Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde tylko właśnie nie wiem czy brać 250 2T czy dam rade po 3 sezonach na RX 125 czy 125.Potrzebuje moto do lasu i czasami na tor, wiem że na tor 250 będzie lipa bo za mocne ale znowu 125 do lasu tez lipa bo za słaby dół :/ Jak myslicie dam rade na 250(troche mało waże 67 kg 183cm wzrostu)?? w gre wchodzi EXC 200 jeszcze ale boje sie o dostepnosc czesci

Ja po 250 4t przesiadłem sie na exc 300 i "daje" rade. Bierz spokojnie 200-250 2t. Po 3 sezonach troche jeździć umiesz więc Cię nie sponiewiera jeśli masz kapke oleju w głowie :biggrin: .

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 250 4t przesiadłem sie na exc 300 i "daje" rade. Bierz spokojnie 200-250 2t. Po 3 sezonach troche jeździć umiesz więc Cię nie sponiewiera jeśli masz kapke oleju w głowie :biggrin: .

 

200 nie kupuj, po pierwsze to niestandardowa pojemność, a po drugie to taka rozwiercona 125. Wszystkie podzespoły są od 125 więc długo nie wytrzymają większego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 nie kupuj, po pierwsze to niestandardowa pojemność, a po drugie to taka rozwiercona 125. Wszystkie podzespoły są od 125 więc długo nie wytrzymają większego obciążenia.

Eeee tam :bigrazz: , co nie wytrzymają, korba jest inna niż w 125 cylek, tłok i dyfuzor wiadomo też, zawieszenie i rama jest taka jak w innych modelach. Dziwne że 200 jest tak mało popularna, przez co jest trudniej o używane wyżej wymienione części, ale ogółem spoko maszynka, pzdr :icon_mrgreen:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam :bigrazz: , co nie wytrzymają, korba jest inna niż w 125 cylek, tłok i dyfuzor wiadomo też, zawieszenie i rama jest taka jak w innych modelach. Dziwne że 200 jest tak mało popularna, przez co jest trudniej o używane wyżej wymienione części, ale ogółem spoko maszynka, pzdr :icon_mrgreen:

waga 125 a moc prawie ćwiartki.Jak dla mnie super, sam bym kupił ale do Enduro 300 lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej pisali że części te same co KTM 125. No a używanej korby czy tłoka chyba nie będziesz szukał wiec nie wiem co jest powodem strachu że brak części. A nówki bez problemu dostępne tak i jak do innych motocykli wystarczy sobie na alledrogo wpisać a jak nie to zawsze jest serwis KTM. Sam się przymierzam do zakupu takiej 200 tylko nie mogę pogonić mojej TTR. Jednego co mi brakuje to jeszcze wiadomości na temat porównania zwinności 200 i 250 i mocy z dołu jak dotąd nikt mi nie udzielił odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą mojej ćwiartki na coś nowszego i tu nasuwa się parę pytań. Mam nadzieje że ktoś da mi trochę wskazówek co wybrać i jakimi kryteriami patrzeć. Moje założenie to kupić sprzęt, którym będę mógł wyszaleć się w ciężkim terenie jak i trochę poskakać na torze i takie tam. Moim zdaniem o ile się nie mylę to w takich zawodach jak startuje Tady Błażusiak to jeżdżą same 2t. Oczywiście aż takich cudów wyprawiać nie mam zamiaru. Kolejną sprawą to fajnie było by mieć homologacje żeby trochę też móc się przemieszczać po naszych drogach. :crossy: Teraz nasuwa się pytanie czy wybrać 2t które jakby nie było pali więcej i na trasy nie nadaje się tak dobrze jak 4t. Wstępne sugestie to: Yamaha wr426 czy 450 w 4t,

husqvarna te410 też w 4t z czego ona przy wrce się trochę traci (być może się mylę) lub jakiś "kacior"

