Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

może zxr 400 siedzenie bodajże na 790, i motocykl jest malutki i leciutki flesje.gif

Potwierdzam, mój tata ma 172cm wzrostu i dosiega pełnymi stopami, ma jesze lekko ugiete kolana, bardzo niski motocykl :)

Mój bracki przy wzroscie około 140 cm juz prawie dosiega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac calkiem dobrze wyglada z pcia piekna na siodelku

 

http://www.motorradhaus-riegert.de/gsr_600_neu.jpg

Jak ma takie kozaczki to bez problemu sięga :)

 

 

Astarte jest dość drobna (czyt.niewysoka), wcześniej śmigała GS500 a teraz na CBR600 i bez problemu daje radę. Jak się pojawi to może parę słów skrobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma takie kozaczki to bez problemu sięga :)

 

Trzeba brac przyklad z Niej W Czerwonych Kozakach :clap:

 

Astarte jest dość drobna (czyt.niewysoka), wcześniej śmigała GS500 a teraz na CBR600 i bez problemu daje radę. Jak się pojawi to może parę słów skrobnie :)

 

Ano smiga, i daje rade, naprawde daje rade, nawet z takim klocem jak ja na plecach :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe... chcialabym skorzystac z Waszej wiedzy i doswiadczenia :clap:

Kilka lat jezdzilam jako plecak, i sie zarazilam....

Rok temu zrobilam prawko na motor, kilkanascie lat po aucie, ale coz :clap:

Pierwszy sezon przejezdzilam na CBR 125. Chwale sobie sprzecik, bo bardzo zgrabny... niewysoki, lekki, taki w sam raz. Na kolejny sezon chcialabym cos ciut wiekszego. Moglaby byc jakas 600-etka, ale ze zblokowana moca (tak na wszelki...)

I tutaj pojawia sie problem. Mam 162 wzrostu i 47 kg wagi. Wszystkie sprzety sa za wysokie... ziemie dotykam czubkami palcow, a oparcie wiadomo, ze byc musi...

Slyszalam, ze mozna obnizyc na sprezynie :clap:... ale moze wiecie jaki sprzet ma nisko siedzenie i jest w miare lekki? Siedzialam na CBR 600 RR, na Yamaha F6 i kilku innych... F6 jak narazie byla najnizsza...

Z gory dziekuje :)

po 125 we`z sobie gs-a, wyjdzie na zdrowie :)

 

Mam prosbe... chcialabym skorzystac z Waszej wiedzy i doswiadczenia :biggrin:

Kilka lat jezdzilam jako plecak, i sie zarazilam....

Rok temu zrobilam prawko na motor, kilkanascie lat po aucie, ale coz :(

Pierwszy sezon przejezdzilam na CBR 125. Chwale sobie sprzecik, bo bardzo zgrabny... niewysoki, lekki, taki w sam raz. Na kolejny sezon chcialabym cos ciut wiekszego. Moglaby byc jakas 600-etka, ale ze zblokowana moca (tak na wszelki...)

I tutaj pojawia sie problem. Mam 162 wzrostu i 47 kg wagi. Wszystkie sprzety sa za wysokie... ziemie dotykam czubkami palcow, a oparcie wiadomo, ze byc musi...

Slyszalam, ze mozna obnizyc na sprezynie :P... ale moze wiecie jaki sprzet ma nisko siedzenie i jest w miare lekki? Siedzialam na CBR 600 RR, na Yamaha F6 i kilku innych... F6 jak narazie byla najnizsza...

Z gory dziekuje :biggrin:

po 125 we`z sobie gs-a, wyjdzie na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 156 cm i 48 kg

i jezdze na xj 600 i nie mam problemów(obnizona na półkach) i stoje na sródsotpiu jednym i na palcach z drugiejs trony:) o dos cpodobnych gabarytach jest GS500 ,Monsterek GSF400 no tylko to sa nagusy :clap: ale ZXR 400 tez jest mała poreczna przedewszystkim no i ma kopa :biggrin:

wie co obnizenie sie nie matw bo mozna i na polkach tzn lagach no i na amorku :) Powodzenia :)

Edytowane przez motomanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 156 cm i 48 kg

i jezdze na xj 600 i nie mam problemów(obnizona na półkach) i stoje na sródsotpiu jednym i na palcach z drugiejs trony:) o dos cpodobnych gabarytach jest GS500 ,Monsterek GSF400 no tylko to sa nagusy :biggrin: ale ZXR 400 tez jest mała poreczna przedewszystkim no i ma kopa :clap:

wie co obnizenie sie nie matw bo mozna i na polkach tzn lagach no i na amorku :) Powodzenia :)

 

Zgadzam sie z Motomanką. Mam koleżanke która też jest niska i kupiła sobie Yamaha XJ 600. Radzi sobie na niej świetnie- zobacz ten motocykl :clap: może Ci też przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się do Salonu Suzuki, nowe GSXR 600 i 750 są strasznie maleńskie, w porównaniu do nowej R6 siedzisko jest wyjątkowo wąskie i nisko umieszczone. Na starych GSXR-ach siedziało się najwyżej wśród konkurencji, a teraz jest zupełnie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu polecacie dziewczynie te wysilone pilarki (ZXR 400 GSF 400). Jesli juz 400 to nie krecaca sie do 13 tys tylko cos mniej wyżyłowanego.

 

 

a czemu pilarki nie ? silnik zxr jest trwały i lubi takie obroty ......... przecież 600-ki sportowe też są wysilone gsxr r6

 

to juz zależy jaki typ chce kupić--- golasa czy jakiś obudowany sprzęcik

 

 

z częściami do zxr nie jest tak tragicznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)

Golas tez moglby byc..., poza tym na poczatek chyba wolalabym nie igle, bo... zakladam glebe :(

Przymierzalam sie do FZ 6 i tak na paluszkach... wsalonie Suzi tez bylam... podobnie :buttrock:

Mysle, ze musze wybrac cos z waskiem siedzeniem i obnizyc ile bedzie trzeba :)

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie wyśmiejecie, ale podobno kobiety chwalą sobie GS'a 500. Przecież jest dość wygodny i nie ma wysokiego siedziska. Łatwo go "okiełznać" przy małej wadze jaką reprezentuje autorka tematu.

 

Jak chcesz Monia 600'etkę ze zdławionym silnikiem to kup sobie 500 bez dławienia. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Progiem, GS kupisz za względnie małe pieniądze, wprawisz się, dużo nie stracisz jak zaliczysz "chrzest" bojowy, motocykl prosty, lekki, tani w eksploatacji, chodliwy więc z odsprzedażą nie będzie problemu, bo skoro 600cc i tak chcesz blokować...No chyba że ma być popularny ostatnio lans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...