Skocz do zawartości

peknieta przednia szyba


erniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakiś czas temu dostałem kamyczkiem prosto w przednia szybę mojego samochodu spod kół nadjeżdzającego pojazdu, ów kamyczek spowodował uszczerbek na mej szybie :) póki co jest tylko mała "dziurka", pękniecie ale pewnie zbiegiem czasu pójdzie ryska w jakąś stronę :clap: i teraz mam do Was pytanie czy ktoś zna skuteczny pomysł na powstrzymanie dalszego pękania oprócz wymiany szyby ?

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku odprysku wiercisz dziurke wiertłem diamentowym i wypełniasz klejem np kropelką :) ogolnie możesz się przejechać do jakiejś firmy naprawiającej szyby. Niekoniecznie musi pękać dalej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy naprawiające takie rzeczy ale wg mnie to nieopłacalne jak rzeźba w gównie. Nie ma żadnej gwarancji że się nie rozejdzie dalej.

 

Ja miałem odprysk w samochodzie przez dwa lata, który nigdy nie zaczął pękać. Z tym odpryskiem auto sprzedałem. Nigdy nie miałem problemó na przeglądzie i z policją (ale to był odprysk a nie pęknięcie).

 

Moim zdaniem poczekaj z tym, a jak zacznie konkretnie pękać to wymień szybę, teraz szyby grosze kosztują.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. Wiercą dziurkę, zalewają całe wgłębienie po odprysku specjalnym klejem, polerują i prawie nie ma śladu ( a czasem i wcale). Koledze w mondeo(przednia ogrzewana) tak "uleczyli" szybę. Miał dosyć spory odprysk, ale udało się. Majster powiedział, ze jeżeli w ciągu pół roku mu pęknie to pomoże załatwić szybę i przy ewentualnej wymianie odliczy koszt tej naprawy. jeździ tak już ponad dwa lata. Jeździć tak jak jest na pewno się nie opłaca, bo pęknie na pewno. Prędzej czy później ale pęknie. ja na Twoim miejscu bezzwłocznie udałbym się do takiego warsztatu.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji: naprawa (klejenie sposobem, o którym koledzy opowiedzieli wyżej) kosztuje w "szklanej" firmie (nie u garażowca) 40-50 zł. Dotyczy pęknięcia o średnicy do wielkości złotówki. Im wcześniej, tym większe szanse na to, że nie będzie śladu (brak zanieczyszczeń w uszkodzeniu). Przed zabiegiem zostałem uprzedzony, że na to gwarancji nie ma, ale dotychczasowe wyniki napawają optymizmem.

Zrobiłem to przed zimą, jak dotąd żadnych znaków, żeby pęknięcie się powiększało (u mnie trochę widać, bo uszkodzenie było stare).

Browarny, z tymi groszami za szybę, to nie przesadzaj :-) jeszcze ich nie rozdają, ale zgadzam się, że co całe, to lepsze.

Sądzę jednak, że w przypadku naprawdę niewielkich uszkodzeń warto pokusić się o naprawę klejeniem, niż czekać - pójdzie, nie pójdzie...

Nie każdy ma farta, jak Ty :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no dobra ja miałem farta...

U nas klejenie kosztuje ok. 100-150 zyli, a szyby z wymianą chodzą od 300 wzwyż w zależności od bryki.

Kuzyn w Octavii kleił i niestety po kilku miesiącach popękało dalej, dlatego uważam że klejenie to summa sumarum zły pomysł.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A wie ktos ile kosztuje przednia szyba do Audi A6 2000rok ??

 

Dwa dni temu kupilismy taką i ma odprysk wielkosci takiego zwirku co nasi drogocy zasypują apotem leją smołe na to ... srednica moze 4 mm :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniałem a autpglass jaan, ale dostałem kamieniem wielkości pięści. Jeśli to małe pęknięcie - naprawiałbym, nawet u nich. Nie jestem pewien, ale chyba dają na to gwarancję nawet. I zawsze to szyba orginał. po co masz przy sprzedaży uruchamiac komus wyobraźnię?

Ja. :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...