Obecnie mam DRZ-kę i nie narzekam. Ale nadszedł czas na odświeżenie rocznika.

Najbardziej napaliłem się na KTM-a. Ale... Wszyscy moi znajomi, którzy jeżdzą KTMami zachwalają sprzęt, mechanicy odradzają KTMa. Polecają sprawdzoną DRZkę. Dłuższe przebiegi, tańsza w serwisie, bardziej niezawodna.

Największą niespodzianką jest dla mnie Yamaha. Zupełnie nie wiem co o tym sądzić, poza tym, że strój mam żółty i nie za bardzo lubię niebieski.... ;)

 

Pomożecie?

 

 

po pierwsze takimi pierdołami jak obiór się nie przejmuj - tym się nie jeździ

po drugie yamaha jest chyba najlepsza pod względem silnikowym w sensie ze na przestrzeni lat najmniej sie w nich zmieniało porównując np do KTM'a

a po trzecie i co najważniejsze jeżeli stać cie na KTM'a to nad czym się tu zastanawiać :icon_question:

 

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cross dla początkującego do 6k

 

mi się podoba yzf 250 4t

wydaje mi się że on ma mniej żyłowany silnik nić 2 t np yz 125

 

To czekam na propozycje crossów

 

 

Cross ma być:

-W "miarę" bezawaryjny

-W "miarę" tanie i dobrze dostępne części

-Ma być wytrzymały

 

 

 

Pytania

CO ile robić w crossie remont silnika ??

2t czy 4t dla początkującego (mam już 1 motorower 4t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cross dla początkującego do 6k

 

mi się podoba yzf 250 4t

wydaje mi się że on ma mniej żyłowany silnik nić 2 t np yz 125

 

To czekam na propozycje crossów

Cross ma być:

-W "miarę" bezawaryjny

-W "miarę" tanie i dobrze dostępne części

-Ma być wytrzymały

Pytania

CO ile robić w crossie remont silnika ??

2t czy 4t dla początkującego (mam już 1 motorower 4t)

To raczej polecam za tę cenę kupić 2t, które i tak nie spełni twoich wszytskich wymagań, Jak crossówka to tanio nie będzie ,ale skoro chcesz "prawdziwy" motocykl to bierz setke 2t najlepiej ;)

PS: yzf 4t nie jest mniej " wyżyłowana" od 2t 125 ;)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rok na utrzymanie crossa będe miał 500-600 zł czy to wystarczy ???

 

Ty chyba żartujesz. :banghead: Tyle to nawet na lajtowe enduro nie wystarczy. Roczny koszt utrzymania crossówki wynosi ok 3000zł przy normalne exploatacji.

Edytowane przez Stoźu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgodzę się z kolegami, ja teraz też wydaje kupe kasy na motor nawet już nie liczę tego bo głowa boli, na pewno są to tysiące na sezon, ale trzeba się na to nastawić od samego początku. Polecam kupić jakiegoś KLX przynajmniej będzie w miarę tania jazda a jak byś R kupił to i na zawieszenie narzekać nie można na torze da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po trzecie i co najważniejsze jeżeli stać cie na KTM'a to nad czym się tu zastanawiać :icon_question:

 

To wyjaśnia sprawę. :)

 

KTM to jedyny słuszny wybór jeśli masz odpowiednie fundusze :) Płacisz za jakość i dobre wykonanie.

 

:) Dzięki za opinię. Będzie KTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie moto

 

Czy yz 125 spełni moje oczekiwania

(jazda po polnych drogach/polach i piaskowym torze)

 

I czy do niej części są drogie ??

 

I co ile trzeba robić remont silnika

 

Na rok na utrzymanie crossa będe miał 500-600 zł czy to wystarczy ???

 

 

BIERZ APRILIE RX ZA OKOLO 4000ZL WYRWIESZ W DOBRYM STANIE I KOSZT UTRZYMANIA W MIARE TANI... MOC TEZ CIE ZADOWOLI, ZAWIESZENIE TEZ BARDZO DOBRE NO I MOTO JEST WYSOKIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...