Skocz do zawartości

Co dla długiego, wysokiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W sumie nie bede przynudzał za długo:

Sprawa ma sie tak ze po 2 sezonach na GPX 750 nie moge juz dłuzej sie meczyc za kieownicą i postanowiłem zmienic motocykl.

Jedyny problem (oprócz kasy) to to ze nie miałem umiaru w rośnieciu i czubek mojej głowy znajduje sie dokładnie 191cm nad ziemią.

 

Wiec tu prośba do Was-moze ktos jest podobnego wzrostu i mógł by mi podpowiedziec jaki motocykl był by najwygodniejszy, a przy tym nie wygladał by podemna jak skuter i nie powodował by wycienczenia dłuzsza jazda.

 

Opcje typy GL i ST nie wchodzą w rachube.

 

Osobiście zastanawiam sie nad FJ/ FAZEREM 600/ AFRICA TWIN/VFR800FI.

Wiem ze kazdy z tych motocykli jest z innej bajki ale na vfr i fazerku miałem okzje sie przejechac kawałek.

Dochodza tez inne wazne czynniki taki jak spalanie i koszt eksploatacji no i masa(co tu robi ta Fj?).

Mysle ze wysupłam z 10tyś orzełków na zakup moto.

 

Aaaaaaa smigam razcej spokojnie tak jak wszyscy zreszta:p, ale z checia objuczył bym motocykl kuframi bo zdaza mi sie w polske pojechac.

 

 

z goory dzęki :bigrazz:

poz :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W sumie nie bede przynudzał za długo:

Sprawa ma sie tak ze po 2 sezonach na GPX 750 nie moge juz dłuzej sie meczyc za kieownicą i postanowiłem zmienic motocykl.

Jedyny problem (oprócz kasy) to to ze nie miałem umiaru w rośnieciu i czubek mojej głowy znajduje sie dokładnie 191cm nad ziemią.

 

Wiec tu prośba do Was-moze ktos jest podobnego wzrostu i mógł by mi podpowiedziec jaki motocykl był by najwygodniejszy, a przy tym nie wygladał by podemna jak skuter i nie powodował by wycienczenia dłuzsza jazda.

 

Opcje typy GL i ST nie wchodzą w rachube.

 

Osobiście zastanawiam sie nad FJ/ FAZEREM 600/ AFRICA TWIN/VFR800FI.

Wiem ze kazdy z tych motocykli jest z innej bajki ale na vfr i fazerku miałem okzje sie przejechac kawałek.

Dochodza tez inne wazne czynniki taki jak spalanie i koszt eksploatacji no i masa(co tu robi ta Fj?).

Mysle ze wysupłam z 10tyś orzełków na zakup moto.

 

Aaaaaaa smigam razcej spokojnie tak jak wszyscy zreszta:p, ale z checia objuczył bym motocykl kuframi bo zdaza mi sie w polske pojechac.

z goory dzęki :icon_biggrin:

poz :icon_rolleyes:

 

Ja mam bardzo podobny wzrost (190cm) aktualnie dosiadam klv 1000 - i takiego sprzeta Tobie proponuje - ludzie majacy 2m wzrostu wygladaja na nim"normalnie"

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerujcie sie nickiem.

Tak nazwali mnie znajomi angole, jak mniena kawulcu zobaczyli pierwszy raz :P

 

A dywersja odpada, ze wzgledu na ocięzałość.Jak by mi nie przeszkadzała mas to bym nie marudził-tylko bym kupił Fj i siedział cicho.

 

Myslałem nad turystycznym enduro w stylu litrowych DL, VIadro i ETV, ale finanse brutalnie sciagaja na ziemie :icon_biggrin:

 

