Skocz do zawartości

Breżniew

Forumowicze
  • Postów

    628
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Breżniew

  1. Filtr paliwa pewnie papierowy od malucha? :banghead: W zbiorniku paliwa masz filtr siatkowy i ten powinien wystarczyć. Jeśli już koniecznie chcesz dać dodatkowa filtracje przed gaźnikami, to wyłącznie filtr siatkowy. Ma dużo mniejsze opory przepływu niż papierowy. Papierowe filtry sprawdzają się wyłącznie tam, gdzie jest pompa paliwa a nie spływ grawitacyjny.
  2. Zamiast siliconu polecam pastę uszczelniającą Curil T . Jest to pasta o duzej lepkości nie twardniejąca i nie tworząca glutów jak silicon wiec nic się nie zatka w układzie smarowania. Pozwala też bezproblemowo rozłączyć uszczelniane powierzchnie bez uszkodzenia uszczelki.
  3. Kup sobie w aptece największą dostępną strzykawkę np 20-50ccm. zakładasz wężyk na strzykawkę i odpowietrznik. Potem jednocześnie luzujesz odpowietrznik i odciągasz tłoczek strzykawki. wraz z płynem powinny pojawić się pęcherze powietrza jeśli układ jest zapowietrzony. Gdy przestajesz ciągnąć tłoczek strzykawki to zakręcasz odpowietrznik. w czasie odpowietrzania strzykawką nie tykasz klamki i kontrolujesz poziom płynu w zbiorniczku. Być może konieczne będzie kilkukrotne odciąganie płynu strzykawką by dobrze odpowietrzyć układ.
  4. Gniazdo zaworka w gaźnikach mikuni jest wciśnięte w korpus gaźnika. Uszczelnia to gniazdo gumowy oring który z czasem zaczyna puszczać paliwo. Mimo, że zaworek iglicowy jest zamknięty to gaźnik przelewa. Wyjmij gniazdo z korpusu i kup nowy oring w sklepie z częściami auto-moto lub w składnicach maszyn rolniczych. Cos tam dobierzesz na wymiar starego. Dopiero po ustawieniu poziomu paliwa wyreguluj skład mieszanki wolnych obrotów.
  5. http://rapidshare.de/files/39733891/GS500_...wianie.pdf.html Przeczytaj ten plik po sciagnięciu. Poza tym, wiecej na ten temat tu: http://gs500.boo.pl/
  6. http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=93544&hl= Mój test lampy bixenon - zamiennika żarówki H4. Polecam. Nie miałem zadnych problemów z władzą a widoczność znacznie wzrosła. W następnym moto tez zamontuję.
  7. Inną przyczyna nieszczelności zaworków jest oring uszczelniający gniazdo w korpusie gaźnika. Często jest sparciały i paliwo mimo zamknietego zaworka pływakowego pomału sie sączy. Profilaktycznie wymień te oringi.
  8. Żle odpowietrzony układ i po zagrzaniu zacisku występuje stały , niewielki nacisk na tłoczki.
  9. Ciekawe jak ktos mógł ingerować w regulator napiecia jak jest on fabrycznie zalany klejem? Nic tam w prosty sposób nie zmienisz. Moim zdaniem regler jest wyłacznie do wymiany a zmiana zarówek na mniejsze jest obowiazkowa.
  10. Spoko , juz o tym zdarzeniu zapomniałem. :D Niemniej przyczyniło się o no do przyspieszenia decyzji o zmianie moto na inne. :P
  11. Bezpiecznik ktory siedzi w gumie jest zapasowym i nie jest nigdzie podłaczony. Natomiast bezpiecznik w głównym obwodzie instalacji znajduje sie wewnatrz przekaznika rozrusznika pod czerwona wtyczką.
  12. W GS-ie bagnet do pomiaru się tylko opiera bez wkrecania. Tak jest w polskiej instrukcji , w serwisówkach angielskiej i niemieckiej. Nie wiem ska wziąłeś to wkręcanie.
  13. wyczyścić żeberka cylindra i głowicy. Sprawdzic stan wentylatora i jego obudowy czy niema nieszczelnosci.
  14. Masz za ubogo wyregulowany skład mieszanki wolnych obrotów. Wykręć śruby składu o 0,5 obrotu i zobacz czy będzie lepiej. poziomu paliwa w gaźnikach nie ruszałeś?
  15. Wykręć swiece i poluzuj filtr oleju by powietrze mogło swobodnie wypłynąć. Pokręć rozrusznikiem aż pojawi się wypływ oleju z filtra. dokręć filtr i zakręć rozrusznikiem az zgaśnie lampka cisnienia oleju. wkręć świece i odpal. W czasie kręcenia rozrusznikiem swiece musza siedzieć w fajkach , oparte o rame czy głowicę.
  16. Gniazdo zaworka jest uszczelnione w korpusie gaźnika gumowym oringiem który z wiekiem mógł stracić szczelność. W takim wypadku mimo sprawnego zaworka gaźnik jest zalewany paliwem.
  17. Znam przypadek z przed wielu lat, że znajomy jadąc drogą gruntową WSK 125 po pijaku, wpadł w dużą kałużę. W wyniku tego z korbowodu zrobiło sie duże S. Dzisiaj jak to wspomina wyłażą mu żyły bo WSK była nówką kilka dni wcześniej kupioną w GS-ie. Szok termiczny pracującego silnika może skończyć się jego uszkodzeniem.
  18. To jedź z powrotem do warsztatu, niech poprawiają swoją robotę.
  19. Regler do wymiany. ma zwarcie na którejś z diod mostka prostowniczego. Sprawdź jeszcze czy alternator niema na uzwojeniu przebicia na masę. Regler do wymiany. ma zwarcie na którejś z diod mostka prostowniczego. Sprawdź jeszcze czy alternator niema na uzwojeniu przebicia na masę.
  20. My cię kumamy doskonale ale skąd weźmiesz sprężone powietrze do tej syreny?
  21. Widziałes napinacz w GS-ie? Centralnej śruby sie nie dokręca , zrobi to za ciebie spręzyna spiralna. Jak sam bedziesz wyręczał spręzyne to najkrótsza droga do uszkodzenia slizgów łancucha. To nie jest napinacz zapadkowy tylko srubowy.
  22. Wszystko dobrze jeśli linka jest oryginalna . W przypadku akcesoryjnej bywa różnie. Olej na pewno jej nie zaszkodzi a kto smaruje ten jedzie. :)
  23. jeśli na 2 cylindrze zalewa ci świecę to masz problem z zaworkiem pływaka. Proponuje jeszcze raz wyjąć gaźniki i sprawdzić wszystkie zaworki w komorach pływakowych. Jak maja wyciśnięty w gumce okrąg to do wymiany. Potem ustaw na każdym gaźniku prawidłowy poziom paliwa , regulacja składu mieszanki i synchro. Filtr powietrza masz czysty? W tym moto jest pompa paliwowa czy kranik podciśnieniowy? może kranik ma uszkodzona membranę i ciągnie paliwo do króćca?
  24. Nówka sztuka to była parę lat temu. Teraz ma pewnie standardowy przebieg 20000km :buttrock: Zużycie ok 1l/1000 km wcale nie musi kopcić na biało.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...