Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za krótko jestem na forum, albo za mało czasu je czytam bo jeszcze nie trafił mi się taki temat;)

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=58681

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=3547

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=76842

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=54391

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=27383

 

na szybko tyle

mam nadzieję, że: a/ pomogłem, b/ rozwiałem wątpliwości co do tematów przerabianych już na forum :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie dodalem weterana i trajki ale jakoś nie mogłem znaleźć synonimu do słowa jeździć które by pasowało do tych maszyn:)

Może "pyrkać" albo "popylać", górski rozbójniku?

 

A na miejscu Założycielki wątku celowałbym w pojemność 125-250 ccm (niezależnie od typu jednośladu).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście "szukanie" nie boli, jest nawet bardzo pomocne, jednak większość postujących to panie o wzroście 160 cm i ponad oraz wadze powyżej 45kg,a ja zaliczam sie do grona mniejszych.

Jednak dzięki jak zwykle za pomocne rady.

 

jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Bandit 400 jest dość mały i lekki a przy tym mocny.

 

Sorki Domel ale bandit 400 moze wygląda na lekki ale tak naprawde jest (jak na swój wygląd ) kur...ko ciężki i zadna drobna dziewczyna go nie uniesie .

Tak jak ktoś tu napisał dla drobnej kobiety 125 na początek bo to i lekkie i dobre do nauki a np taka nsr po odblokowaniu też całkim nieźle jedzie . Oczywiście ta NSR tylko przykład ale WG MNIE ta klasa jest bardzo dobra właśnie na początek

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że: a/ pomogłem, b/ rozwiałem wątpliwości co do tematów przerabianych już na forum icon_mrgreen.gif

Nie miałem na myśli tego że tematów nie było tylko że na nie nie trafiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Domel ale bandit 400 moze wygląda na lekki ale tak naprawde jest (jak na swój wygląd ) kur...ko ciężki i zadna drobna dziewczyna go nie uniesie .

Są jeszcze Bandity 250 (w Japonii jeździ na nich sporo kobiet), tylko trzeba by się zorientować, jak jest u nas z dostępnością części zamiennych do nich.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Bandity 250 (w Japonii jeździ na nich sporo kobiet), tylko trzeba by się zorientować, jak jest u nas z dostępnością części zamiennych do nich.

To ja ci moge odpowiedzieć - mozesz sobie pomarzyć zeby cokolwiek do niego w polsce znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa nie jest aż tak istotna - ja ważę niecałe 70kg i latam sprzętem ważącym ok. 230kg na mokro.

Ważne jest aby nóżkami matkę Ziemię dobrze czuć

Na poczatku było deczko ciężko na parkingu, ale technika się poprawia i już jest OK.

Patrz na najniższą możliwa wysokość siedziska - przysiądź do różnych sprzętów.

Może GS500 - bardzo mały wydaje mi się ten motocykl, a Ty nie ważysz dużo więc te ok. 50KM będzie spoko.

Jest jeszcze kwestia odległości kiery - może ktoś kto ma takiego sprzeta się wpowie, bo mam wrażenie, że będzie odpowiedni dla Ciebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na najniższą możliwa wysokość siedziska - przysiądź do różnych sprzętów. (...)

 

porada z "przysiadaniem" dobra, z uwaga z wysokością siodła nie jest jedynym kryterium. znajomy - jak już pisałem w jednym z identycznych wątków - kupił dziewczęciu bandita; za 2 lata zrobiła 400km (sic!), bo nie mogła się dobrze podeprzeć, a podnieść przewróconego nie dawała rady. potem wymienili na... sv650 i okazało się to strzałem w 10: nominalna wysokość siodła nawet większa, ale za to przy mniejszej szerokości silnika nie trzeba tak nóg rozkładać - i podparcie było pewne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze GS 500 bedzie ok jezeli chodzi o wymiary motocykla, jest waski i niski. Jak go niedawno w jednym komisie zobaczylem to myslalem ze to jakas 125 :notworthy: . Jak juz ktos wspominal radze patrzec na szerokosc siedziska przy baku, mialem niedawno CB 750 Seven Fifty i mimo ze siedzenie bylo na wysokosci 78 cm to niestety dosiegniecie do ziemi bylo lekko problemowe (mam 173 cm). Nie dosc ze przy baku siedzenie to prawdziwa kanapa to jeszcze podnozki trafialy idealnie tam gdzie lydki i siedzialo sie jak na beczce. Teraz mam SV 650 w ktorym siedzenie jest na wysokosci 80 cm, ale jest waskie przy baku, podnozki sa cofniete bardziej do tylu, nogami do ziemi siegam bez problemu a waga motocykla to jest po prostu cos pieknego, lekki i BARDZO poreczny przy manewrowaniu na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja drogie Panie i Panowie.

Tak się motałam, gdzie z tym tematem się podziać i obstałam tutaj. Mam parę pytań i właściwie nie wiem od czego zacząć... No to może tak. Na zimę przymierzam się do kupna motocykla, ale... no właśnie jest pare " ale "...

1. Mam 22 na liczniku, 168 gabarytowo i 47 na masie ;)

2. Nie posiadam uprawnień na kat. A. :icon_eek: Natomiast B mam jakieś 2 lata czy cuuś.

 

Wiem, że podchodzę do tego jak to się mówi "od dupy strony" i jeżeli to jest koszmarnie zły pomysł (najpierw moto, potem kurs) niech ktoś wyleje mi kubeł zimnej wody. Tak niestety wyszło i gdyby nie pewne okoliczności (wypadek samochodowy, szlif na moto, wyrostki-srostki i inne badziewia, które musieli mi wyciąć lub operować) zrobiłabym kurs, zdała egzamin i wszystko było by cacy......

 

Więc moi mili czy możecie zaproponować mi w miarę przyzwoity motocykl, odpowiedni do moich rozmiarów. :bigrazz: Czy uważacie mój pomysł za całkowicie zboczony. Ja po prostu chciałabym, żeby był, żeby czekał na mnie ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o tym, jakie nieprzyjemności mogą Cię spotkać za jazdę bez prawka, bo o tym było na forum mnóstwo tematów i wystarczy poszukać :D Jako wieloletni użytkownik dróg - tak na motocyklu, jak i samochodem - wkurzają mnie osoby które współużytkują te drogi razem ze mną, nie mając do tego odpowiednich uprawnień i kwalifikacji, obniżając tym samym mój komfort i bezpieczeństwo :crossy: Moja rada - zrób spokojnie prawko i dopiero wtedy kombinuj co robić dalej.

Niemniej odpowiem w temacie - jeżeli chcesz porady co do motocykla, musisz sprecyzować do czego ten motocykl służyć miałby. Nikt Ci nie doradzi w kwestii "czoper czy ścigacz". Przemyśl dokładnie czego chcesz i umieść temat w odpowiednim dziale ("Motocykle" -> (...) )

 

Póki co przenoszę...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...