Skocz do zawartości

186 cm wzrostu i 1-wsze moto-tylko co


Rekomendowane odpowiedzi

:cool: Witam

Za niespełna rok zdaję na prawo jazdy kategorii A i B (chyba sie uda :icon_twisted: )

Napewno nie kupie samochodu-kupuje motocykl

 

Na moto bede mial okolo 6 tys zł

Nie chce jakiejs mega maszyny z ogromna moca- jakies 60 KM mi spokojnie wystarczy

 

Ze względu na mój wzrost-186 cm moto nie moze byc strasznie małe

 

Narazie zrobilem wstepne rozeznanie na allegro i sam oszacowalem ze starczy mi na :

 

1-Suzuki Gs (stary model)-jakies 4 tys zł

2-Suzuki Bandit 400-jakies 5-5,5 tys

3-Suzuki Sv650n- moze w okolicach 6 tys by sie trafiło

 

I to chyba tyle-sam nie wiem co z moto starszych (nie ma sie co oszukwiac-gora jakis 97 rocznik upoluje) warto kupic-zeby z czesciami nie bylo jako takiego klopotu

 

Prosze o rady

 

Pozdrawiam

Mariusz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-Suzuki Sv650n- moze w okolicach 6 tys by sie trafiło

Bez silnika, czy bez ramy? Zapomnij.

 

Sam widzisz. Wyboru nie masz. Bierz GSa. Nie jesteś aż takim dryblasem, nie ma co wydziwiać.

BTW hondy CB 500 sa deczko droższe od GSów.

Ewentualnie XJ 600N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 187 cm wzrostu i dobrze mi sie jezdzi na XJ 600S. 60 KM na poczatek w zupelnosci wystarcza. Z czesciami nie ma zadnego problemu, ani z pozniejsza odsprzedaza. Za 6 kola mozna trafic rocznik 95-96, a za niespelna rok moze cos jeszcze mlodszego. Pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Na moto bede mial okolo 6 tys zł

[...]

Ze względu na mój wzrost-186 cm moto nie moze byc strasznie małe

 

Niedawno miałem podobny problem - 194 m wzrostu - powiem jedno: daruj sobie GS500. będzie Ci bardzo niewygodnie, a wyglądać na nim też będziesz nie najlepiej.

Polecam Hondę CB 500. Niezawodna, wygodna i moc też wystarczająca. Za 6 tyś. można spokojne kupić coś sensownego. I nie zrażaj się, że roczniki przed 97 miały bęben z tyłu. Skuteczność hamowania mają taką jak tarcze w późniejszych modelach. No i CB 500 ma tę przewagę mad GS500, że nie jest chłodzona powietrzem.

 

Tu parę przykładów:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M418686

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M418667

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2636071

a to z kolei wydaje mi się mocno podejrzane: http://moto.allegro.pl/item188545932_honda...0r_okazja_.html.

 

Z mojej CB500 z 96 r jestem baaardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup hondę transalp - chłodzony cieczą na afrykę to za mało kaski. Ja mam tez ten wzrost i śmigam na dominatorze NX650 jest to fajny motocykl dla wysokich chłodzony powietrzem silnik na zamkniętych szlabanach w lato gaszę bo za ciepło się robi dla kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj cb 500, ostatnio siedziałem na takiej i przy moim wzroście ok 195 cm, było w miarę ludzko, ale nie jechałem, więc nie wiem. Sam mam seven fifty i dobrze mi się na niej śmiga, więc raczej cb 500 niz gs 500.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 190 cm wrozstu i na pierwsze moto wybralem bandita 400. Wcale nie siedzi sie zle jak ktos tam wczesniej pisal, wiadomo ze to male moto ale wiecznie tym nie bedziesz jezdzil. Na twoim mijescu przejechalbym sie ta honda cb500 i banditem 400 i bedziesz mial odpowiedz gotowa. Przyjemnosc banditem z jazdu swietna , wkreca sie nieziemsko, zmieniasz biegi przy 14 tysiacach, no i dziwek co 4 gary to nie 2 roznica w pracy bez porownania. A co do kaski to miesiac temu sprowadzilem bandita z wloch 94 rok i wyszedl mnie 4-tysie oczywiscie bez rejstracji. Takze decyzja nalezy do ciebie ale ja obstaje za banditem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...