Skocz do zawartości

186 cm wzrostu i 1-wsze moto-tylko co


Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym zaryzykował i polecił Ci VX 800 (...)

 

nie swoim ryzykujesz :icon_mrgreen:

przy dużym wzroście xj600 zdecydowanie: moc znośna dla początkującego, gabaryty solidne dla dużego chłopa

nie wiem jak jest z cb500, bo nie miałem okazji porównać, ale gs500 i er5 są wyraźnie mniejsze od xj600, przy nieznacznie tylko większej pojemności i mocy yamahy. przy czym nie sugeruj się pojemnością 600ccm i nie zacznij szukać bandita albo fazera - to już zupełnie inna klasa motocykli :)

przy tym budżecie również wziąłbym pod uwagę stary model xj600 - bo musisz jeszcze policzyć trochę kasy na kask i ciuchy do jazdy. tyle, że wypadałoby znów aby wypowiedział się ktoś o porównaniu wielkości, bo ja pojęcia nie mam jak to wypada do cb/gs/er/xj

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie XJ600. Spełnia twoje wymagania i jest bardzo trwałym motorem. W tym przedziale cenowym na pewno znajdziesz coś godnego uwagi. GS też może być z podobnych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli xj600 ma też wersję 34KM. przynajmniej można taką kupić z niemcowa, znaczy kastrowaną

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem F2 na pierwszy motocykl i jestem zadowolony :icon_mrgreen: i mam 187cm wzostu.

A co do tego przepisu? to tyczy się tylko osób które zrobia prawko dopiero czy wciągnie to osoby które już mają ale krócej niż 2 lata? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie obejmie wstecz. prawo nie może działać wstecz - to jedna z fundamentalnych zasad porządku prawnego :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Ja za rok zamierzam robić prawko na moto (robiłbym teraz, ale za rok biore ślub i potzrebuje kase, i są rózne perturbacje z rodzicami, bo kasa by była;] ..wiec dla swietego spokoju za rok...) i potem planuje kupić moto za ok 5 klocków....ale moim problemem jest to,ze mam 200 cm wzrostu....i nie wiem na jakie moto mogę wsiaść...jako świeży kierowca...wiadomo..im mocniejsz emoto tym większy....a na pierwsze moto dla mnie tak dużego to co by było dobre??

może ktoś ma podobny wzrost..i podobne problemy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pierwsze moto dla mnie tak dużego to co by było dobre??

może ktoś ma podobny wzrost..i podobne problemy ?:)

 

:)

 

ja to mysle ze na Hayabusie bys sie spokojnie zmieścił no i Suzi byłaby idealna na pierwsze moto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem zaskoczony tak duza iloscia postow :)

dzieki serdeczne za rady

 

tylko jedno mnie zmartwilo-ten holerny przepis tyczacy sie 34 KM-ale jak sprowadze z zagranicy to i tak mam 1-wszys przeglad w kraju -a na stacji diagnostycznej jak sie ma znajomosci to powinno sie udac wpisac mniej??

 

 

:D mam jednak tez dobra wiadomosc- mój budżet wzrośnie do około 8 tys na motocykl

:wink: kombinezonek,buty,rękawice i kask juz w miare jakis mam wiec 8 tys zł to górna granica ceny motocykla wiec patrze sobie na bandity 600-myśle że za około 7,5 tys cos bym kupił w miare-co sadzicie :)

 

przykładowe typy:

1- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M424357

 

2-na łódzkim motoweteran bazarku był ładny bandicik z 1998 roku za 8 tys zł

 

P.S-Moto z owiewka przednia (np bandit 600s, xj600s (diversion) odpadaja)

Edytowane przez grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A je myśle ze przez ten rok 3 razy zmienisz obiekt swoich motocyklowych marzen :D Znam to z własnych doświadczeń :wink: Masz jeszcze dużo czasu więc nie ma sie co gorączkować :)

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...