Skocz do zawartości

czy te przyrzady sie nadaja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przygladałałem sie temu urządzeniu jak mi gazniki regulowano. Bedziesz potrzebował 2 szt do gs-ika a i osprzet czyli rurki z gwintem zeby do gaziorków podkręcic i węzyki gumowe łączące te rurki z wakuo. Sam mysle zeby kupic sobie i samemu regulowac tyle ze ja musze miec 4 :) . Regulacja to bajka troche zabawy :lalag:

 

Ps. Mysle ze te z allegro powinny sie nadac sa nawet identyczne jak te które widziąłem. Pozdro

Edytowane przez zbyniooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak jest w gsach ale u mnie wkrecal rurki pod gazniki..odkreca śrubki zaślepiające i tam wkręca wakuo.. wiec mysle ze u Ciebie jest podobnie choc nie daje glowy. A co do wakuo beda dobre ale lepiej poczekaj na odzew specmajstrów :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w specjalistycznym zestawie do synchronizacji gaźników są dławiki, zapewne ułatwiają one odczyt wskazań na tarczy, wężyki i podłączenia pod doloty nie stanowią żadnego problemu, ja osobiście dokładnie na takich zegarach synchronizowałem gaźniki w swoim moto i uważam, że jest to do zrobienia

ale jednocześnie sama synchronizacja bez regulacji gaźników nie ma sensu

pzdr bwoj

Edytowane przez bwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w specjalistycznym zestawie do synchronizacji gaźników są dławiki, zapewne ułatwiają one odczyt wskazań na tarczy,

hehe, nie ułatwiają :icon_twisted: tylko umożliwiają !! inaczej wskazówka lata jak by miała delirium tramens (czy jak to się pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosto - zapoznaj sie najpierw z całą teorią dot. synchro, to takie pytania będą zbędne. To tak jak odrabiać pracę domową.

A w skrócie - musisz podłączyć zegary (jakiekolwiek kupisz) do gaźników poprzez rurke wkręcaną w otwór w gaźniku który na codzień zaślepiony jest śrubką. Albo kup drogo, albo kup kawałek miedzianego przewodu hamulcoweg od malucha, potnij na kawałki i nagwintuj koniec - tyż zadziała.

jak masz podłączone zegary to muszą mieć dławiki - takie kraniki ktore oganiczą latanie wskazówek zegarów przy każdym pociągnięciu podciśnienia.

 

A potem to już tylko zsynchronizować.

 

Co do samoróbek-synchro, to taniej jest kupić parę metrów przezroczystej rurki, zalać starym olejem, i to podłączyć - odpowiednik waku rtęciowego, tylko o wiele dłuższe toto musi być, bo olej nie jest tak ciężki jak rtęć. tu masz opis (oczywiście po angielsku... ) http://www.airheads.org/content/view/183/56/

 

Ale wracając do początku - masz kompa i internet, to poszukaj sobie najpierw info na temat. Bardzo pomaga.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja na bardzo podobnych waku, zreszta tez z allegro po ok 30zł szt robie synchro w mojej virówce i sprawdzaja sie idealnie. W virago nie musze nic gwintowac , wystarczaja same wężyki, które zakładam na koncówki w króccach ssących a dławiki kupiłem w sklepie z rybkami, są stosowane do regulacji cisnienia napowietrzania wody w akwarium (1zł sztuka). Ot i cały sprzęt, naprawde działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos cos na temat tego olejowego waku

 

http://gs500e.free.fr/entretien/sync_tool.php

 

Kupujesz rurke przezroczystą o srednicy 4-5mm i długosci 2m. Robisz tak jak na zdjęciu , przyklejając wężyk do deseczki z podziałka i napełniasz olejem do silników 2T tak by poziom sięgał do połowy podziałki w rurce w kształcie U. Podłaczasz końce wezyka do gazników , deseczke ustawiasz w pionie i regulujesz podcisnienie tak , by olej w obu koncach był w jednym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...