Skocz do zawartości

Co dla długiego, wysokiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Rudy,

w niedzile jest motobajzel we wrocku.

Mam tez egzamin,ale jak zadzae zanim wszystko wykupia, to postaram sie znalezc fj i sie przymierzyc, porozgladam sie tez za innymi pierdopędami z listy najbardziej pożadanych.

Poz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duala moze sprawdz... :biggrin: Kurde mi sie marzy CBR 1000F sc24 , na duala brak kasy , jak sie pozbęde XJ to bedzie w granicach 7000-8000PLN do wydania, roztrwonienia (jak to moi staruszkowie gadają) na motocykl , raczej bede szukał w.w. moto :) a jakby miał jeszcze jakiś kuferek i szybe turystyczną to poprostu miód :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 194cm. i jakos nie mam problemu z doborem motocykla do swoje wzrostu(ale może dlatego że nie wybieram sie w dalekie podróze i nic mi nie dolega).

 

tez nie mam problemow z motocyklem przy identycznym wzroscie, a troche jezdze. jedynym, co bywa dokuczliwe jest oslona od wiatru - bezustannie eksperymentuje z owiewka (wyglada na to, ze poprzestalem przy urznietej).

jesli nie mialbym kasy i przez to mial ograniczony wybor, zaczalbym sie przygladac temu, ktory model oferuje najwiecej mozliwosci przerobek i do ktorego oferowanych jest najwiecej akcesoriow. zwrocilbym np uwage na to, czy z podnozkow mozna sciagnac gumy albo czy dostepne sa podnozki w ofertach niefabrycznych, czy na rynku mozna kupic podkladki pod kierownice, wyzsze siodlo, owiewki itd.

 

 

 

Na tym motocyklu bez problemów robię 1000 km dziennie.

 

Trazymach

 

jesli na jakims motocyklu nie da sie komfortowo zrobic 1000km przez dzien, to motocykl jest pomylka. 1000km to norma, a nie cos nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia z siodła Aprilki wyglada troche inaczej.

Nie chce moto do przerabiania i kombinowania z owiewka.

Turystyczne szyby maja to do siebie ze odchylaja struge powietrza prosto w ryj.Przynajmniej tak miały wszystkie, z którymi sie spotkałem.

GoldWinga nie licze.

 

 

Nie przeszkadza mi jazda z ugietymi kolanami.Oczywiscie nie extremalnie mocno, wiec podnózki na wysokosci np. w Fazerku 600 były ok.

 

Postaram sie dorwac gdzies fj i zrobic kółko.

 

Rudy-nie kce zygzaka bo to typowy plastik a w dodatku kawasaki.

Honda w dualu tez odpada.

 

Choruje na fj ale sie jej po prostu boje.

Boje sie tez ze nawet do pracy na nia nie wsiade bo z duzy klocek zeby tarabanic sie po miescie.

No i spalanie na pewno odstarsza.

Wszyscy piszan ze 5L a le ja nie bardzo w to wierze.

Mysle ze 7-9L to norma przy tak starym konstrukcyjnie silniku i takiej ogromnej badz co badz pojemnosci.

 

Ehh.

Robie rząd i ide spać.

 

Poz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fj nie jest az tak bardzo gigantycznym moto, mam 186 cm i się jakoś nie przeraziłem, to powiem ci ze już wyzej siedzę na mojej xj.A moze pomyslałbyś też o xj 900? W sumie maszyna ma same zalet i na kardanie, a spalenie w granicach 7 litrow max.Motocykl bardzo uniwersalny.Fj jak piszesz na miasto moze byś rzeczywiscie klockowata, a poza tym te silniki trzeba dlugo rozgrzewac,przed jazdą.Ale powiem ci ze nie ma tez co się nastawiac na konkretny model-przede wszystkmi musisz brac pod uwage maszyny w nienagannym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item166861299_suzuk...1100_1991r.html a taki sprzęt Mario?co sądzisz?Mi sie kiedyś FJ tez podobała ale jak zobaczyłem GSX to ten wydaje sie ciekawszy , też olejak , praktycznie (ponoć) bez wad i ma elektrycznie regulowaną szybe co przy twoim wzroście mogło by być przydatne. Mam gdzieś skan jakiegoś niemieckiego czasopisma z porównaniem GSX 1100 , FJ , i jakieś BMW. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skan bardzo poprosze.