 

poz :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie xj lub fj 1200.W vfr nogi bęziesz miał podkurczone , africa jest ok ale po cztero cylindrowym sprzęcie nie wiem czy jej dynamika Cię zadowoli. Sam mam 186 cm i na xj jest super.Poza tym do xj i fj jest spory wybór szyb akcesoryjnych.Z klasą 600 daj sobie spokój to nie dla Ciebie, poza tym większy silnik jest bardziej elastyczny i nie kręcisz go tak jak malego i w sumie spalanie jest jednakowe, porównując oczywiście np 750 do 900 . Fj też nie jest smokiem a sidzisz jak na tronie.Xj ma kardan i bardzo spokojny silnik .ja mam starszą xj ale myśle ze w diversion jest podobnie, starsze xj są bardzo wysokie - ja jak siedze to nie dotykam całą podeszfą ziemi - chyba ze się uprę.Spalanie ok 7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobre viadro w miarę przystepnej cenie.

http://motonita.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M355844

 

Marcin też udziela kredytu i bierze motocykle w rozliczenie. W linku masz kontakt telefoniczny, zagadaj - może sie dogadacie.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kologo podajesz bardzo zroznicowane sprzety do wyboru. Moim zdaniem wypadaloby nieco skrystalizowac poglady.

Co do przesiadki na fazera 600 to pewnie bedziesz czul pewien niedostyt.

Sam mam 189 wzrostu i bardzo wygodnie mi sie jezdzi na CBR F2, wiec nie jestes jakis wyjatkowo wysoki.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge skrystalizowac moje poglądy-nie ma problema.

 

Potrzebuje duzego, wygodnego ale za razem lekkiego motocykla, który bedzie łykał dolnoślaskie dziury, mało palił i prowadził sie przyzwoicie po winklach.Bedzie zapewniał wyprostowana pozycje za kierownica i dostateczna ochrone przed " w mordę windem".No i dynamika na poziomie nie niższym niz moja kawa.

No i bede sie mógłzapakowac z moja młodą i klamotami bez stresu.

 

Jedyne co mi przychodzina mysl to GL ale to chyba wazy sporo ponad 300kg i nie wchodzi w rachubę.

Chociaz miałęm okazje przejechac sie takowym jako plecak i banan nie zchodził z mojej twarzy przez całą drogę.

 

 

B Z D U R A :cool:

 

conie?

 

Chyba nie wyzaleziono takiego motocykla jeszcze.

Dlatego prosze o pomoc w wyposrodkowaniu wyboru na podstawie tych kryteriów oraz Waszych doswiadczen jako motocyklistów o wzrosce powyzej 188 cm.

 

 

Pozdrawiam wszystkich i prosze o odrobine wyrozumiałości i nie "jebanie" mnie za sprzeczne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie za male to:

- CBR F3

- Yamaha Tundercat

Z wiekszych

- Yamaha TunderRACE

- Kawasaki ZX 9R

Nie polecami:

*Turystycznych tapczanow

- ZZR 1100

- FJ 1200

(Ciezkie, niezbyt ekonomiczne i nieporeczne)

* Naked bików

- XJ 900

- fazer

( bedzie Ci ciezko przesiasc sie na takie sprzety, pozatym bedziesz bewnie czuc niedostatki dynamiki)

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 194cm. i jakos nie mam problemu z doborem motocykla do swoje wzrostu(ale może dlatego że nie wybieram sie w dalekie podróze i nic mi nie dolega).Myśle że na Twoje wymagania dobra bedzie Honda XL 1000 V Varadero choc nie wiem czy na Twój porfel...?Jako podróżne enduro miesci duzo bagażu, oferuje tez wygodna pozycje :wink: przy swoich 220kg wagi oferuje moc 94 KM

Edytowane przez fcziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 194cm. i jakos nie mam problemu z doborem motocykla do swoje wzrostu(ale może dlatego że nie wybieram sie w dalekie podróze i nic mi nie dolega).Myśle że na Twoje wymagania dobra bedzie Honda XL 1000 V Varadero choc nie wiem czy na Twój porfel...?Jako podróżne enduro miesci duzo bagażu, oferuje tez wygodna pozycje :icon_biggrin: przy swoich 220kg wagi oferuje moc 94 KM

 

 

No wąłsnie pisałem na poczatku ze na Viadro i tym podobne wynalazki nie bede miałsiana.

I nie chodzi o dobór motocykla lecz o znalezienie " złotego środka"

Bo nie wygodnie sie jezdzi w pochylonej pozycjii, przynajmniej na mojej kawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...