Skocz do zawartości

OPONY tubeless/tube type


Gość livgren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegos czasu nurtuje mnie prosty problem: jesli mam kola szprychowane (czyli obrecze z nyplami od szprych), to mozna zakladac opony tubeless (oczywiscie z detka do srodka)? Normalnie fabrycznie zalecane sa tube type, ale zauwazylem, ze wiele ludzi lata normalnie z bezdetkowymi, co wiecej niedawno odkrylem ze sam mam tubeless z przodu:) (???)....czy jest jakas roznica w konstrukcji, bo od strony eksploatacyjnej to wszystko jest ok, cisnienie trzyma, przyczepnosc i stabilnosc w porzadku...

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona ma stopkę dobrze przylegającą do felgi co powoduje zatrzymanie powietrza w oponie bez konieczności zakładania dętki.jednocześnie można śmiało włożyć dętkę .

 

a co z wentylem od detki i z wentylem opony? wydaje mi sie, ze jak opona jest bezdetkowa to trzeba by sie tego trzymac i nie wsadzac detki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z wentylem od detki i z wentylem opony? wydaje mi sie, ze jak opona jest bezdetkowa to trzeba by sie tego trzymac i nie wsadzac detki.

 

Źle Ci się wydaje,wentyl nie mu tu nic do rzeczy.

Generalnie tak jak już koledzy napisali-stopka jest inna i troche trudniej ją nałożyć na obręcz w porównaniu do opony dętkowej ale śmiało można zakładać :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, konkluzja jest prosta- do kol tube type spoko mozna ladowac opony tubeless plus detka :bigrazz: Pytanie wzielo sie tez z faktu, iz coraz trudniej dostac szosowe opony tube type np. do vs-a na przod....PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z wentylem od detki i z wentylem opony? wydaje mi sie, ze jak opona jest bezdetkowa to trzeba by sie tego trzymac i nie wsadzac detki.

Jeśli nie wsadzisz dętki, to w szprychowanym tradycyjnie kole, nyplami ucieknie powietrze...

 

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody :biggrin:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na oponach tubeless (Jawie, WSK), mam powkładane dętki i lata się rewelacyjnie nie miałem nigdy problemu. Nawet sam te opony zakładałem domowym sposobem namęczyłem się ale założyłem :eek: .

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cywilizowanym swiecie sa zestawy do transformacji szprychowych na bezdetkowe. Glownie wporwadzone przez endurowcow zeby zmniejszyc mase rotujaca kola - to bardzo poprawia wlasnosci jezdne. No i bezdetkowce bezpieczniejsze sa....

 

Zestaw to takei specjalne tesmy (dwie albo trzy) zakladane na ta czesc obreczy z nyplami ktore po prostu uszczelniaja obrecz. Z takim zestawem mozna dalej dociagac szprychy i to dalej jest szczelne.

 

Zakladaj tubelesy, bedze dobrze.... :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśmy nawet nie trzeba:D wystarczy przejechac sylikonem po nyplach :D

 

Na innym forum gosciu opisywał taki patent nawet miał całą stronkę www zrobioną na ten temat. Ponoć działało. Ja jednak wolę klasyczne rozwiazanie bo chyba z takim uszczelnieniem na nyplach bałbym sie pojechać gdzieś dlaej od domu :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ze do opon bezdetkowych nie powinno sie zakladac detek bo powoduje to ich nadmierne nagrzewanie co prowadzi do szybszego zuzycie i moze byc tez przyczyna wybuchu opony w czasie jazdy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ze do opon bezdetkowych nie powinno sie zakladac detek bo powoduje to ich nadmierne nagrzewanie co prowadzi do szybszego zuzycie i moze byc tez przyczyna wybuchu opony w czasie jazdy.

Pozdrawiam.

 

No, a zajecz lapka przynosi szczescie........

Cos to mi bardzo wioskowym mitem smierdzi.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...