A jakbym miał zostać w 2t to Gas Gas ec250 lub 300 tyle ze rok 2004~ Może ktoś mi coś doradzi w tej sprawie bo nie jestem aż tak dobry w tym fachu a warto się czegoś dowiedzieć niż kupić coś czego by się później żałowało.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą mojej ćwiartki na coś nowszego i tu nasuwa się parę pytań. Mam nadzieje że ktoś da mi trochę wskazówek co wybrać i jakimi kryteriami patrzeć. Moje założenie to kupić sprzęt, którym będę mógł wyszaleć się w ciężkim terenie jak i trochę poskakać na torze i takie tam. Moim zdaniem o ile się nie mylę to w takich zawodach jak startuje Tady Błażusiak to jeżdżą same 2t. Oczywiście aż takich cudów wyprawiać nie mam zamiaru. Kolejną sprawą to fajnie było by mieć homologacje żeby trochę też móc się przemieszczać po naszych drogach. :crossy: Teraz nasuwa się pytanie czy wybrać 2t które jakby nie było pali więcej i na trasy nie nadaje się tak dobrze jak 4t. Wstępne sugestie to: Yamaha wr426 czy 450 w 4t,

husqvarna te410 też w 4t z czego ona przy wrce się trochę traci (być może się mylę) lub jakiś "kacior"

A jakbym miał zostać w 2t to Gas Gas ec250 lub 300 tyle ze rok 2004~ Może ktoś mi coś doradzi w tej sprawie bo nie jestem aż tak dobry w tym fachu a warto się czegoś dowiedzieć niż kupić coś czego by się później żałowało.

Pzdr

sprzęt który masz jest największym cudem kuli ziemskiej... no może poza 300 :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było jestem w 100% zadowolony z marki gas gas. Niska cena a sprzęt bardzo dobry. Tylko mój to rok 98 i napewno jeśli 4t nie zadziwi mnie to po prostu zmienię mojego na nowszy model 06 rok :) Ale co Ty sam sadzisz o wr 426. Wypad w góry gdzie jeżdzę kilka razy do roku może i by się taka wrka lepiej sprawowała. Aż takiego hardcoru tam nie ma jak w Rumuni ale czasem zdarzą się jakieś utrudnienia:) Więc czekam jeszcze na poradę.

 

Zapomniałem dodać że dlatego zastanawiam się nad 4t bo koszty eksploatacji są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było jestem w 100% zadowolony z marki gas gas. Niska cena a sprzęt bardzo dobry. Tylko mój to rok 98 i napewno jeśli 4t nie zadziwi mnie to po prostu zmienię mojego na nowszy model 06 rok :) Ale co Ty sam sadzisz o wr 426. Wypad w góry gdzie jeżdzę kilka razy do roku może i by się taka wrka lepiej sprawowała. Aż takiego hardcoru tam nie ma jak w Rumuni ale czasem zdarzą się jakieś utrudnienia:) Więc czekam jeszcze na poradę.

 

Zapomniałem dodać że dlatego zastanawiam się nad 4t bo koszty eksploatacji są mniejsze.

koszty eksploatacji WR mniejsze od gas gasa ??? nie sądze... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zna moze ktos z was ten motorek?Właściciel mowi ze ma do reg zawory i trzeba swiece wymienic,znajomy napalil sie i juz wplacil nawet jakas zaliczke.

 

http://www.allegro.pl/item795411179_dobry_..._kup_teraz.html

Wymiana świecy jak i regulacja zaworów, to robota na ok godzinę, wiec może to być standardowa allegrowa ściema. Jak kolega wpłacił zaliczkę to niech weźmie kogoś obeznanego żeby sie nie nabył padliny albo przynajmniej niech dobrze się targuje. Ewentualny remont takiej Hondki nie powinien być drogi, btw fajnie tak na czarno wygląda :bigrazz:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczke?czyli jesli nie kupi to kasa z zaliczki przepada?

 

jesli gosc pisze ze moto nie pali bo swieca jest padnieta to na 99% oszust gdyz swieca do 4t kosztuje max 15zł wiec czemu mialby jej nie kupic i wymienic?to zajmie mniej czasu niz wrzucenie aukcji...

 

jesli twój znajomy ma odrobine oleju w głowie to niech sam kupi taką swiecę i ustawi zaworki na miejscu przed kupnem<max 30min roboty> i nie kupuje kota w worku, bo moze okazac sie ze po odpaleniu moto np. dymi i stuka korba, a wtedy remoncik za grubą kasę

 

niedawno było głosno o cwaniakach z allegro którzy pobierali zaliczki od zainteresowanych autami i ślad po nich się urywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...