Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grzeszy, bo to w końcu tylko 50. Co do tego motorku to mogę dodać jeszcze że ma silnik am6 ztuningowany przez firmę HM. Więc problemów z częściami nie powinno być. Są dwie wersje. Jedna to bodajże Baja z jedną chłodnicą i dozownikiem oleju oraz mniejszym gaźnikiem, natomiast wersja six ma dwie chłodnice, większy gaźnik ale nie ma dozownika. Obie wersje mają kompletne zawieszenia regulowane Paioli. Hamulce AJP, z przodu dwa tłoczki a z tyłu chyba jeden. A co do seryjnej mocy 11km ( nie wiem czy wersja six nie ma ich więcej) to przy wadze ok 75kg powinno jeździć całkiem przyjemnie. Tak to wygląda w teorii, czyli jak na motorower bardzo dobrze. A jak w praktyce to już musisz porozmawiać z właścicielami. rzemyk90 ma HM-ke tylko że po tuningu na 70. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chciałbym kupić crossa/ enduro za około 7 tys. zł i po wstępnym rozglądnieciu się na rynku używanych maszyn kompltnie nie wiem co wybrać.Najlepiej chciałbym jakaś 250 lub 400. Czterosuw bo z tego co słyszałem dwusuwy są drogie w utrzymaniu. 125 myślę, że byłaby dla mnie za mała, bo mam 192 cm wzrostu i 95 kilo wagi. Jeśli chodzi o mój staż motocyklowy to jeżdżę od kiedy potrafię chodzić a ostatnie 2 lata spędziłem na 954 rr. Z motocykli crossowych to jeździłem tylko mz 250 przerobioną na crossa :D Kompletnie nie jestem obeznany w temacie wyboru tego typu motocykli toteż proszę o wyrozumiałość :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić crossa/ enduro za około 7 tys. zł i po wstępnym rozglądnieciu się na rynku używanych maszyn kompltnie nie wiem co wybrać.Najlepiej chciałbym jakaś 250 lub 400. Czterosuw bo z tego co słyszałem dwusuwy są drogie w utrzymaniu. 125 myślę, że byłaby dla mnie za mała, bo mam 192 cm wzrostu i 95 kilo wagi. Jeśli chodzi o mój staż motocyklowy to jeżdżę od kiedy potrafię chodzić a ostatnie 2 lata spędziłem na 954 rr. Z motocykli crossowych to jeździłem tylko mz 250 przerobioną na crossa :D Kompletnie nie jestem obeznany w temacie wyboru tego typu motocykli toteż proszę o wyrozumiałość :) pozdrawiam.

Kurde na DRZ ci nie wystarczy a to byłby najlepszy motocykl Dla ciebie... W tych pieniądzach to polecałbym jednak 2suwa który w serwisie od 4t wcale droższy nie jest/ Powiedz jeszcze do czego ten motocykl bedzie przeznaczony a wtedy bedziemy mysleć dalej ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie przeznaczony na lasy, łąki, pola, tor ale też od czasu do czasu na szosę, bo na te lasy, pola, łąki trzeba jakoś dojechać :) Ale homologacja nie musi być obowiązkowa.. Może mieć tylko lampy i też będzie dobrze.

Nie no kolego to DRZ pasuje jak sie patrzy tyle że 7 tys nie wystarczy :rolleyes: A chodzi mi o to czy będzie on wykorzystywany do hardcoru czy raczej spokojniejszej jazdy ? Bo może coś większego i w miare "lekkiego" by wśród dużych singli szukać np LC4 620 super Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dużym cruiserem który w zimie stoi i czeka na sezon. Chciałem w tym czasie polatać po krzakach ale lajtowo, nie znam się na szaleństwach w terenie, ale mam fajne lasy i pola na około.

Pytałem w serwisach o poradę w wyborze ale nic ciekawego mi nie powiedziano.

Podoba mi sie Tenere ale nie wiem na ile to wytrzyma teren i co to oznacza w jej przypadku. WR 250 R jest dla mnie chyba za mocna w teren i obawiam się że wykorzystam kilka procent jej możliwości.

Zapytam krótko na wyjazdy jesienno- wiosenne po okolicznych polach i lasach bez ekstremy przy 185cm i 90 kg za czym sie rozglądać?

 

Może gdzieś wcześniej to było, ale nie mam siły szperać po wszystkich postach no i modele i czasy są w stałej zmiennosci.

 

Chciałbym zostawić sobie WS, a jak wybiorę Tenerę to będę miał dylemat czym jeździć w dalsze trasy.

Edytowane przez Tatsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 w 4T taka jak WR to jest sprzęt wystarczający jeżeli Cie na niego stać, wszystko zależny od tego iloma grządkami kapuchy dysponujesz. Ewentualnie jeżeli to ma być od czasu do czasu to taka XR 400 czy 250 (ale tych akurat jest mało na rynku) będzie bardzo odpowiednia ponieważ takie sprzęty są ogólnie mało obsługowe i nie potrzeba dużych nakładów $ żeby taki motorek utrzymać

Edytowane przez Katsumoto

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dużym cruiserem który w zimie stoi i czeka na sezon. Chciałem w tym czasie polatać po krzakach ale lajtowo, nie znam się na szaleństwach w terenie, ale mam fajne lasy i pola na około.

Pytałem w serwisach o poradę w wyborze ale nic ciekawego mi nie powiedziano.

Podoba mi sie Tenere ale nie wiem na ile to wytrzyma teren i co to oznacza w jej przypadku. WR 250 R jest dla mnie chyba za mocna w teren i obawiam się że wykorzystam kilka procent jej możliwości.

Zapytam krótko na wyjazdy jesienno- wiosenne po okolicznych polach i lasach bez ekstremy przy 185cm i 90 kg za czym sie rozglądać?

 

Może gdzieś wcześniej to było, ale nie mam siły szperać po wszystkich postach no i modele i czasy są w stałej zmiennosci.

 

Chciałbym zostawić sobie WS, a jak wybiorę Tenerę to będę miał dylemat czym jeździć w dalsze trasy.

Jeśli chcesz poszaleć po lasach itp. to zapomnij o Tenere, WR250 będzie odpowiednia nie jest to żadne monstrum i nie powinieneś mieć większych problemów z opanowaniem tego sprzęta. Jeśli stać Cię na WR250 to w zasięgu cenowym są też KLX250/300 EXC250R czy XR250/400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...