Skocz do zawartości

przeskakujący łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym motocyklistą i chce się poradzić bardziej doświadczonych kolegów czy jeżeli przeskakuje mi łańcuch na tylnej zębatce podszas szybszego przyśpiesznia czy musze już wymieniać łańcuch i zębatki czy jest jakiś trik żeby dojeżdzić do końca sezonu? może naciągnąć łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdzić naciąg łańcucha. po drugie oglądnąć zębatkę, w jakim jest stanie. jeśli nie pierwsze czyli luźny łańcuch, a zębatka będzie mocno zużyta - to pozostaje wymiana zestawu napędowego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkującym motocyklistą i chce się poradzić bardziej doświadczonych kolegów czy jeżeli przeskakuje mi łańcuch na tylnej zębatce podszas szybszego przyśpiesznia czy musze już wymieniać łańcuch i zębatki czy jest jakiś trik żeby dojeżdzić do końca sezonu? może naciągnąć łańcuch?

Jezeli nie przeszkadza Ci to przeskakiwanie lancucha to mozesz jezdzic dalej. Ale prawidlowa reakcja powinno byc zmiana calego zestawu napedowego. Zebatka dozyla swoich ostatnich dni i koniec... Nacigniecie Ci nie wiele da, moze Ci urwac lancuch w trakcje jazdy jesli za mocna naciagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest oczywista. Potrzebujesz nowy zestaw napędowy. Jakiekolwiek kombinacje doprowadzą do szybkiego uszkodzenia łożyska na wałku zdawczym skrzyni biegów a taka naprawa sporo kosztuje.

Nie będę się rozpisywał ile szkody zrobi zerwany łańcuch napędowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś o patentach typu pogłębianie wcięć w zębatce wiertarką (mniejsza z tym że rzadko kiedy te "zęby" były chociaż w przybliżeniu jednakowe :crossy: :crossy: :D ) oczywiście nie pisze tego żeby kogokolwiek zachęcić do takich działań tak mi się skojarzyło na pytanie o jakiś patent na przelatanie sezonu :)

 

a jeśli łańcuch przeskakuje już podczas przyspieszania to nawet bez oglądania możesz szukać nowego zestawu napędowego ( dla wyjaśnienia zestaw napędowy to łańcuch + przednia zębatka + tylna zębatka) tak wole to napisać bo nie dla każdego jest to oczywiste ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś o patentach typu pogłębianie wcięć w zębatce wiertarką (mniejsza z tym że rzadko kiedy te

:icon_question: :icon_exclaim: lepiej wogole o czyms takim nie wpominac

 

Hehehe zawsze tak w rowerze robiłem dremelem :icon_question:

Taaak a jakie sa moce przenoszone na kolo i jakie predkosci w rowerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Słusznie! Przeskakujący napęd grozi zerwaniem. Dostać po plecach czy głowie latającym łańcuchem nie jest miło. Nie są także miłe dziury w silniku powodowane przez wkręcający się łańcuch.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek kombinacje doprowadzą do szybkiego uszkodzenia łożyska na wałku zdawczym skrzyni biegów a taka naprawa sporo kosztuje.

tak z ciekawosci- czym sie objawia zuzycie łozyska wałka zdawczego?? Można to jakos zmierzyc (jest wyczuwalny luz na walku)?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci- czym sie objawia zuzycie łozyska wałka zdawczego?? Można to jakos zmierzyc (jest wyczuwalny luz na walku)?? Pozdrawiam

 

dokładnie... jakikolwiek wyczówalny pod ręką luz dyskwalifikuje łożysko z dalszego użytku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze mam takich kilka czujników :biggrin: z wszelkimi uchwytami:). Czyli wałek nie moze miec luzu osiowego( góra-dól) i wzdłuznego (przód-tył)???? Czy mozliwy jest luz przód-tył bo chyba taki luz niczego nie psuje a jest wrecz chyba przewidziany( tak mi sie zdaje). Prosze o zweryfikowanie moich dumań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...