Cos tam szprecham wiec text powinieniem zrozumieć :icon_evil:

 

Xj900-nie.

GSXF1100 miałmój kumpel, niestety nie dał sie przejechać-tak bywa.

Ale przymierzałem sie do niego-pozycja znośna-ale potwornie brzydki ten motocykl jest.

 

Turla mi sie po głowie fazer 600-wiem ze to smiech na sali jak bede wygladał ale tak jak juz pisałem wczesniej kusi spalaniem niskim i tak sama masa.Obawiam sie tylko tego ze lubi shimmy łąpac i jak sie załaduje kufry na tył to sie przód lubi odrywac od ziemi.

Ja naleze do tych motocyklistów co lubią twardo stac dwoma kołąmi na ziemi.

 

 

RudyXj-ciekawa sprawa, bo mój najepszy kumpel co jest dla mnie jak brat ma włąsnie taka samą ksywe.Tylko bez Xj.Hehe

 

poz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fj jest ładniejsz niz gsx 1100(chyba ze starsze katany).Fazera będziesz się szybciej pozbywał ni go kupisz, to jest naprawdę niewialka maszyna-prawdziwe fazery zaczynają się od 750, ale sa drozsze.

Czym więcej maszyn bedziesz testowal tym wiekszy bedzie mętlik w głowie-znam to.Wiadomo ze kazdy ma jakieś wady, nawet niby niezniszczalna fj mozesz kupic w stanie agonalnym, patrz na stan przede wszystkim, bo pieniadze ktore zaoszczedzisz na paliwie i tak wlozysz z powrotem w moto.Wieksze pojemnosci maja to do siebie ze trudniej je zajechac i odsprzedawane sa zazwyczaj w lepszym stanie, mimo wyzszych przebiegow.Jezeli natomiast odstrasza cie pojemnosc np.fj ,to rozejzyj sie za duzym enduro-tenere lub africa, lub cos pomiedzy np.tdm-osobiscie uwazam ze to najbardziej kompromisowa maszyna,jezeli wykluczyles xj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RudyXj-ciekawa sprawa, bo mój najepszy kumpel co jest dla mnie jak brat ma włąsnie taka samą ksywe

Heh , bo Rudych jest jak nasrał ;) , a na mnie mówią poprostu Rudy , też bez XJ , co do rudych to straszliwie sie wkurwiam jak ktoś mówi , ze jak rudy to fałszywy , ja fałszywy nie jestem , wrecz przeciwnie - szczery aż do bólu :) daj maila to Ci zaraz prześle. Ktoś jeszcze chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected]

 

 

Wiesz, mówi sie ze na 5 rudych 7 wredych.

Dobrze ze to sie nie sprawdza.

 

 

Co do fj, to boje sie poprostu ze bedzie to za duzo jak po 2 marnych sezonach na 750.

Kurde, gdybym nie przejchałfazerem, to moze bym inaczej na to patrzył.Ale nie chułem jakegos dyskomfrtu.

Zobacze jeszcze.

poz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupuj Fazera, bo Sezon tuż, tuż a ty dalej kombinujesz :D Zaraz będzie koniec Maja, 10 stron a ty z bolącą głową i bez Moto :P

 

p.s. Shimmy w Fazerze? Pierwsze słysze, raczej czasami jak za dużo gazu dodasz to tylnie koło uślizgu dostaje ale o Shimmy nie słyszałem nic od uzytkowników.

 

Masz więcej pytań o Fazera pytaj chłopaków tu i powodzenia :clap:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...40entry867044

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mail poszedł , a raczej dwa maila po 4 strony w karzdym , tylko to chyba nie jest po niemiecku :/ a co do GSX 1100 to mi sie o wiele bardziej podoba niż Fj i chyba mniej awaryjny jest , ponoć FJ skrzynie biegów mają dość wrażliwą . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...